Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
10.071
Cevap
197
Favori
786.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İnşallah kardeşim zamanında çıkar, bekle bekle nereye kadar.
  • Kimse bilet almasın derim. Acil gitmesi gerekenler varsa başka avrupa ülkeleri üzerinden gitsinler. Almanya Ankara 40 günden önce vize vermez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar,24 Ocakta biletim vardı yandı maalesef.30Aralıkta başvurdum,hala cevap yok.Arıyorum,maalesef konsolosluk sürekli meşgul.Tek isteğim sömestre tatili içerisinde gidip gelebilmek:(

• Yılmaz kardeşim yandı mı biletin? aramış mıydın ya da görüşmüş müydün konsoloslukla?
    Ffrr kardeş sen de fax göndermeyi düşündün mü?

• ffrr F kullanıcısına yanıt
    Biletini aciga aldirseydin keske

• Vize konularında işlem süresini en hızlı gerçekleştiren istanbul konsolosluğu sanırım. Yoğun demelerine rağmen 1.5 haftada işlemlerim sonuçlandı.red yedim orası ayrı
    Maillerimin %90 ı cevaplandı üstelik. Bu kadar ilgili olmaları şaşırtıcı

• burak.93 B kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ben hem 3 kere arayıp görüştüm hem mail attım ama bugün de sonuç çıkmayacak gibi, Telefonda söyledikleri şey vizenin hızlı çıkması gibi bir durum söz konusu değil, süre ne zamansa o zamanı beklemeniz gerekiyor dedi.
  • Konsolosluğu arayıp da ulaşamayanlara tavsiyem saat 08.00 olur olmaz aramaya başlayın ben 3 seferinde de bu saatte aradım ve 15 dk içerisinde ulaştım. Ama orda telefona bakan görevlinin yaptığı tek şey isminizi isteyip sistemden durumu kontrol etmek başka bir şey yapamıyor, ben mesela hızlandıramaz mısını gibisinden konuştum ama bu benim elimde olan bir şey değil dedi kaç yere gidip kontrol ediliyor dedi. En son 21 Ocak ta aradımda bugün 15 Aralıkta yapılan başvurulara bakıyoruz dediler.
    Tahminime göre yarın veya çarşamba benim başvurumla ilgili bi gelişme olur inşallah.
  • Ben 13 Aralık 2014' te Ankara İdata ofisinden başvuruda bulundum, Başvurum elçiliğe 15 Aralık günü ulaşmış. Uçuşum 24.01.2015 tarihindeydi ve biletim yandı, geçen hafta içi sirketimden antetli kağıt ile elçiliğe 4 kez faxs çektim, mail attım, telefonlada ulaştım ama hiç bir şekilde umursamadılar. ve hala vizemden haber yok konsoloslukta gözüküyor. Umarım uzun bir vize verirlerde önümüzdeki ay gidebilirim diye bekliyorum.

Ben başvuru yaptığım zaman idatanın sitesinde vize sonuçlanma süresine dair 15 günlük bir süre yazıyordu( şuan kaldırmışlar ). Avukat bir arkadaşım tüketici mahkemesine başvurmam gerektiğini söyledi çünkü 15 gün ile 40 gün arasında ciddi bir süre olduğunu ve bu nedenle idatanın hizmet bedeli altında kestiği para ile yanan uçak bileti ücretini Tüketici mahkemesine yapacağım bir başvuru ile kolaylıkla alabileceğimi belirtti. Pasaportum geldikten sonra böyle bir başvuru yapmayı planlıyorum. Bu tarz başvuruların idataya ders olması açısından önemli olduğu düşüncesindeyim.

• muratalper777 M kullanıcısına yanıt
    Hocam idata firması sadece belgeleri alıp konsolosluğa ileten aracı bi firma, yani o belirledikleri süreleri kendileri değil konsolosluk belirliyor yani bence böyle bi mahkeme başvurusundan sonuç alamazsınız.
    Ki zaten adamlar şu ifadeyle kendilerini garantiye almışlar:

'' Vizeler iDATA tarafından mı verilmekte?

Hayır. iDATA, vize başvuruları ile gerekli evrakları teslim alır ve bunları Başkonsolosluğun Vize Bölümü’ne iletir. Vize başvurusunun sonucu hakkında karar verme yetkisi sadece Vize Bölümü’ne aittir.''

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fftthh11 -- 26 Ocak 2015; 14:45:37 >
  • Appl33 kullanıcısına yanıt
    ne zaman basvurmustun kardes ? istersen bir itiraz dilekcesi yaz faks cek. dene bir sansini.
  • Arıyorum düşmüyor,fax çektim,mail attım sonuç yok.Öğretmenim,8 şubatta tatilim bitiyor.Gidemediğime mi yanayım,biletlerimin gitmesine mi yanayım.Biletlerimi ekim ayında almıştım.Ben başvurduğumda daha kısa bir zaman gösteriyordu sistemde.

• burak.93 B kullanıcısına yanıt
    burak bey hala sonuç yok uzun bir sürede olmaz tahminim şubat ortası sonuç çıkar.
  • Sana davetiye gönderen yakının nüfuzlu biri miydi kardeş? Bana Erasmus yapan bir arkadaşım yolladı davetiyemi, sence onun da bu tarz bir mail atması etkili olur mu iki elçiliğe de? Yoksa sadece öğrenci olduğu için ciddiye almazlar mı?

• Bu kadar lakayt bi müessese daha görmedim. 15gunluk başvuru süresini iki haftada 34gune çikartip sonra da beklemek zorundasiniz diyen. Hayir kanuni sure 15gun ama bunlar sürekli kafalarina gore süre uzatiyolar. Ne is

• quote:

Orijinalden alıntı: lamarodom61

ne zaman basvurmustun kardes ? istersen bir itiraz dilekcesi yaz faks cek. dene bir sansini.

Bu ayın içinde başvurmuştum. İtiraz dilekçemi kargoyla yolladım aynı zamanla fax çektim ve gönderdiğimi belirten fax çektim. Ertesi gün mail attılar işleme alınmıştır diye.
    Benim vizeye başvurupta sanki kesin olacakmış gibi gidip uçak bileti alan arkadaslara sözüm var. Burda o kadar yazıldı çizildi. Sadece rezervasyon yaptır yeter dendi. Neye güvenerek bilet aldılar anlamıs değilim.

• Arkadaşlar gitmek istediginiz şehrin yabancilar polisini arayarak işlemlerinizin akıbetini ve hızlandırılmasını söyleyin tatli bi dille Umarim işlemleriniz hizlanır.

• Mart ayında ispanyaya gideceğim, ordan paris, sonra amsterdam a geçmeyi planlıyorum.. Vizeyi almanya dan alsam olur mu ?
  • Schengen Anlaşmasına Taraf Devletler: Belçika, Danimarka, Almanya, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, İzlanda, İtalya, Letonya, Liechtenstein, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Avusturya, Polonya, Portekiz, İsveç, İsviçre, Slovakya, Slovenya, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan

Yani kardeşim vizeyi Almanya dan alsan olur. Tabi ki Almanya ya da gitmen gerekiyor. Ama sana tavsiyem hangi ülke vizeyi kısa zamanda ve sorun çıkarmadan veriyor onu araştır ona göre başvur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fftthh11 -- 27 Ocak 2015; 1:15:25 >
  • Sanırım en çok hangi ulkede ikamet edeceksen oranin elçiliğinden alman lazim, yokse red verebiliyorlarmis.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.