Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
10.072
Cevap
197
Favori
786.040
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Schengen vizesi için başvurdum kardeşim.
  • burak.93 B kullanıcısına yanıt
    arkadaşım inan bende seninle aynıyım bu durumun açıkçası ne olduğunu bilmiyorum. ben 31 aralıkta başvurdum. oraya 2 ocakta ulaşmış ve bayan bana sert bir tavırla işlem süresi 31 gün ondan önce sonuçlanmaz dedi. detay kesinlikle vermiyorlar. ama 23 ocakta gidecektim. halen devam ediyor araştırmaları. anlayamadım yani
  • Kafayi yemiş bunlar. Ben de ulastim bugün belgeler turkiyedeymis hizlandirmak için yapilacak hicbisey yokmuş kadinin dediğine gore. Kardeşim hayirlisi olsun. Fftt'nin 31 günü çoktan geçti o zaman onunkini niye vermiyolar ben bi de onu anlamadım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siz Ankara'daki konsoloslukla mı konuştunuz yoksa İstanbul'daki konsoloslukla mı?

@burak.93
  • burak.93 B kullanıcısına yanıt
    Burak kardeşim valla ben de anlayamadım, Bugünde sürekli arıyorum çalıyor ama açmıyorlar. Bu arada bugün hangi günün başvurularına baktıklarını söyledimi kardeşim ?
  • 9 şubatta okullar açılacak bu gidişle vize falan alamıycam.

• Sonunda konsolosluğa ulaştım,hızlandırmak mümkün değil dedi.Bugun 18 aralıkta yapılan başvuruları inceliyorlarmış.

• bizim yaza doğru gelecek ben demiştim. ben başvuru yaptığımda işlem süresi 20 gündü. ayıptır ya. insanlar bekliyor öyle umurlarında değil.
  • fftthh11 F kullanıcısına yanıt
    kardeşim senin sanırım 18 aralıktı başvuru tarihin. bugün bir haber alırsın sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: vosvoshayri1

bizim yaza doğru gelecek ben demiştim. ben başvuru yaptığımda işlem süresi 20 gündü. ayıptır ya. insanlar bekliyor öyle umurlarında değil.

işlem süresi nerede yazıyor?
  • ffrr F kullanıcısına yanıt
    quote:

Şengen vize başvurusu ne kadar sürede sonuçlanıyor?

Esas itibariyle, gerekli belgelerle birlikte eksiksiz ibraz edilen vize başvuruları bir kaç gün içinde sonuçlandırılmaktadır. Buna rağmen, mevcut yasalar vize başvurularının sonuçlandırılması hususunda Vize Bölümü’ne 15 günlük bir işlem süresi tanıdığından, bu süreyi göz önünde bulundurunuz. Şengen başvurunuzun işlem durumunu internetten takip edebilirsiniz.

Alman konsolosluğunun sitesinde, sıkça sorulan sorular bölümünde bu yazıyor. Bugün 18 Aralık başvurularına bakıyorlarsa 15 günlük yasal işlem süresi çoktan dolmuş oluyor. O işte bir terslik var gibi...
  • vosvoshayri1 V kullanıcısına yanıt
    Aynen kardeşim ama halen konsoloslukta yazıyor, gelişme olursa haber veririm, ama anlaşılan yine perşembe gecesi gidemeyeceğim.
  • arkadaşlar o işlem süreci nerede yazıyor ? idata sitesindemi ben göremedim? birde bu istanbul ankara antep farklı mı aynı mı?
  • İstanbul, Ankara ve İzmir konsoloslukları var hocam hepsinin görev dahilinde olan şehirler var mesela Ankara şu şehirlere bakıyor:
    Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Malatya, Mardin, Mersin (İçel), Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van,Yozgat, Zonguldak.

İStanbul 14 şehire, İzmir 11 Şehire bakıyor dolayısıyla İstanbul da İzmir de yaplıyan başvurular maksimum 10 günde çıkarken Ankara da durum ortada.
  • fftthh11 F kullanıcısına yanıt
    walla burada yazılanları görünce şok oldum. bende 30 unda almanya bilet aldım. 21inde başvurdum daha dönüş olmadı. patladık gitti sanırım. :( daha önce geçtiğimiz yaz 5 günde mi ne çıkmıştı. sorun olmaz diye düşündüm ama yetişmiyecek sanırım..

peki hocam o şu kadar gün sürec var dediğiniz yere nereden bakıyorsunuz? istanbul için farklı mı yazıyor?
  • Ben de İstanbul'dan ayın 20'sinde başvurdum, hala ses yok. Benim biletim de ayın 30'unda. O bilet yandı büyük ihtimalle ama bi umut çıkar diye hergün kontrol ediyorum ben :)

Bir de şansımıza vize bölümü 23'ünde ve 26'sında başvurularla iligli işlem yapmadığını duyurdu. Vize bölümü taşındığı için iki gün işlem yapmadılar...
  • Hocam o belirtillen süre genelde Ankara için yazıyordu, Ben İstanbul için şu kadar sürede çıkar vs bi yazı görmedim hiç ama genel olarak hem burdaki yazan arkadaşlardan hem kendi eş dost arkadaşlarımdan edindiğim bilgi İstanbul da genelde 1 haftada çıktığı.
  • Mesela burdan bi arkadaş 17 Ocak ta başvurmuştu dün vizesini aldı.
  • kafkas_cicegi K kullanıcısına yanıt
    bir umut yarınımızda var :) belki çıkar.. çımazsa çok kötü gitti bilet parası.. thy yi de aradım erteleme iptal vs. hiçbişey yapmıyorlarmış. çok kötü.. :((
  • Hocam bilet almak yerine keşke rezerve ettirseydiniz sonuçta 5 TL ya da 10 TL fazla verince rezerveyi 1 hafta tutabiliryorsunuz heralde =) Ama bakarsınız çıkar inşallah da biletiniz yanmamış olur.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.