Şimdi Ara

iData® [ANA KONU] (Almanya & İtalya Vize) (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
10.072
Cevap
197
Favori
786.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    haklısın hocam da işte.. akılsız başın derdini cüzdanımız çekecek artık.. ders oldu artık ama :) iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. gördüğüm kadarıyla sizde uzun süredir bekliyorsunuz. hatta rekora koşuyorsunuz sanırım :) sizde en kısa sürede kurtulursunuz umarım bu dertten. allah yardımcımız olsun
  • Sağolasın hocam bakalım 18 Aralıkta başvurdum halen bekliyorum. Ayağım da kırıldı tek değnek kullanıyorum =) o yüzden de Ankara dan Aktarmasız olarak Almanya ya gitmek istiyorum o da baktağım kadarıyla sadece perşembeyi cuma ya bağlayan gece 3 te ve cuma sabahı 8 de var yani yarın vizem çıkmazsa mecburen bir hafta daha beklemek zorunda kalcam =
  • fftthh11 F kullanıcısına yanıt
    Hergün 1 günlük başvuru bitirirlerse yarın benimki de sonuçlanır belki? Ay akşam akşam çok umut tohumları serptin yüreğime :D

ben biletleri millerimle aldım, rezervasyon gibi bi şansım yoktu o yüzden...

"konsoloslukta" yazısından başka bir yazı çıktığında işlem bitmiş olacak ya, pasaport idataya ne zaman gönderilir bir bilgin var mı? en geç cuma akşama kadar elime geçmesi lazım pasaportun :D
  • kafkas_cicegi K kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla bi öğlen bi de akşam gönderiyorlar işlemi biten vizeleri zaten mesaj atıyorlar gelip alabilirsiniz diye ben mesela kargoyla gelsin dedim ama yarın çıkarsa arayıp kendim alcam. Yeter ki yarın çıksın =) Her gün konsoloslukta yazısını görmek yetti artık =D
  • selam arkadaslar,

ben de kac gündür yazilanlari burdan takip ediyorum. ayrica annemin bileti yandi coktan. bu sürelerin bukadar uzun oldugunu biz de tahmin etmedik. yanan biletimize takilmayin biz ocak ayinin basinda verdik ankaradan basvuruyu biletide ocak 24 e aldik. yani biraz da kendi sucum. saglik olsun. yalniz;

biz burda kendimizi ezdirmeyelim. ben yillardir almanyada yasiyorum. cok ilk zamanlari cok seferinde ben de problemler yasadim. ozaman daha millet konsolosluk kapisinda yatiyordu. ironi degil gercekten ytiyorlardi. 18 yasimda ilk basvurumu yaptigim zaman yaka paca konsolosluktan atildigimi bilirim. neyse bunlar derin mevzu.

ben aksama evde kafam rahatken almanca bir mail hazirlamayi düsünüyorum. resmi bir dille olacak. burda deginecegim konular;

- bir insanin resmi bir kimlik belgesi olan pasaportunu neye dayanarak 30-40 gün elde tutuyorlar?
    - bu insan belki o süre icinde atiyorum azerbayacana gidece yada baska benzeri bir ülkeye. (tabiki kimlikle de gecebilir yada illa pasaport göstermesi istenebilir. bu bir örnek)
    - almanyada her resmi basvurunun cercevesi 15 gündür. yine bir alman kurumu olan bu konsolosluk neden burda farkli davraniyor.
    - tanidiginin dügününe gelmek isteyen insanlar acisindan bakarsak, gelin damat evlendi balayina bile cikti :)
    - torunum dogacak diye gelmek isteyen nineler dedeler cocugun 40 ina yetisirler anca.
    vs. vs.

kendimizi ezdirmeyelim.

ben yine bir takim mail adresleri bulacagim. bunlari burda paylasirim. sonra koyalim bu maili yollayalim alman disisleri bakanliginda tutda angela merkele kadar. eksi, ulu itü sözlükte de paylasin. devrimse devrim. dolduralim adamlarin mail adreslerini.

bir de bir mesele daha var:

izmir deniyorki 11 sehre bakiyor. e kardesim antepteki adamin basvuru ankaraya nyie geliyor. zaten kargo sistemi var. dagit esit olarak. alman ankara konsoloslugu sayfasinda söyle yaziyor;

- eleman azligi ve yogunuluk dolayisi ile.... e eleman az ise istihdam etmen gerekmez mi? bu aldigin vize harclari ile 200 kisi calistirisin sadece vize bölümünde.

ha ayrica beyler simdi yazacagimi siyasi bir yaklasim olarak almayin ama bildigim kadari ile bizim disisleri bakanligimiz yada bu islerle her kim ilgiliyse, alman disislerine karsi iliskilerini öyle düzenlemeli ki, adamlar bizi ciddiye alsin. yani sokak dilinde söyleyecek olursak;

- bak alman konsoloslugu, benim tc vatandasimi zora sokma, islemini düzenli yap, ben vatandasimin madur olmasini istemem. sartlar uymazsa vizeyi yine verme ama bu tip kepazelige de gerek yok.

ha böyle bir cümleyi kurabilmen icin nüfuzlu bir yetkili olman gerekir. avrupanin seni "takmasi" gerekir. anlayana.

neyse dedigim gibi. benim kafamda düzgün almanca bir mail yazma fikri var. ve isterseniz almanca bilen tanidiklarinizada kontrol ettirip belki daha iyi bir sekil almasi saglanabilir. rechtsanwalt kardesimiz de sanirim iyi almanca biliyor.

yapici yorumlarinizi bekliyorum.

• Ve iData nın sitesinde yeniden geldi o süreyle ilgili bilgi:

ANKARA ALMANYA VİZE BAŞVURU İŞLEM SÜRELERİ HAKKINDA...
    28 January 2015

Ankara Büyükelçiliği Vize Bölümünün Schengen vize başvuruları işlem sürelerine ilişkin önemli duyurusu:

Lütfen mümkün olduğunca erken vize başvurusunda bulunun. Seyahat tarihinizden üç ay öncesine kadar başvuruda bulunabilirsiniz.

Vize Bölümleri başvuru işlemlerini mümkün olduğunca kısa bir sürede sonuçlandırmaya gayret göstermektedirler, fakat aşırı yoğunluk ve teknik sorunlar nedeniyle süreç uzayabilmektedir.

Ankara Büyükelçiliği Vize Bölümü Schengen vize başvurularınızın işlemini güncel olarak aşağıda belirtilen sürelerde tamamlamaktadır;

Ziyaret / Turistik amaҫlı vize başvuruları : 36 gün

Ticari amaçlı vize başvuruları : 3 iş günü

• beyler yukarda belirttigim gibi hazirladim almanca maili. Sesimizi duyuralim diyorum. resmi makamlari mail yagmuruna tutalim. aksam düzenliyecgim ve resmi mailleri arastiracagim.

yalni sizin fikirlerinizi alamadim hala..
  • Ben 2 haftadır hergün mail ve telefon acıyorum Almanya'ya "auswârtiges amt". Yardımcı oldukları tek konu mailimi Ankara konsolosluğuna devam göndermeleri. Zaten ben bu işlemi yapıyorum. Bana geri donmediler bile. Buradaki mail, Fax gönderen arkadaslara şaşırıyorum vizeyi hemen nasıl alıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biten vizeleri öğlen kaçda aksam kaçda veriyorlar şirketlere? Bilginiz varmi?

• beyler yanlis anlasildim galiba. misal yarin aramizdan birinin vizesi cikinca haydi bana eyvallah mi diyecek. ben kendim alman vatandasiyim. ama bu mevzulara önceden de cok kafa yordum.

ben diyorum ki protesto beyler. alman disisleri bakanliginda tutunda akliniza neresi gelirse, burdaki arkadaslarin onalrin tanidiklarinin, facebookdaki arkadaslarinin hepsi mail yagmuru yapsa nasil olur.? kilitlensin heriflerin maillleri. fevru hareket edersek devam eder bu muhabbet.

tekrarliyorum ben bundan 13 yil önce konsolosluktan yaka paca atilmis adamim. nedeni; baban ne is yapiyor dediklerinde "serbest meslek" dememdi. ne bileyim 18 yasindaydim. öyle denmiyor muydu yani? öyle meslek mi olur sen dalga mi geciyorsun diyerekten omuzumdan tutup disari cikardilar beni, mülakatta...

birlik olarak hareket etmedigimiz icin, herkes kendini düsündügü icin bu muameleyi reva görüyrolar bize.

durun tahmin edeyim, yarin vizesini alan ilk arkadas, buraya sadece "ben aldim canlarim" yazacak ve belki aylarca bu foruma ugramayacak. taki önümüzdeki yil birdaha vize basvurusu yapip burda aglayana kadar. simdi gercekci oldum diye, elestirin vurun bakalim.

• Vize alırken banka hesap ekstresi ibrazı sorunlu mu?
    Örnek veriyorum ben şirket çalışanıyım benim banka hesabım yok, şirketin banka hesaplarını ibraz etsem olur mu? (Sadece idata için sormuyorum)

• Ben eleştirmedim. Sizi haklı buldum ama daha önce dediğim gibi 2 haftadır arıyorum cogu tanıyor bile artık yardımcı olmuyor. Bende Alman vatandaşıyim ama bir getiriside yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: hlttmz

Vize alırken banka hesap ekstresi ibrazı sorunlu mu?
    Örnek veriyorum ben şirket çalışanıyım benim banka hesabım yok, şirketin banka hesaplarını ibraz etsem olur mu? (Sadece idata için sormuyorum)

Hesabiniz yoksa maasiniz nereye yatiyor elden mi aliyorsunuz vergi mi kaciriyorsunuz derler bu sefer hic alamazsiniz vizeyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nikola Tesla

quote:

Hesabiniz yoksa maasiniz nereye yatiyor elden mi aliyorsunuz vergi mi kaciriyorsunuz derler bu sefer hic alamazsiniz vizeyi.

Açıkçası aile şirketi, bankada hesabım var, şirketin sigortalı elemanıyım, maaşı genelde elden alıyorum.. Amacım hesap aktivitem düşük ve hesaptaki parayı yeterli bulmazlar diye sordum.

edit: bir sorum olacka ispanya şengen vizesi için en sağlıklı başvuru noktası neresi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armax -- 28 Ocak 2015; 21:39:27 >

• quote:

quote:

quote:

Açıkçası aile şirketi, bankada hesabım var, şirketin sigortalı elemanıyım, maaşı genelde elden alıyorum.. Amacım hesap aktivitem düşük ve hesaptaki parayı yeterli bulmazlar diye sordum.

edit: bir sorum olacka ispanya şengen vizesi için en sağlıklı başvuru noktası neresi ?

Hocam maaşlar elden verilemiyor diye biliyorum. Vergisi, SSK'sı vs. için banka hesabına yatmalı maaşlar. Diğer sorunuz hakkında fikrim yok.

• Nikola Tesla kullanıcısına yanıt
    4857 ye tabi calisiyorsan ve sirkette 10 ve uzerinde calisan varsa elden maas verilemez. 9 ve alti calisan icin de isverenin istegine kalmis bi durum isterse elden verebilir. 5953 yada 854 sayili kanunlardan birine tabiysen durum farkli.

Ayrica maasini elden aliyorsan tespiti durumunda ceza isverene kesilir.

• fikret36 F kullanıcısına yanıt
    Hocam iyi yazmışsınız tamam ama dediğiniz çoğu şeyi yaptım zaten mesela sözlüklerde vs mail vs yapılabilecek her şeyi yaptım. Ki sözlükler burdan daha geniş kitlelere ulaşılabilen yerler ama yine de bi sonuç alınamadı. Ayrıca yani konsolosluğa istediğimiz kadar mail le vs şeyle baskı yapsak da değişen bir şey olmaz kanaatindeyim sonuçta ülkelerine giriş için izin istiyorsun bunu ne zaman verip vermeyecekleri onların elinde.
  • quote:

quote:

quote:

Hocam en sağlıklı başvuru noktası diye sormuşsun ama ikametin neredeyse ordan yapabiliyorsun zaten diye biliyorum.

• Beyler ben belki ayin 20sine baktiktan sonra isleri hizlanir gibi düşünüyorum. Sonuçta konsolosluk 26 27 31 aralik ve 1 ocakta kapaliydi başvuru yapilamadi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak.93 -- 29 Ocak 2015; 2:50:32 >
  • Senin başvuru ve uçuş tarihin ne zaman kardeş baktim da yazmamissin hic bi yere, ne zaman basvurmustun?

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.