Şimdi Ara

İlginç sınav sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2015 TEK DERS SINAVI 5022 soru 4

“Dosyayı taşımak” nedir?
    A) Dosyanın silinmesidir.
    B) Dosyanın kesilerek başka yere
    yapıştırılmasıdır.
    C) Dosya ya da klasör seçili iken klavyeden
    yeni isim girilmesidir.
    D) Dosyanın var olduğu konumdan fare yoluyla
    sürüklenerek yeni bir konuma bırakılmasıdır.
    E) Dosyaya yeni isim verilmesidir.

Cevap anahtarı D diyor fakat B şıkkı için ne düşünüyorsunuz ?

• Taşımayı kopyalama gibi düşün dosyayı başka yere kopyalıyorsun dosya aynen kalıyor fakat b şıkkı dosyayı kesip tasıyorsunuz yani oldugu yerden silip baska yere atıyorsun
  • Kd®? K kullanıcısına yanıt
    benim ne demek istediğimi anladın mı reyiz ?

sen cevap olarak hangi şıkkı işaretlerdin ?
  • D yi görmesem b derdim
  • aslında çelişkili olmuş ama direk soruyu okuduğumda d şıkkı üzerinde yoğunlaştım.
  • beyler d şıkkı her şartta taşıma yapmaz. kopyalama da yapabilir.

ama b şıkkı direk taşıma yı tarif ediyor.

soruyu size şöyle sorayım. b şıkkındaki işlemin adı nedir ?

d şıkkındaki işlem kopyalama da yapabilir.
  • A) Dosyanın silinmesidir. ---> silme işlemi

B) Dosyanın kesilerek başka yere yapıştırılmasıdır. --> boru gibi tartışma götürmeyen taşıma işlemi

C) Dosya ya da klasör seçili iken klavyeden yeni isim girilmesidir. --> isim değiştirme

D) Dosyanın var olduğu konumdan fare yoluyla sürüklenerek yeni bir konuma bırakılmasıdır. --> 2 konum aynı sürücüde ise taşıma işlemi yapar. farklı sürücüdeyse taşıma işlemi yapar.

E) Dosyaya yeni isim verilmesidir. --> isim değiştirme
  • Soruya bak:D

Boş beleş insanların hazırladığı soruya kafayı yormayın, bu tip şeyler ezbere öğrenilmez. dosyayı taşımanın birçok farklı yolu olabilir.
  • Soruyu hazirlayan baya baya Teknoloji ve PC kullanımı konusunda CAHİL... Cevap B şıkkıdır D değil.. D şıkkı her zaman taşimaz, sürücü farkliysa Kopyalayabilirde..

Ancak B şıkkı "Bir dosyayı TAŞIMAK" anlami isteniyosa, B şıkkı Kuşkuyu ortadan kaldirir netlikte doğru seçenektir.. Böyle böyle salaklar işte hazirladiklari çelişkili sorularla binlerce gencin ömrünü yiyo.. D değil, B şıkkı doğrusu..

Bir masayı bir bardaği bi yere taşimak gibi düşünülmeli bu, bir şeyi yerinden kaldirirsin, yani bi an önceki yerinde değildir artık, yeni konumuna gidiyordur. Yani Taşımaktir bunun adı ama işte kime ne anlatacaksin dostum yaa içine ettiler eğitim sisteminin yıllardır.
  • Sedat. kullanıcısına yanıt
    bu soruyla alakalı mail attım hala vıdı vıdı yapıyolar üstad.... bunların hayatı kadar biz dosya taşıma yapmışız :))
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.