Şimdi Ara

İlk 5k ve Tercih Edilebilecek Mühendislikler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
2.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler gerek yardımlarınıza ihtiyacım olduğundan gerekse başka arkadaşlara yararlı olması için açtım başlığı.
    Ygs 5000-6000 arası geldi ben lys sonrasıda sıralamamın aşağı yukarı bu ayar olacağını varsıyorum.

Tıp'ın çalışma şartları, okuma süresi felan beni ilgi alanım olan mühendisliğe yöneltti.O yüzden büyük ihtimal mühendislik yazacağım. Biraz inceledim bugun üniversiteri felan ;

İtü'de elektronik ve haberleşme hariç diğerlerine girilebilir gibi bu sıralama ile

Odtü'nün bilgisayar,makina,inşaat müh bölümleri tutuyor.Özellikle bilgisayar benim ilk tercihlerimden

Boğaziçi İnşaat müh felan.

Acaba sizlerin tavsiyesi nedir ilk 5000 de olacak birisine. İtü'nün sıralaması önemli değil daha iyi mi dersiniz? Diğer üniv iyi bölüm farklı.
    Ve ayrıca bildiğiniz Vakıf üniversitesi varsa bu sıralama için tavsiyeleriniz nelerdir?

• daha lys sınavına girmemişsin 5 binden tercih soruyorsun.
  • tobb etüye baktın mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fabrizo

daha lys sınavına girmemişsin 5 binden tercih soruyorsun.
    bak varsayıyorum dedim orada. Adamlar 2 sene önceden meslek tercihi sorar bi şey olmaz biz 3 ay sonra tercih yapacaz bilgilenmek hakkımız.Görüşü, tavsiyesi olan arkadaş varsa belki faydası dokunacak bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakanasit

tobb etüye baktın mı?

hocam tobb hakkında felan işte pek bilgim yok.Hani diğerleri mühendislik diyince akla gelen belli başlı üniversiteler olarak kaldı bende, iş bulma konusunda büyük pay bireyin kendisinde olsa da okulun etiketininde büyük öneme sahip olduğunu duydum.O yüzden bunlar üzerine yoğunlaştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaMeT_60

quote:

tobb etüye baktın mı?

hocam tobb hakkında felan işte pek bilgim yok.Hani diğerleri mühendislik diyince akla gelen belli başlı üniversiteler olarak kaldı bende, iş bulma konusunda büyük pay bireyin kendisinde olsa da okulun etiketininde büyük öneme sahip olduğunu duydum.O yüzden bunlar üzerine yoğunlaştım

anladım hocam önce tebrik ederim seni sıralaman cok güzel

Ben makine mühendisligini bıraktım...sana şunu diyim odtü ve bogazici makinede kapısır itüde cok iyidir...bunların arasına ne soyleyebilirsin dersen tobb etü derim...tobb etünün arkası saglam is bulma konusunda sorunun olmaz tabi bu sana da baglı ama önünü daha iyi görmek daha önemlidir senin icin...hem burs da alırsın tobb etünün sitesine bak bursları da cok iyi

• quote:

quote:

quote:

tobb etüye baktın mı?

anladım hocam önce tebrik ederim seni sıralaman cok güzel

Ben makine mühendisligini bıraktım...sana şunu diyim odtü ve bogazici makinede kapısır itüde cok iyidir...bunların arasına ne soyleyebilirsin dersen tobb etü derim...tobb etünün arkası saglam is bulma konusunda sorunun olmaz tabi bu sana da baglı ama önünü daha iyi görmek daha önemlidir senin icin...hem burs da alırsın tobb etünün sitesine bak bursları da cok iyi

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim yorum için.Aklımda bulunsun ozaman Tobb da.Tercih döneminde inşallah bu sıralamayı korur yada daha iyi yapabilirsem daha geniş çaplı araştırma yaparım zaten.

Eğer mahsuru yoksa Makina müh. bırakma nedenini paylaşabilir misin? Özel bi neden mi yoksa eğitimden kaynaklanan felan bişey mi?

• quote:

Teşekkür ederim yorum için.Aklımda bulunsun ozaman Tobb da.Tercih döneminde inşallah bu sıralamayı korur yada daha iyi yapabilirsem daha geniş çaplı araştırma yaparım zaten.

Eğer mahsuru yoksa Makina müh. bırakma nedenini paylaşabilir misin? Özel bi neden mi yoksa eğitimden kaynaklanan felan bişey mi?

hocam sana pm attım
  • quote:

Alıntıları Göster
    Makine ve inşaat mühendisliğinde kesinlikle İTÜ

• quote:

Orijinalden alıntı: Epicure

Makine ve inşaat mühendisliğinde kesinlikle İTÜ

bilgisayar için aynısını diyemeyiz mi yani ?
  • quote:

ODTÜ bilgisayar hocam siralamanizda gayet iyi tebrikler
  • quote:

Orijinalden alıntı: ShineOnYouCrazyDiamond

quote:

ODTÜ bilgisayar hocam siralamanizda gayet iyi tebrikler

Alıntıları Göster
    ben itüde okuduğum için itü bilgisayar yada elektrik diyeceğim ama boğaziçi inşaatı da düşün derim

• quote:

Orijinalden alıntı: kadir_tr2

ben itüde okuduğum için itü bilgisayar yada elektrik diyeceğim ama boğaziçi inşaatı da düşün derim

itü de dil eğitimi nasıl acaba ?Günümüzde bi mühendis için yabancı dilin zorunlu olduğunuz düşünürsek o konuda önemli.
  • quote:

itünün hangi bölümündesiniz? kampüs olanakları ulaşım yemek yatacak yer durumu fln nasıl? kızlar nasıl eğer kısmet olursa bende itü bilgisayar elektronik makine inşaaat herangi birini düşünüyorum. nedir ne değildir bi anlatı verin:D

• özel üniversite tercih et derim, burslu. her geçen yıl özel üniler müthiş bir hızla ilerliyor.
    hele hele bilkent olursa düşünme bile. tobb da iyidir. ankara bilirim ben sadece

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seviyeli Yarbay -- 21 Nisan 2012; 2:01:45 >
  • quote:

quote:

itü de dil eğitimi nasıl acaba ?Günümüzde bi mühendis için yabancı dilin zorunlu olduğunuz düşünürsek o konuda önemli.

derslere gelip dinlersen, devamsızlık yapmazsan yabancı dilin kolaylıkla gelişir.ben bu sene hazırlıktayım bana gayet yeterli geliyor. iyice geliştirmek içinde bu yaz amerikaya gidiyorum.

@Kavil : geomatik mühendisliğindeyim.kampüsü büyük ve güzel bir kampüs, ulaşım ise sıkıntı olmaz çünkü kampüsün hemen yanında metro var otobüs durakları var. yurtları bilmiyorum ailemle kalıyorum. kız için gelmeyin 120 erkeğe 1 kız düşüyor malesef

• quote:

quote:

quote:

derslere gelip dinlersen, devamsızlık yapmazsan yabancı dilin kolaylıkla gelişir.ben bu sene hazırlıktayım bana gayet yeterli geliyor. iyice geliştirmek içinde bu yaz amerikaya gidiyorum.

@Kavil : geomatik mühendisliğindeyim.kampüsü büyük ve güzel bir kampüs, ulaşım ise sıkıntı olmaz çünkü kampüsün hemen yanında metro var otobüs durakları var. yurtları bilmiyorum ailemle kalıyorum. kız için gelmeyin 120 erkeğe 1 kız düşüyor malesef

Hazırlık akar, erkek başına neredeyse 1 kız

• quote:

Orijinalden alıntı: cwr

quote:

quote:

quote:

Hazırlık akar, erkek başına neredeyse 1 kız

Alıntıları Göster
    boğaziçi inşaat yada odtü makina derim...

• quote:

Orijinalden alıntı: mekatronikçi

Sırf boğaziçinde okumak için bile inşaat seçilebilir mi? :) Benim için mühendislik dalları arasında uçurum yok hani şu olmaz diye.Tamamına yakınım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mekatronikçi

Sırf boğaziçinde okumak için bile inşaat seçilebilir mi? :) Benim için mühendislik dalları arasında uçurum yok hani şu olmaz diye.Tamamına yakınım

Alıntıları Göster
    tamamına yakınsan üniversitende ne aradığına bağlı. geçen sene senin yerine olsam odtü bilgisayar yazardım ama şimdi boğaziçi inşaat derim. istanbul müthiş çünkü, boğaziçi de çok başka. tabii diğer üniversitelerde okumadan bilemem ama istanbulda olması bile çok şey demek.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.