Şimdi Ara

İlk makinemi alacağım ama kafam karışık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İlk defa SLR fotoğraf makinesi alacağım az bilgiye sahibim, amatörüm yani. Ne alacağıma bir türlü karar veremiyorum aldım mı pişman olmak istemiyorum.Daha çok doğa ve çevre fotoğrafları ile uğraşacağım.Makineyi manuel kullanma taraftarıyım kendi odağımı diyaframımı v.b kendim seçmeyi severim bana ayak uydurabilecek bir makine lazım alan derinliği,makro çekimler önemlidir benim için. İki makine arasında gidip geliyorum bu konu hakkında tecrübeli arkadaşlardan tavsiye,yardım istiyorum. Bilgilerinizi esirgemezseniz umarım :)
    Şu makineler arasında gidip geliyorum bütçem 1000-1400

1.makine;
    Canon Eos 1100D 18-55mm + EF 75-300mm SLR Dijital Fotoğraf Makinesi
    2.makine;
    Nikon D3200 18-55 VR II KIT Profesyonel Fotoğraf Makinesi
    3.makine;
    Canon Eos 600D 18-55mm SLR Dijital Fotoğraf Makinesi
    4.makine;
    Canon Eos 1200D 18-55 mm 18 MP 3" LCD Ekran SLR Fotoğraf Makinesi

• quote:

Orijinalden alıntı: Sebastian54

Selam arkadaşlar.
    İlk defa SLR fotoğraf makinesi alacağım az bilgiye sahibim, amatörüm yani. Ne alacağıma bir türlü karar veremiyorum aldım mı pişman olmak istemiyorum.Daha çok doğa ve çevre fotoğrafları ile uğraşacağım.Makineyi manuel kullanma taraftarıyım kendi odağımı diyaframımı v.b kendim seçmeyi severim bana ayak uydurabilecek bir makine lazım alan derinliği,makro çekimler önemlidir benim için. İki makine arasında gidip geliyorum bu konu hakkında tecrübeli arkadaşlardan tavsiye,yardım istiyorum. Bilgilerinizi esirgemezseniz umarım :)

1.makine;
    2.makine;
    3.makine;
    4.makine;

Bende ilk makinemi alacağım uzun arastirmalar sonucunda 2 makina arasinda kaldim.
    Canon 650d(lens çeşitliliği ve Genel bazı ozellikler.
    SONY SLTA58K(video açısından daha iyi)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• D5300 alınabilir.
  • bütçemi yazmıştım okumadınız yazımı sanırım :)
  • quote:

bütçemi yazmıştım okumadınız yazımı sanırım :)

İlk makinemi alacağım ama kafam karışık
  • 2.el mi ?
  • quote:

2.el mi ?

Sıfır spot.
  • ilk makinasını almak isteyen arkadaşlara ya kendi illerinden yada sirkeci hayyam pasajından 2. el SLR gövde almalarını öneririrm. en iyi 2. makina olarak tutulan canon 30D gibi bir gövde ile başlarsınız. objektiflerinizi 0 olarak alırsınız. 50mm prime ile fotoğrafçılığa adım atarsanız. tüm temel çekim kurallarına kolaylıkla alışabilirsiniz. fotoğrafçılıkta kompozisyon kitaplarını takip ederek setinizi kurduktan sonra gövdeyi güncellediğinizde elinizde harika bir sonuç olur. ardından ışık sistemlerine girebilirsiniz.
  • nikon d5100 5200 5300 bulabilirsiniz.
    canon 600d 650d bulabilirsiniz.

gidip teknomarketlere kafanızı karıştırmayın. geçen adıne söylememeyim bir yere gittim.

1949 TL istiyor makineye. hangi makinemi Nikon D5100 yanına bir tane 55-200 lens koymuş. 1949 tl ye satıyor lar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tr123456

quote:

Selam arkadaşlar.

1.makine;
    2.makine;
    3.makine;
    4.makine;

Bende ilk makinemi alacağım uzun arastirmalar sonucunda 2 makina arasinda kaldim.
    Canon 650d(lens çeşitliliği ve Genel bazı ozellikler.
    SONY SLTA58K(video açısından daha iyi)

bence daha taşınabilir olması açısından aynasız alın. nex f3 ya da olympus epl5 ya da olympus epm2 gibi. Mesela bu epm2 imaj olarrak canonun giriş seviyeli dslrdan daha iyi sonuç veriyor. Dslr yi her tarafa götüremeyeceksiniz, tam anlamıyla zevk de alamayacaksın belki fotoğraf çekmekten.

• aynı bilgiler bana da lazım bende takipteyim konuyu.
  • Sebastian54 S kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    bu makinaların herhangi birisini alabilirsiniz, çünkü ne lensleri nede makinayı çok uzun süre kullanma şansınız yok. İhtiyaçlarınız arttıkça bu makinaları veya lensleri değiştireceksiniz. Nasıl bir makina alacağınızdan ziyade ne çekeceğiniz daha önemli. Alan derinliği ve makro benim için önemli demişsiniz. Diğer yandan çevre fotoğrafları çekmek istiyorum diye belirtmişsiniz.

Eğer manzara fotoğrafları çekecekseniz alacağınız lensin diyaframı o kadar önemli değil,sadece netleme hızını etkiler. yani manzara fotoğrafları çekerken alan derinliğini olabildiğince arttıracaksınız yani diyafram 8 ve üzeri çalışacaksınız. Diğer taraftan makro çekmek istiyorsunuz bu durumda bu lenslerin hiç biri size gerçek makro tadı vermez ancak zoom yaparsınız. Benim size şöyle bir tavsiyem olur, makina olarak istediğinizi alın problem değil. Ancak kit lens almayın gerekli değil. Onun yerine örneğin Canon'da 18-135 mm aralığında bir lens alırsanız tek lensle hem geniş açı hem de tele ihtiyacınızı görürsünüz. Makro için ise en iyisi makro bir lens almaktır ama bu bütçeler ile olmaz. onun yerine 50mm sabit 1.8 bir lens alın ve makinaya ters bağlayın. Makro lensten daha iyi sonuçlar alırsınız. ayrıca 50mm mutlaka çantada olması gereken bir lenstir, çok ucuza çok kaliteli fotoğraflar çekbilirsiniz.

Tavsiyem bütçenizin büyük bölümün lense kalanını makinaya hacamanızdır. Makina ikinci el lens sıfır olabilir.

http://www.eminyeniacunphotography.com

kolay gelsin

• Sebastian54 S kullanıcısına yanıt
    yeni başlayacaksan canon'un menüleri çok daha anlaşılabilir. Nikon'da birazdaha zorlanırsın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.