Şimdi Ara

İlk Sahibi olduğum arabamın Km'sinin oynandığını öğrenmek.!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.821
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlık anlaşılır olmayabilir ama başıma gelen çok ilginç bir olayı anlatmak ve yardımlarınızı almak istiyorum arkadaşlar. İlk Ruhsat sahibi olduğumuz arabamızın 7 senedir bizde sıfır olarak bayiden biz aldık. Olaylar şundan ibaret.

-Arabayı satışa çıkardık üst model bir arabaya geçmek için. Arabamız şu an 32500 km'de 2006 model. Memur olduğumuz için sadece haftasonları binebildik.

-Arayanlar oldu soranlar oldu gelgelelim bir vatandaşla anlaştık kapora aldık. Kişi tanıdıkları olduğunu söyledi ve arabayı Tüvtürk bayisine sorgulattı şase numarasıyla ve araba sözde 93binde muayene girmiş olarak gözüküyormuş.

Şimdi arkadaşlar sizlere soruyorum.Muayenede böyle birşey gözükmesi mümkünmü yoksa kişi fiyat kırmak içinmi bu davranışı sergiledi. Ya da arabamız muayene'ye 13bin km'de girdide tüvtürk'deki görevli 93bin diyemi yazdı. Böyle bir şey mümkünmü yardımlarınızı bekliyorum. Şu an büyük bir şoktayım. Eğer tüvtürk görevlisi böyle bir hata yaptıysa nasıl düzelttirebilirim.

• 0 Km aldığınız bir araçta onu yapamazlar hadi yaptılar varsayın o kadar fazla düşüremezler km'yi. Yüzde 99 Tüvtürk görevlisi yanlış yazmıştır muayene formuna eğer alıcı kişi fiyat kırmak için yapmıyorsa.
  • Muayenedeki elemanların böyle hatalar yaptığını duyuyoruz.Sanırım sizinki de böyle bir hata sonucu yazıldı.Dilekçe ile tuv'e başvurun,olumsuz sonuç alırsanız dava açın ve aracınızın incelenmesi için bilir kişi isteyin.
    Ayrıca aracınız servis bakımlıysa servisten gerçek km'sini yazılı olarak isteyin ve tuv'e iletin.

Bundan sonra muayene sonrası kayıt bölümüne gidip km sorgulaması yaparak ayrılmak gerekiyor.Bir hata varsa anında düzeltmek gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: golfgti06

Başlık anlaşılır olmayabilir ama başıma gelen çok ilginç bir olayı anlatmak ve yardımlarınızı almak istiyorum arkadaşlar. İlk Ruhsat sahibi olduğumuz arabamızın 7 senedir bizde sıfır olarak bayiden biz aldık. Olaylar şundan ibaret.

-Arabayı satışa çıkardık üst model bir arabaya geçmek için. Arabamız şu an 32500 km'de 2006 model. Memur olduğumuz için sadece haftasonları binebildik.

-Arayanlar oldu soranlar oldu gelgelelim bir vatandaşla anlaştık kapora aldık. Kişi tanıdıkları olduğunu söyledi ve arabayı Tüvtürk bayisine sorgulattı şase numarasıyla ve araba sözde 93binde muayene girmiş olarak gözüküyormuş.

Şimdi arkadaşlar sizlere soruyorum.Muayenede böyle birşey gözükmesi mümkünmü yoksa kişi fiyat kırmak içinmi bu davranışı sergiledi. Ya da arabamız muayene'ye 13bin km'de girdide tüvtürk'deki görevli 93bin diyemi yazdı. Böyle bir şey mümkünmü yardımlarınızı bekliyorum. Şu an büyük bir şoktayım. Eğer tüvtürk görevlisi böyle bir hata yaptıysa nasıl düzelttirebilirim.

İkiside olabilir... Aracın ilanı var mı :) Bakmak isterim :)

Tuvtürk görevlisi yanlış yazmış olabilir...

Araç sahibi de fiyattan kırmak için bunu söylüyor olabilir... Bİr de gidip siz sorgulayabilirsiniz.. Başka bir tuvtürk yerinden...

• O kadar fark çıkmaz hocam bir yanlışlık var o işte
  • quote:

Başlık anlaşılır olmayabilir ama başıma gelen çok ilginç bir olayı anlatmak ve yardımlarınızı almak istiyorum arkadaşlar. İlk Ruhsat sahibi olduğumuz arabamızın 7 senedir bizde sıfır olarak bayiden biz aldık. Olaylar şundan ibaret.

Görevli memur hatalı yazmışta olabilir,serviste kaydı varsa onları gösterebilirsiniz.

Tramerdeki sorgulamada ne çıkıyor peki?

• Önce Mesajla Birde kendiniz Sorgulatın.
  • evet hocam benim aracim 214 bindydi tuv 219 bin yazdi bende fazla farj olmadigi icin sallamadim suan 224 binde aracim sizinkide boledir kesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M-A-S

Muayenedeki elemanların böyle hatalar yaptığını duyuyoruz.Sanırım sizinki de böyle bir hata sonucu yazıldı.Dilekçe ile tuv'e başvurun,olumsuz sonuç alırsanız dava açın ve aracınızın incelenmesi için bilir kişi isteyin.
    Ayrıca aracınız servis bakımlıysa servisten gerçek km'sini yazılı olarak isteyin ve tuv'e iletin.

Bundan sonra muayene sonrası kayıt bölümüne gidip km sorgulaması yaparak ayrılmak gerekiyor.Bir hata varsa anında düzeltmek gerekir.

Sadece ilk 2 yıl servise götürdük hocam onun dışında hep şaşmaz'daki ustamıza götürdük arabayı. Bugün sırf satış için müdürden izin almıştım. Bu tarz işlerle uğraşıcağımı hiç düşünmezdim.Nereden nereye.

• Tramerdeki sorgulamalarda tam olarak ne çıkıyor hiç bir bilgim yok. Şu an o kadar sinirim bozulduki hiç tramerden sorgulamak aklıma gelmedi.

Herkese tek tek alıntıyla cevap veremiyorum kusura bakmayın arkadaşlar.Buyrun aracımın ilanı:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-memurdan-tertemiz-hyundai-accent-114261246/detay/

Eğer böyle bir hata yapıldıysa ve düzelttiremezsem tertemiz arabam, km'si düşülmüş ne üdüğü belirsiz arabalarla bir tutulacak ve satılmayacak..

• Ayrıca alıcı kişi sabah beni arada ve muayenede arkadaşım var ona sorgulattım araba 93'binde muayene girmiş dedi. 1-2 saat sonra kaporayı geri istemek için aradığında ise Hyundai servisinde arkadaşıma sorgulattım dedi. Adam kendisiyle çelişti ve ayrıca ben arabamı sadece 2 yıl servise götürdüm onun dışında hiç servise gitmedi. Adamın dediğine göre ise garanti süresi boyunca servise gitmiş olduğum.
  • Mesaj ile kendiniz sorgulama yaptınızmı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendiniz sorgu yaptınız mı?

http://www.otokontrol5664.com/single/duyurular/9/hasar-sorgusu-yapanlara-son-iki-arac-muayene-tarihi-ve-kilometre-bilgisi-donuluyor-plakadan-arac-sorgulama

kaldı ki bu aracı arayan adam biliyordur 32bin km'de nasıl olacağını. Bir de aracın 32bin'e kadar değişmeyen parçaları vardır. 93bin km'deki araç ile aynı kondüsyonda değildir.
  • Şu an kendim sorgulama yaptım. Tramer'den şase no'su ile. 2 sene önce yaptırdığım muayene'de araba 93bin'de muayene'ye girmiş gözüküyor. 2 ay önce yaptırdığım muayene ise 31460km. Tamamen Tüvtürk'deki adamın hatası. Bu işin peşini hukuki olarak bırakmıyacağım. Bu tarz konuda bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.
  • Y bu tüvtürk bela oldu başımıza elemanları ukala ve herşeyi bildiklerini sanıyorlar yahu el freni olmayan arabada elfreni yok diye muayeneden geçirmeyecekti neredeyse artis. vasıfsız elemanları noter gibi itibar görüyor soytarı hepsi. size şöyle söyliyim yanlışlık yaptıklarını asla kabul etmeyecekler
  • quote:

Gerek yok. Kusurların yazılı olduğu raporda arabanın tüm künyesi yazıyor. Kaç km'de muayeneye girdiği de yazıyor. Bilgisayar çıktısı olan bir kağıt.

Sizin için söylemiyorum. Genel olarak söylüyorum. Arabasını muayeneye sokanlar zahmet edip ellerine tutuşturulan o kağıttaki km'ye baksın. Vurdum duymazlık yapmasın. Sonra da böyle uğraşırsınız işte.
  • quote:

Tramerdeki sorgulamalarda tam olarak ne çıkıyor hiç bir bilgim yok. Şu an o kadar sinirim bozulduki hiç tramerden sorgulamak aklıma gelmedi.

Herkese tek tek alıntıyla cevap veremiyorum kusura bakmayın arkadaşlar.Buyrun aracımın ilanı:
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-memurdan-tertemiz-hyundai-accent-114261246/detay/

Eğer böyle bir hata yapıldıysa ve düzelttiremezsem tertemiz arabam, km'si düşülmüş ne üdüğü belirsiz arabalarla bir tutulacak ve satılmayacak..

İlanı kaldırmışsınız yayından. Neden?

• quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Gerek yok. Kusurların yazılı olduğu raporda arabanın tüm künyesi yazıyor. Kaç km'de muayeneye girdiği de yazıyor. Bilgisayar çıktısı olan bir kağıt.

Sizin için söylemiyorum. Genel olarak söylüyorum. Arabasını muayeneye sokanlar zahmet edip ellerine tutuşturulan o kağıttaki km'ye baksın. Vurdum duymazlık yapmasın. Sonra da böyle uğraşırsınız işte.

Hatırlatma için sağolasın.
    Kağıt üzerinde yazıyorsa sorun olmaz.Bugüne kadar da sadece kusurların olduğu bölümü incelemişimdir.En son ki muayene kağıdını ise trafiğe verdim bu yüzden inceleme fırsatımda olmayacak.Özelleşti diye işlerini iyi yaparlar diye umuyoruz ama görünen odur ki yaptıkarı bu tarz hatalar çok ciddi sorunlar ortaya koyabiliyor.

• Ilani yayindan kaldirdim cunku bu sekilde satilikta tutup arabayi kime saticam. Bana kim inanacak.
    1 saat once kadar hatayi yapan tuvturk(ivedik tuvturk'e) gittim. Son 2 muayene kagidimin fotokopisini cektiler. Ana merkezleri izmit'mis. Ordaki ana bilgisayardan kilometresine bakicaklar.Eger orda'da hatali yazilmissa yapilacak birsey yok. Eger orda dogru kilometre yaziyorsa bana tekrar orjinal kilometrenin oldugu ciktiyi vericekler ama. Tramer'deki sorgulamada sonuc ne olursa olsun arabam km dusmus gibi gozukecek.

Bir tane gerizekali isini duzgun yapmayan calisan yuzunden arabamin alicisi olmayacak fiyati dusecek onami yaniyim. Yeni araba alacaktim onu alamiyacagim onami yaniyim. Siz siz olun muayene sonrasi arabanin km'sdir sudur budur didik didik inceleyin.
  • Bilgisiz, sorumsuz bir kişi yüzünden düştüğünüz hale bakın. Sinirlenmemek elde değil. Çok geçmiş olsun.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.