Şimdi Ara

IMAC ekran kartı bozuldu.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    iki sen önce aldığım 27 inç Imac 2.7ghz 16 gb ramli bilgisayarıma windows kurdum (iş icabı) ve sonra kullanmaya başladım. aynı anda hem Lightroom kullanıp hemde PS te son coverları düzenlioyrdum ki Aklıma bir de WorldOfTanks oynamak geldi. (nedense)
    Makinamın sağlamlığına ve ekstradan ekranın arkasına taktığım fan'a acayip güveniyordumki ekranım kaydı ve bilgisayarda mavi görüntü geldi.
    (hass...) dedim ve bilgisayarı kapattım. arkadaki ekstra fanım hala çalışıyor ve soğutuyordu. Biraz bekleyip açtıktan sonra kendine geldi Bi OH BEEE dedim ama sonra lightroom u acip düzenlemeye devam edecekken.... tekrar gitti ve mavi görüntü geldi.
    Bilgisaar çalışıyor fakat görüntü mavi ekran açık mavi dikey çizgiler halinde görüntü geliyor.
    OSX te açmaya çalıştım... mavi ekran ama OSX ve WİN7 arasında geçişiçin ALT tuşuna basılı tuttuğumda bir sorun olmadı.... Görüntü orada geliyor...

Acaba ekran kartını mı yedim? ram olabilir mi?(ram olacam yoksa açılmazdı sanırım) ne yapmış oalbilirim. Nasıl yaptırabilirim? Kime yptırabilirim?

İstanbul'dayım. yardım edebilir misiniz?

Teşekkür ederim.

• Ekran kartonun yanması hiç kolay birşey değil, zaten fanı var ve kritik seviyeye geldiği anda ne olursa olsun kendini durdurur. Ama bu Mac için geçerli olabilir. Windows yükleyince gerekli önlemler kaybolmuş olabilir. Bu Yüzden herşeyi kendi haliyle kullanmaya Özen gösteririm herzaman.
    Ama nvidia bu önlemleri karta gömmüş te olabilir.

Ben profesyonel grafikerim. Asıl şüphelendiğim kesinlikle ram'ler. Çünkü bildiğin gibi shop ram'i çok seviyor. Sürekli ve Aralıksız transfer yapıyor. Ram belli süre sonra şişiyor, sahada yüklenirse yanıyor zaten. Ram'lerde aktif soğutma bulunmadığından sıcaklık kontrol edilmiyor
    Bence sorunun ram'de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konu eskiymiş ama cevap yazmak istiyorum...
    bunun ramle filan ilgisi yok..
    imacin ekran kartı yamulduğu zaman işte öyle mavi ekran verir...
    ben bi tanesini öyle yamulttum biliyorum...
    şu an kullandığım uzun süredir sağlam bu kadar süre yamulmadığına göre aynı şekilde yamulacağını düşünmüyorum..
    ama belli de olmaz...
    şu an makinen ne durumda?
    ekran kartı yamuldu değil mi?
    geçmiş olsun..
    imac in ekran kartının yamulması 2006 - 2008 modellerde çok kolaydır çünkü bu o makinelerin kronik problemlerinden biri...
    ama yinede aynı şey daha yeni modellerde de olabiliyor...
  • Konu ekrab karti tamiri ile cozume kavustu. 400 TL kadikoyde iris apple teknik servisinde halloldu.
    Hazir elleri degmisken birde 240gb ssd takilinca ps lightroom ucusa gecti.
    Windows u zaten 4 program icin kurdum. Edius falan. Apple versiyonu olan cok kolay kullanimli video edit ve kurgu programi bulamadigimdan oturu zaten kuruldu. Yoksa Imac e can gurban
    Ps. Ram hakikaten cok sisiyor bu aletlerde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.