Şimdi Ara

İMDAT POLİS

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bardak yerine fincanda çay gelmesine kızan polislerin dövdüğü genç yoğun bakımda...

Kartal’da bir kafede bardak yerine fincanda çay gelmesine kızan sivil polis ve arkadaşları kafe sahibi Serhat Eyüpoğlu’nu döverek hastanelik etti. Beyin kanaması geçirerek yoğun bakıma kaldırılan Eyüpoğlu’nun sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Eyüpoğlu’nun işlettiği kafeye, geçtiğimiz cumartesi günü kız arkadaşıyla birlikte gelen sivil polis, siparişinin yanlış geldiğini öne sürerek, hesabı ödemeden kafeden ayrılmak istedi.

Kafe sahibi Eyüpoğlu’yla tartışarak olay yerinden ayrılan polis, bir süre sonra yanına arkadaşlarını da alarak geri döndü. Polisler kafenin mutfağına soktukları Eyüpoğlu’nu öldüresiye dövdü.

Sivil polislerin olay yerinden ayrılmasından sonra babası tarafından Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Eyüpoğlu’nun beyin kanaması geçirdiği anlaşıldı. Baba Yılmaz Eyüpoğlu, saldırgan polisler hakkında suç duyurusunda bulundu.

'KAFASINDA TELSİZ PARÇALANDI'

Eyüpoğlu’nun kardeşi Ebru Eyüpoğlu ise olayı şöyle anlattı: “Ne hesap ödeyeceğim, biz senden bardak çay istedik, sen bize fincan getirdin ödemiyorum demiş. Kafa atmış, o sırada ‘polisim’ demiş. Silahı çıkartıp masanın üzerine yatırıp, kafasına dayamış. Arkadaşlardan bir tanesi atlamış, uzaklaştırmış.

Sonra 6-7 kişi gelmişler, kafenin kapılarını kapamışlar, abimi mutfağa götürmüşler. Abimin kafasına telsiz vurmuşlar, telsiz parçalanmış, yerden toplamışlar. Sonra abimi yere yatırıp kafasına basmaya başlamışlar, zaten beyin zarlarının hepsi ezilmiş, kafatası çatlamış.”

EMNİYET: SORUŞTURMA SÜRÜYOR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada ise polislerin Eyüpoğlu’nu dövdüğü yönündeki iddialar yalanlandı. Açıklamada, olay yerine giden polislerin birbirinden şikâyetçi olan kafe sahibi ve polisi hastaneye götürdükleri belirtilerek, konuyla ilgili soruşturmanın sürdüğü kaydedildi.

Bu zamanda poliste böyle yapar olduysa artık memleketin gerçekten çivisi çıkmış be arkadaş.Yazıklar olsun onları oralara alanlara, yazıklar olsun onları verdiğimiz vergilerle besleyenlere. Mafyalar, çeteler polis olmuşta haberimiz yokmuş gerçekten

bilgilendirme: eskiden polis imdat derdik şimdi artık polisten korkar olduk imdat polis diyoruz.Başlığı artniyetli veya yanlış yazılmış sananlara duyurulur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali1234 -- 15 Ekim 2008; 16:40:35 >

• Kartal gibi bir yerde herşeyi beklerim ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piêr Dé Sans

Kartal gibi bir yerde herşeyi beklerim ben.
    polise bile güvenemiyoruz artık
    ALLAH sonumuzu hayretsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: :::KR@L:::

ALLAH sonumuzu hayretsin

Alıntıları Göster
    Bu konun dışında dışarda görüyorum polisler bizim altta motorcu var oraya tamire geliyorlar bazen bana hiç güven vermiyorlar.Tavırları ve hareketleri maganda tarzında lan lu konusuyorlar.Ve de adalet nedir bilmiyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemomando

Bu konun dışında dışarda görüyorum polisler bizim altta motorcu var oraya tamire geliyorlar bazen bana hiç güven vermiyorlar.Tavırları ve hareketleri maganda tarzında lan lu konusuyorlar.Ve de adalet nedir bilmiyorlar.

Alıntıları Göster
    ya konu yalan net, hiçbir polis öyle bir nedenden bir adamı dövmez , medyanın sadece isteği haberi çekici kılmak,kim bilir ne olduda öyle bir şey oldu

günümüzde polise karşı çok yanlış tutum sergileyenler çok, adam polise silah çekiyor o dreceye geldi

lütfen koyun gibi habere inanmayın, konu aslında çok farklı nedenden çıkmıştı, medyanın yalancılığı

• quote:

Orijinalden alıntı: :::KR@L:::

ALLAH sonumuzu hayretsin

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Y@k@r

ALLAH sonumuzu hayretsin

babana bile güvenme demişler ki polisde sizin bizim gibi insan yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: baycan87

ya konu yalan net, hiçbir polis öyle bir nedenden bir adamı dövmez , medyanın sadece isteği haberi çekici kılmak,kim bilir ne olduda öyle bir şey oldu

günümüzde polise karşı çok yanlış tutum sergileyenler çok, adam polise silah çekiyor o dreceye geldi

lütfen koyun gibi habere inanmayın, konu aslında çok farklı nedenden çıkmıştı, medyanın yalancılığı

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: baycan87

daha geçende gene başka bir polis vahşeti yüzünden adalet bakanı çıktı özür diledi bu da yalan haberdi değilmi hatta adalet bakanını yok ettiler yerine adam tuttular özür dilesin diye.
    Senin gibileri paraylamı konuşturuyorlar anlamakta zorluk çekiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali1234 -- 15 Ekim 2008; 15:29:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ali1234

quote:

daha geçende gene başka bir polis vahşeti yüzünden adalet bakanı çıktı özür diledi bu da yalan haberdi değilmi hatta adalet bakanını yok ettiler yerine adam tuttular özür dilesin diye.

Alıntıları Göster
    Bi kere en başta bu ülkenin adalet bakanı işkence nedeni ile özür dileyerek işkence ve kötü muamele olaylarını kabul etmiş oldu.Kendi ağzıyla doğruladı.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ali1234

quote:

o konuda cezaevinde olmuş, işkence olayında adalet bakanı çıktı özür diledi, ve onu yapanalrın içinde polis yok, (belki bilmezsin cezaevine jandarma bakar)

2. konu en agresif bir insan bile çayı niye küçük bardakta getirdin büyük bardakta getirmedin diye birini dövmez, konunun başlangıcı farklıdır ,gelişimi farklıdır

konuya objektif yaklaşman gerekir

quote:

he ya dimi kaç yerde haber çıktı hepsi yalan ya git şurdan bi be küfür ettiriceksin adama.zaten ne zaman bu devlet başa geldi şerefsiz polislerde iş başındalar.oldum olası polisleri sevmemişimdir.(bu tür polisleri)

ben bu konuyla ilgili yorum yaptım adam gib oku adam gibi yaz, nedeni bu olamaz dedim

polislere laf atmaya senin hakkın yok, onların sayesinde huzurlu uyuyabiliyoruz, sabahlara kadar hırsız uğursuz peşindeler, ve 1 kerecik takdir edilmiyorlar

tabiki her sepette çürük elmalar bulunur, ama böyle konuşmalarda genellemelerde (i şerefsiz polislerde) haksızlığını kabul etmen lazım

polislerin hangi koşullarda hangi zorluklarda çalıştığını bilmeden oturdğnz yerden sırtın pek karnın tok konşuyorsun....

• quote:

Orijinalden alıntı: baycan87

quote:

Orjinalden alıntı: ali1234

quote:

o konuda cezaevinde olmuş, işkence olayında adalet bakanı çıktı özür diledi, ve onu yapanalrın içinde polis yok, (belki bilmezsin cezaevine jandarma bakar)

2. konu en agresif bir insan bile çayı niye küçük bardakta getirdin büyük bardakta getirmedin diye birini dövmez, konunun başlangıcı farklıdır ,gelişimi farklıdır

konuya objektif yaklaşman gerekir

quote:

he ya dimi kaç yerde haber çıktı hepsi yalan ya git şurdan bi be küfür ettiriceksin adama.zaten ne zaman bu devlet başa geldi şerefsiz polislerde iş başındalar.oldum olası polisleri sevmemişimdir.(bu tür polisleri)

ben bu konuyla ilgili yorum yaptım adam gib oku adam gibi yaz, nedeni bu olamaz dedim

polislere laf atmaya senin hakkın yok, onların sayesinde huzurlu uyuyabiliyoruz, sabahlara kadar hırsız uğursuz peşindeler, ve 1 kerecik takdir edilmiyorlar

tabiki her sepette çürük elmalar bulunur, ama böyle konuşmalarda genellemelerde (i şerefsiz polislerde) haksızlığını kabul etmen lazım

polislerin hangi koşullarda hangi zorluklarda çalıştığını bilmeden oturdğnz yerden sırtın pek karnın tok konşuyorsun....

Alıntıları Göster
    Kaynak?

• quote:

Orijinalden alıntı: Yander

Kaynak?

Alıntıları Göster
    sen yazdığının ne manaya geldiğini biliyomusun acaba? devlet başa geldi ne demek? hükümet mi demek istiyosun yoksa Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile bi sorunun mu var?

quote:

Orjinalden alıntı: GENÇFIRAT
    zaten ne zaman bu devlet başa geldi şerefsiz polislerde iş başındalar.

konuya gelirsek; her meslekte olduğu gibi polislerdende hödükler var. bide elinin altında silah, motor ya da üzerinde üniforma cebinde kimlik olunca adam olduklarını sanıyorlar işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yander

Kaynak?

Alıntıları Göster
    adam akıllı mesajlar yazın küfür etmeyin

ayrıca ne hakla benim yazdığım mesajı siliyosunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: waRRioR

adam akıllı mesajlar yazın küfür etmeyin

ayrıca ne hakla benim yazdığım mesajı siliyosunuz

Alıntıları Göster
    İnsanlar ecelleri dışında şans eseri ölürler,biz ise bu memlekette şans eseri yaşıyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: _AMADEUS_

İnsanlar ecelleri dışında şans eseri ölürler,biz ise bu memlekette şans eseri yaşıyoruz.

Alıntıları Göster
    bu habere yalan diyen arkadaşlar bu ülkeye ya yeni gelmişler sanırım ya da belki rastlamadıkları için ve haber ve gaste okumadıkları için böyle düşünüyorlar....bunun gibi 2 farklı olayı kendi gözlerimle gördüm...bir tanesinde esnafın kafasına (silahsız , bir sivil esnaf) önce kolu büküldü ,sonra kafasına silah dayayıp küfürler eşliğinde " vuruyım seni ,vurıyım mı seni" nağraları atıldı bir polis tarafından. (yer: istanbul/göztepe halk pazarı-girişteki kokoreç satıcısı) ..ve bunu ordaki herkes gördü....bir diğer olay gebze tren istasyonunda oldu...bir minibüs şöförü ile otobüz (özel) şöförü arasında bir tartışma çıktı .otobüse ücretsiz binen polis arka koltuktan kalktı ve minibüsçüyü 5 dakika boyunca tüm yalvarmalarına rağmen non-stop dövdü..adam ağladı resmen...ve hiç kimse ne ağzını açabildi ,ne yerinden kıpırdayabildi.dayak yiyen şöferse sadece yüzünü korudu eliyle saklayarak..inanılır gibi değil..belki o adamın ailesi olmasa katil oalbilirdi (şöför) ama inanın bana yapılsa mutlaka katil olurdum...ve büyük ihtimal beni terörist ilan ederlerdi.

bunun gibi bir çok olay yaşandı bu ülkede ve halen yaşanıyor...bu oly inanın daha öncekilerin yanında hiçbir şey kalır... biraz dünyadan haberdar olun, bırakın dünyayı kendi ülkenizdsen haberdar olun...bu kadar vurdum duymaz olmayın...uzayda yaşamayın..belki yaşınız genç ama en azından akşamları 30 dakikanızı ayırıp haber izleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LOLOM -- 15 Ekim 2008; 16:14:43 >

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Yander

Kaynak?

1.http://www.milliyet.com.tr/Yasam/SonDakika.aspx?aType=SonDakika&Kategori=turkiye&ArticleID=1003563&Date=15.10.2008&b=Polisten%20akilalmaz%20vahset

2.http://www.ntvmsnbc.com/news/462416.asp

3.http://www.haber3.com/news_detail.php?id=415765

4.http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=161060

5.http://www.haberbu.com/haber/Polise-bardak-yerine-fincanda-cay-verince-komalik-oldu/57580

Alıntıları Göster
    Bak arkadaşım olabilir kötüsü de var iyisi de var polisin fakat şunu bilki bu kötüler iyiynin yanında ne kadardırki bi düşün ?Bak kimi polis var çantasında 8 kilo bombaylan dolaşanın üzerine atlıyor kimisi de var çevirmede durmadığı için adamı ensesinden vurup öldürüyor.Konuyu öyle bir açmışsınki sanki polis dediğin kaçınılması gereken tehlikeli bir varlık.Konu başlığına bak "IMDAT POLIS". Yaptığın ayıp ve yanlış.Böyle başlık açtığına göre seninle polisin arası iyi değil demmekki.Ne anlama geliyorsa artık !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sıçuruk Kedi -- 15 Ekim 2008; 16:15:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sıçuruk Kedi

Bak arkadaşım olabilir kötüsü de var iyisi de var polisin fakat şunu bilki bu kötüler iyiynin yanında ne kadardırki bi düşün ?Bak kimi polis var çantasında 8 kilo bombaylan dolaşanın üzerine atlıyor kimisi de var çevirmede durmadığı için adamı ensesinden vurup öldürüyor.Konuyu öyle bir açmışsınki sanki polis dediğin kaçınılması gereken tehlikeli bir varlık.Konu başlığına bak "IMDAT POLIS". Yaptığın ayıp ve yanlış.Böyle başlık açtığına göre seninle polisin arası iyi değil demmekki.Ne anlama geliyorsa artık !

Alıntıları Göster
    ee iyisi varsa kötüyü boş mu verelim..ayrıca emin ol sorun olan bu tür plislerin yaptıklarından çok bu ülkede onların aldıkları cezadır.yani hiç bir şey...hatırlar mısınız gözaltındaki afrikalı okey i öldüren polisleri? aldıkları cezayı bilen var mı?neymiş afrikalı adam bizim polisin silahını almak istemiş , o yüzden vurulmuş...aaa bak sen ..hatta şansa o gün güvenlik kameraları da bozukmuş .olduuuu...koca karakolda da afrikalı ve gözaltında ölen bu insan ile ilgili aksini söyleyen bir memur da yok... siz devam edin iyileri görmeye..bulunca bize de haber verirsiniz...yaww yolda bulduğum cüzdanı karakola götürmeye korkuyorum resmen...inanın bir çok kişi de aynı...alıveri için markete giderken duvarın üstüne bir cüzadan bırakılmış (bulan kişi cüzdanın içini açıp içindeki resim-kimlik gözükücek şekilde duvara terk etmiş.yani karakola vermemiş)..neyse giderken cüzdanı almadım , başkası verir nasılsa dedim..yaklaşık 40-45 dakka sonra dönüşte baktım cüzdan hala orda.(ana caddenin üzeri ve 1 dakika da o kaldırımdan en az 10 kişi geçiyordur.bulunduğu duvar da iş bankasının duvarı) neyse , istemeye istemeye cüzdanı aldım ve bana (aynı zamana cüzdanın bulunduğu yere) 5 dakka uzaklıktaki karakola gittim..resmen durumu memurlara anlatırken boğazım kitlendi , ter boşaldı üzerimden...yani ben ve birçok kişi artık nefret ediyorlar bu insalardan veya artık her neyseler ... (istisnalar her zaman vardır.sözüm onlara değil bu haberdekilere ve onlara eşlik eden , görselerde sırtlarını dönüp üç maymun olan meslektaşlarına)

• quote:

Orijinalden alıntı: LOLOM

bu habere yalan diyen arkadaşlar bu ülkeye ya yeni gelmişler sanırım ya da belki rastlamadıkları için ve haber ve gaste okumadıkları için böyle düşünüyorlar....bunun gibi 2 farklı olayı kendi gözlerimle gördüm...bir tanesinde esnafın kafasına (silahsız , bir sivil esnaf) önce kolu büküldü ,sonra kafasına silah dayayıp küfürler eşliğinde " vuruyım seni ,vurıyım mı seni" nağraları atıldı bir polis tarafından. (yer: istanbul/göztepe halk pazarı-girişteki kokoreç satıcısı) ..ve bunu ordaki herkes gördü....bir diğer olay gebze tren istasyonunda oldu...bir minibüs şöförü ile otobüz (özel) şöförü arasında bir tartışma çıktı .otobüse ücretsiz binen polis arka koltuktan kalktı ve minibüsçüyü 5 dakika boyunca tüm yalvarmalarına rağmen non-stop dövdü..adam ağladı resmen...ve hiç kimse ne ağzını açabildi ,ne yerinden kıpırdayabildi.dayak yiyen şöferse sadece yüzünü korudu eliyle saklayarak..inanılır gibi değil..belki o adamın ailesi olmasa katil oalbilirdi (şöför) ama inanın bana yapılsa mutlaka katil olurdum...ve büyük ihtimal beni terörist ilan ederlerdi.

bunun gibi bir çok olay yaşandı bu ülkede ve halen yaşanıyor...bu oly inanın daha öncekilerin yanında hiçbir şey kalır... biraz dünyadan haberdar olun, bırakın dünyayı kendi ülkenizdsen haberdar olun...bu kadar vurdum duymaz olmayın...uzayda yaşamayın..belki yaşınız genç ama en azından akşamları 30 dakikanızı ayırıp haber izleyin.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: LOLOM

Biz millet olarak hatalıyız. Bazı mesleklere kutsiyet yüklüyoruz, sonra işler çığrından çıkıyor. Terör ortamı bu durumu körüklüyor. Ne zaman polisle ilgili eleştiri olsa hemen yok efendim polisi yıpratmayın zart zurt. Polisi yıpratan yok kardeşim ama içlerinden hadlerini aşanların en ağır biçimde cezalandırılması lazım, çünkü rozetin arkasına sığınarak halka meydan okumak çok çirkin bir davranış. Görevi kötüye kullanmak denir buna. Ama dediğim gibi halk bilinçli olmadıktan sonra bu olaylar hep olacaktır. Halk cahil işte, dolayısı ile tepelerine biniyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicotinell -- 15 Ekim 2008; 16:34:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sıçuruk Kedi

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: KarettaKerata

benim polisle bugüne kadar birtek münasebetim olmadı.Sadece bunun gibi çokça haberlere rastladığım için artık bir vatandaş olarak sesimin çıkması gerektiğine inandığım için konu açtım.
    sen konu başlığındaki imdat polisin bile neden yazıldığını anlama kapasitesine sahip değilken kim oluyorsunda bana ahkam kesiyorsun.sen bence eli kanlı faşistsin ve her türlü zorbalık şiddet ve adaletsizlik sana göre normal geliyor ki konu içerisindeki olayı irdelemek ve hesap sormak yerine gelip benimle dalaşıyorsun.Amaçsızın tekisin amacını bile bulamamışsın, dolaşıyorsun ortalarda serseri mayın gibi artık kime çarparsam diye.

birgün biryerde başına bir müsibet gelirse insanlardan yardım gelmesini beklersin hıçkıra hıçkıra ağlarsın sesini duysunlar diye.Bizim burada yaptığımız toplumsal olarak sesimizi çıkartmak senin gibilerden anlayış beklemiyoruz yeterki gölge etmeyin yeter.

bilgilendirme: eskiden polis imdat derdik şimdi artık polisten korkar olduk imdat polis diyoruz.Anlamayanlara duyurulur.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: KarettaKerata

benim polisle bugüne kadar birtek münasebetim olmadı.Sadece bunun gibi çokça haberlere rastladığım için artık bir vatandaş olarak sesimin çıkması gerektiğine inandığım için konu açtım.
    sen konu başlığındaki imdat polisin bile neden yazıldığını anlama kapasitesine sahip değilken kim oluyorsunda bana ahkam kesiyorsun.sen bence eli kanlı faşistsin ve her türlü zorbalık şiddet ve adaletsizlik sana göre normal geliyor ki konu içerisindeki olayı irdelemek ve hesap sormak yerine gelip benimle dalaşıyorsun.Amaçsızın tekisin amacını bile bulamamışsın, dolaşıyorsun ortalarda serseri mayın gibi artık kime çarparsam diye.

birgün biryerde başına bir müsibet gelirse insanlardan yardım gelmesini beklersin hıçkıra hıçkıra ağlarsın sesini duysunlar diye.Bizim burada yaptığımız toplumsal olarak sesimizi çıkartmak senin gibilerden anlayış beklemiyoruz yeterki gölge etmeyin yeter.

bilgilendirme: eskiden polis imdat derdik şimdi artık polisten korkar olduk imdat polis diyoruz.Anlamayanlara duyurulur.

Alıntıları Göster
    polisler arasında çürük elma çok ne yazıkki.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.