Şimdi Ara

intel core i5 sistem topladim ama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar sonunda sistemi yeniledim. benim eski emektarin yerine dun sistemin yuzde 80 nini yeniledim. ama gelgelelim performansa hicte tatmin olmadigimi soyleyebilirim,bu kadar adindan bahsedilen 4 cekirdekli islemciden beklemezdim bunu, ama belkide bir yerde hata yapmis olabilirim acaba psu mu harddisk mi darbugaz ediyor.simdi gelelim soularima:
    1....anakartin atx girisi 8 pin ama benim eski psu 4 cikisli bende haliyle 4luyu taktikm. acaba bunun performansa etkisi varmidir?
    2....ekrankarti 2 adet 6 pinlik girisi var ve kartla gelen adaptor ile psu dan cikan normal cikisi onun araciligi ile karta monte ettim.
    3....pc simdilik normal monitore bagli ama ben ekran kartin diger cikisi ile de fullhd tv me dvi-hdm cikisi ile bagliyorum ama goruntu yok(her iki ekranda ayni anda goruntu almak istiyorum). bunun icin catalyst menusunden birseyler denedim ama hicbirsey anlamiyorum.
    sistem bu:
    islemci: intel core i5 750 soket 1156
    anakart: gigabyte ga-p55m-ud2
    ekrankarti: xfx ati hd4870 1gb
    corsair ddr3 1600 2+2gb bellek
    eski sistemden kalan:
    psu 450wat , wd sata1 80gb hd ve normal kasa

sisteme temiz vista sp2 format attim herseyi yukledim. call of dutty 4 uyukledim takilmadan oynuyor bide onerebileceginiz basit sistem bechmark programi varmi?insallah ustalarim yardim eder. simdiden cok sagolun.

• psu'unu değiştirmen gerekli
    yetersiz kalıyor,
    sistemin normal seviyede değil.
  • kac wattlik bir psu oneriyorsunuz? 500 yetermi?
    bu arada pc yi coklu ekrana baglamayi basardim fakat ses sorununu birturlu cozemedim tv ye ses geldigi zaman hoperlore gelmiyor cok ilginc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BABA ADAM -- 10 Ekim 2009; 22:50:02 >
  • i5 varmı ya ben i7 biliyorum
  • o diskten kurtul performansını aşağı çeken eleman o.

tv üzerinden çalışırken pc hoparlörden ses gelmemesi garip filan değil tv den ses gelirken denetim masasından varsayılan ses aygıtına bak bakalım ne göreceksin hopalörlerden ses gelmesini istiyorsan varsayılan ses aygıtını değiştirirsin ancak bunu yaptığında tv deki ses kesilir hoparlörler çalışmaya başlar.
  • elindeki psu gerçek 450w değil sanırım
    işlemciye bile yetmez onun gücü, gerçek 450 veya 500w işini fazlasıyla görür
    arkadaşların dediği gibi psu ve hdd kesinlikle değişmesi lazım
    ve çıkan diski yedek olarak kullanmayı düşünmeyin, performans yine düşer
  • evet arkadaslar psu yu yeniledik .bakalim durum nasil bu arada psu nun fani cok gurultulu fan hizini dusursem ii olmaz degilmi?
  • sistemi iyicene yeniledim. sistemin performansinin dusuk olmasi acaba coklu monitor kullandigim icinmi?
    Intel Core i5 750 2660mhz
    GIGABYTE GA-P55M-UD2
    Corsair XMS3 2x2048MB DDR3
    XFX Radeon HD 4870 1gb
    WD Caviar SE16 3200AAKS, 320GB, SAT2,
    DeZen PSU 500 Watt, TitanPower,
    ARCTIC cpu COOLING Freezer Xtreme Rev.2
    Arctic Cooling gpu Accelero TWIN TURBO
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.