Şimdi Ara

internet ağ geçidi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

asus wl-600g marka usb 'den harici disk destekleyen bir modemim var,

taktığımız harici diske ftp server olarak heryerden ulaşmak mümkün oluyor, fakat
    ağda kullandığım zaman diske ulaşım hızım çok düşük, 1mbps hızında, sanırım bunun nedeni

internet ağ geçidinin hızının 1mbps olmasından kaynaklanıyor, bu hızı nası değiştirebilirim ? yada ne yapabilirim

internet ağ geçidi

• Sanırım internet bağlantı hızını artırman gerekiyor. Tabi buda internet abonelik tarifeni değiştirmenle mümkün.
  • asusda samba server olmasi lazim. enable et. windowss penceresine internet explorer'a degil \\192.168.1.1 yaz (modemin ipsi farkli olabilir 192.168.2.1 de olabilir) ag paylasimdan modeme girebilirsin. maximum network hizinda calismasi lazim. bendede asus 500gp var usb li wireless router. 600g ile tipatip ayni. ayni kasa. ne yaparsam yapim hardiskden aldim hiz 2megabayt/s nin ustune cikmiyor. hardiske ulasimi kisitliyan bir sey var ya usb1.1 den kaynaklaniyor yada islemciden emin degilim.
  • merhaba sevgili arkadaşım

aynı marka ve model bir modeme sahibim eğer aşağıdaki işlemleri yaparsan derdine çare olabilirim inş.
    1. yenibir internet tarama sayfası aç
    2. adres satırına "http://192.168.1.1/bandwidth_management.html" yaz ama tırnaklar olmasın
    3. senden kullanıcı adı ve şifre isteyecek değiştirdinse gir değiştirmedinse "Kullanıcı adı=admin şifre= admin" olarak girişini yap
    3. karşına gelen sayfadan "internet application ve WL600g FTP server" seçeneklerini tıkla
    4. altta gösterge çubukları sana durumu bildirecek
    5. alttan "aply" tuşuna tıkla.
    6. karşına bir pencere daha gelecek buradan "long packet fragmentation" yazan yerin önündeki kutucuğu işaretle.
    7. alttaki "packet size" sürükleme çubuğunu ortalara kadar sürükle.
    8. son olarak "save and reboot" tıkla ve bekle sonra bir daha dene

kolay gelsin görüşmek üzere

• yok arkadaşlar, dediklerinizi uyguladım ama bir türlü olmuyor,

internet hızı 1mbps hızında olduğu için ne yaparsan yapayım bu diske bu hızdan daha yükseğe ulaşmam mümkün olmuyor, ya modem, yada bilgisayar hızı engelliyor,
  • vista yuklu olmiyan bi baska pc ile denesen. bana vista neden oluyor gibi geliyor ama emin degilim.

bide 1mbps den kastin 1MB/s hiz degil dimi. 1mbs yaklasin 100kusur KB/s hiz eder.
  • Yok makinede viste yüklü değil,
    1Mbps den kastım, saniyede 1024 Kilobayt

(bknz sayfa 1 şekil 1)
  • asus 500gp de ftp den en fazla 2mb/s hiz alabiliyorum. basta asus un ftp server programi stupid ftp den sandim. kaldirip yerine herkezin ovdugu vsftp yi yukledim gene sonuc degismedi. hiz tam 2mb/s duvarina takiliyor.

bence sorun networkde degil cihazin islemci gucunde. hardiskin icinde bi yerden baska yere dosya kopyalattigimda da cok yavas. sonucda pc degil bu. harddiski tam hizi ile kullanamiyor. asus 500g premium da piyasadaki en guclu islemcilerden biri var onda hiz 2mb/s ise 600g'de 1mb/s normal.
  • evet darkaura en mantıklı cevap, seninki

başka harici diskle denedim, farklı flash bellekler ile denedim farkli bilgisayarlar, herşeyi denememe rağmen yine sonuç aynıydı.

acaba bizim adsl hızımızı direkt olarak sınır olarak mı kabul ediyor ?

Yani benim Adsl hızım 1024 olduğu için bu limitimi koydu ?

acaba 2048 adsl hızı olsaydı yine 1024 sınırındamı takılı kalırdım, yoksa 2048 emi çıkardı

belkide firmware hatası olabilir yeni bir firmwarde bunu güncelleyebilirler diye düşünüyorum.
  • adsl deki 1024mbit 1MB/s degil ama 100kb/s nin az ustune denk geliyor. internet hizi ilelimitlensen 100kb/s lerde indirmen gerekirdi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.