Şimdi Ara

İnternet kopma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3 senedir Netspeed kullanıyorum. İlk başlarda altyapım olmadığı için 4 Mbps kullanıyordum. 1 sene sonra altyapı geldi 46 Mbps e kadar alabiliyordum ama ihtiyacımı gördüğü için 8 Mbps devam ettim. Önceden de ara ara nadir de olsa kopma oluyordu ama son günlerde arttı kopmalar. MH aradığımda sorunun eve gelen kablolarda olduğunu söyledi. Müstakil ve eski bir mahallede oturduğumuzdan hatlar telefon direğinden geliyor. Ben de direkten gelen kablonun ucuna ek rj11 jacklı kablo kullanıyorum. Tek ek yeri var. Defalarca o ek yerini koparıp yeniden bağladım ama hiç değişmiyor. Hatta direk ek yapmadan rj11 Jack bağladım kabloya. Belki Max alacağım hız 500kbps artıyor. Sonra arayıp sorun düzelmiyor kabloları kontrol ettiğim halde dedim. Elektriktrikçiye gösterin siz yine de diyor. Ben gereksiz masraf olacağı düşüncesindeyim. Ne yapmalıyım? Hat değerlerim de bunlar İnternet kopma sorunu

• SNR çok düşük o kabloyu komple yenisi ile değiştirin ama ondan önce başka bir modem ile deneme yapın

• yusobreak Y kullanıcısına yanıt
    Başka modemle deneme yaptım ama sonuç aynı. Durup dururken nasıl bozuluyor anlamadım
  • Kabloda oksitlenme var başka açıklaması yok

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.