Şimdi Ara

İnternetten satın aldığım ürünün faturasını satıcı göndermiyor ne yapabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
5.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. İnternetten adı duyulan bir site üzerinden bir ürün satın aldım. Ürünü kredi kartı ile ödedim ve kargo ile teslim aldım. Kutu içeriğinde faturayı göremeyince satıcıya mail yazdım. Kendisi KDV sini ödersem faturayı kesip adresime yollayacağını belirtiyor.Site ile aramda geçen yazışmayı aşağıya copy/paste yapıyorum. Konu ile ilgili izlenecek adımları bilen arkadaşların yardım etmesini bekliyorum.

Sayın XXX XXXXXX,

Ürün açıklamalarında sıfır ve garantili olarak belirtilen ilgili ürünün faturasını satıcının ücretsiz olarak size iletmesinin gerekmekte olduğunu bilginize sunarız.

Yasal süreci başlatmanız durumunda gerekli desteğin tarafımızdan size sağlanacağını bilginize sunar, gelişmeleri bu mesaj üzerinden bizimle paylaşmanızı rica ederiz.

Saygılarımızla,
    XXXXXXX

• Yapay Zekanın Yanıtı

İnternetten Aldığınız Ürünün Faturasını Satıcı Göndermiyorsa Ne Yapmalısınız?

İnternetten satın aldığınız ürünler için fatura almak, yasal haklarınızı korumak ve ihtiyaç duyduğunuzda iade veya değişim işlemlerini kolaylaştırmak için önemlidir. Ancak bazı durumlarda satıcılar, "aldığım ürünün faturasını vermediler" veya "internetten aldığım ürünün faturasını vermediler" gibi şikayetlerle karşılaşabilirsiniz.

İnternet Alışverişinde Fatura Gönderilmemesi Konusunda Haklarınız

Tüketici Kanunu'na göre, satıcılar internetten satılan ürünler için de fatura düzenlemek ve tüketicilere teslim etmek zorundadır. Bu nedenle, "alışveriş yaptım fatura vermediler" durumunda yasal haklarınızı kullanabilirsiniz.

Fatura Göndermeyen Satıcıya Ne Yapmalısınız?

• Satıcıyla İletişime Geçin: Faturanın neden gönderilmediğini öğrenmek için satıcıyla iletişime geçin. Çoğu durumda, faturayı e-posta veya posta yoluyla talep edebilirsiniz.
    • Tüketici Hakem Heyetine Başvurun: Satıcıyla iletişime geçmenize rağmen faturayı alamadıysanız, Tüketici Hakem Heyetine başvurabilirsiniz. Heyet, satıcıdan fatura talep edecek ve sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.
    • CİMER'e Şikayette Bulunun: Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) üzerinden de satıcının fatura göndermemesiyle ilgili şikayette bulunabilirsiniz. CİMER, şikayetinizi ilgili kurumlara ileterek sorunun çözülmesini sağlayacaktır.

İnternetten Alınan Ürünün Faturasının Önemi

• Garanti ve İade Haklarınızı Korur: Fatura, ürünün garanti süresini ve iade koşullarını belirtir. Bu nedenle, faturayı saklamanız halinde, ihtiyaç duyduğunuzda haklarınızı kullanabilirsiniz.
    • Vergi İndirimi: Bazı durumlarda, internetten alınan ürünlerin faturasını vergi indirimi için kullanabilirsiniz.
    • Muhasebesel Kayıtlar: İşletmeler için internetten alınan ürünlerin faturası, muhasebesel kayıtlar için gereklidir.

Sonuç

İnternetten aldığınız ürünler için fatura almak, yasal haklarınızı korumak ve ihtiyaç duyduğunuzda sorunsuz bir şekilde iade veya değişim işlemleri gerçekleştirmek için önemlidir. "Fatura göndermeyen satıcı" ile karşılaştığınızda, yukarıda belirtilen adımları izleyerek haklarınızı arayabilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Yönetim arkanda yasal süreci başlat.....
  • Gözünün yaşına bakma yasal sureci başlat. Böyle insanlara acımak yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Süründür onu.
  • Tuketici hakem heyetinemi gidicem? yokmu avukat biri yardimci olsun akil versin

• Hocam KDV ödemesi yapmadıysanız satıcı fatura kesemez ama bunu göz önünde bulundurun.tüketici hakem heyetine gitmeniz bişeyi değiştirmeyecek ne yazıkki vergi ödemeden fatura alamazsınız.he kdv dahil fiyat ödediyseniz yada satış yapılırken satıcı bilgilendirme yapmadıysa fiyat kdv sizdir falan diye o zaman şikayet edin acımayın hiç

• Şirket aracina parca aldim. Ve parayi muhasebeden almam icin fatura vermem gerekiyor. Ben fiyatini sordum ve odeme yaptim kendisine fatura bilgilerini de yazdim. Karsilik olarak sadece kargoya versigini yazdi. Turkiye dispiretoru satici. Eger bana kdv siz deseydi kdvli fiyattan satis yaptirirdim. Ama bu saatten sonra tek kurus odemem o faturayida almak icin herseyi yaparim

• quote:

Orijinalden alıntı: issizmuhendis

Şirket aracina parca aldim. Ve parayi muhasebeden almam icin fatura vermem gerekiyor. Ben fiyatini sordum ve odeme yaptim kendisine fatura bilgilerini de yazdim. Karsilik olarak sadece kargoya versigini yazdi. Turkiye dispiretoru satici. Eger bana kdv siz deseydi kdvli fiyattan satis yaptirirdim. Ama bu saatten sonra tek kurus odemem o faturayida almak icin herseyi yaparim

Fatura bilgilerinizi verdiyseniz ve satıcı ona rağmen bilgilendirme yapmadıysa kaymakamlıkta tüketici hakem heyeti var direk başvurun hocam.helede iletişiminiz yazılı ise eğer onlarında çıktısını götürün ilgileneceklerdir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.