Şimdi Ara

ios 7 sorunlar (bug lar) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
1
Favori
4.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • google translate uygulaması açılmıyor ve arada sırada whatsapp ekranında buglar oluşuyor
  • Bug değil ama düzeltilmesini gerektiğini düşündüğüm tek şey ios 7 animasyon hızları.Ios 6 animasyon hızı 7 den biraz daha hızlı.Hızı artırmak, ios 7 uygulama açılış sürelerini büyük ölçüde düşürecektir diye düşünüyorum.Iphone 5'te bunu farkettim.Ayrıca farkettim ki iphone 5s ile ilgili videolardan hiçbirinde kamera dışında uygulama açılışı ve hızı gösterilmemiş.(Bu konuda video bularak yardım edecek arkadaşlar olursa memnun olurum özellikle mesaj uygulamasının 5s'teki açılış hızını merak ediyorum).Yani demek istiyorum ki iphone 5s'i 5 ten ayırmak için 5 ve altı modellerin animasyon hızları bilerek azaltıp 5s'inkini artırarak telefon hızlandı izlenimi vermeye çalışıyor olabilirler.Daha resmi bir öneri/şikayet başvurusunu nasıl yapacağımı bilmiyorum ama bunu bilen arkadaşlardan Apple'a bildirmelerini rica ediyorum.Çünkü iphone 5 ios 6 da, mesajlara tıkladığımda ışık hızıyla görünen mesajlar, ios 7 de çok küçük bir gecikme de olsa önce beyaz bir sayfa daha sonrasında mesajların görünmesiyle geliyor.4 ve 4s'te bu farkın açılacağından eminim.Daha ikna edici bilgi almak isteyenler şu linkten iphone 4'te ios 6 ve 7 nin uygulama açılış sürelerini görebilirler.

http://arstechnica.com/apple/2013/09/new-lease-on-life-or-death-sentence-ios-7-on-the-iphone-4/

• bugün google çeviriye güncelleme geldi sorun düzelmiş arkadaşlar açılıyor artık
  • İNTERNETTE GEZERKEN BULDUM!!!

iOS 7'deki sözkonusu açık, kilit ekranını saniyeler içinde geçerek fotoğraflara, e-postalara, Twitter'a fazlasına erişim imkânı tanıyor. 36 yaşındaki Jose Rodriguez'in paylaştığı teknikte kilit ekranını yukarı kaydırarak Denetim Merkezi'ni açmanız gerekiyor. Ardından telefonun güç tuşunu basılı tutarak ekrana kapatma seçeneğini getiriyorsunuz. Bunun ardından İptal'e dokunup, giriş düğmesine çift dokunarak çoklu görev ekranını açtığınızda işlem tamamlanıyor. Buradan kameraya, fotoğraflara erişebiliyor, dahası kullanıcının hesabındaki fotoğrafları paylaşabiliyorsunuz. Kullanıcının e-posta, Twitter, Facebook ve Flickr hesaplarına ulaşmanız da mümkün.

Aynı tekniğin iOS 7 yüklü bir iPhone 5'te de çalıştığı doğrulanıyor. Yukarıda izlediğiniz videodaki açık iPad'de de görmeniz mümkün.

Açığı bulan kişiyse iPhone'larda daha önce de kilit ekranı açıklarını bulan ve İspanya'da yaşayan asker Jose Rodriguez. iOS 6.1.3'te de kilit ekranını geçmenin bir yolunu bulan Rodriguez, iOS 7'deki açığı iOS 5 ve iOS 6'da çalışan teknikleri deneyerek bir saatte bulduğunu söylüyor.

Apple'dan bir yetkili yaptığı açıklamada "güvenliği çok ciddiye aldıklarını ve bu sorunun farkında olduklarını" söylerken, "bir yazılım güncellemesiyle sorunu onaracaklarını" iletti.

• denetim masasındaki pause tuşu çalışmıyor
  • 4s te oluyo mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benimde iphone 5 bendede oluyo o bug
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaraman

İki defa başıma gelen olay.

Telefon görüşmesi sırasında bir anda ses kesiliyor(kulağımdan ayırmadığım halde), bir bakıyorum karşıdaki kişiye "facetime araması yapılıyor..." yazıyor. Kendi kendine facetime arıyor.

Karşılaşan var mı?

Sanırım bi ara bi arkadaşı facetime dan aramıştım ama o an dikkat etmedim sen diyince bi anımsar gibi oldum

• quote:

Orijinalden alıntı: JackSp@rrow

İNTERNETTE GEZERKEN BULDUM!!!

iOS 7'deki sözkonusu açık, kilit ekranını saniyeler içinde geçerek fotoğraflara, e-postalara, Twitter'a fazlasına erişim imkânı tanıyor. 36 yaşındaki Jose Rodriguez'in paylaştığı teknikte kilit ekranını yukarı kaydırarak Denetim Merkezi'ni açmanız gerekiyor. Ardından telefonun güç tuşunu basılı tutarak ekrana kapatma seçeneğini getiriyorsunuz. Bunun ardından İptal'e dokunup, giriş düğmesine çift dokunarak çoklu görev ekranını açtığınızda işlem tamamlanıyor. Buradan kameraya, fotoğraflara erişebiliyor, dahası kullanıcının hesabındaki fotoğrafları paylaşabiliyorsunuz. Kullanıcının e-posta, Twitter, Facebook ve Flickr hesaplarına ulaşmanız da mümkün.

Aynı tekniğin iOS 7 yüklü bir iPhone 5'te de çalıştığı doğrulanıyor. Yukarıda izlediğiniz videodaki açık iPad'de de görmeniz mümkün.

Açığı bulan kişiyse iPhone'larda daha önce de kilit ekranı açıklarını bulan ve İspanya'da yaşayan asker Jose Rodriguez. iOS 6.1.3'te de kilit ekranını geçmenin bir yolunu bulan Rodriguez, iOS 7'deki açığı iOS 5 ve iOS 6'da çalışan teknikleri deneyerek bir saatte bulduğunu söylüyor.

Apple'dan bir yetkili yaptığı açıklamada "güvenliği çok ciddiye aldıklarını ve bu sorunun farkında olduklarını" söylerken, "bir yazılım güncellemesiyle sorunu onaracaklarını" iletti.

Saat 12:14 te paylaştım dostum

• Arkadaşlar benim için çok önemli bir bug la karşı karşıyayım.

Müzik çalarda bir şarkı açtığınızda lirikler kendiliğinden çıkmıyor ekrana dokunmanız gerekiyor. Hadi bunu geçtim öbür şarkıya geçtiğinizde lirikler değişmiyor, eski şarkının lirikleri aynı şekilde kalmaya devam ediyor. Yeni açtığınız şarkının liriklerini görmek için ekrana iki kere dokunmak gerekiyor.

Bu nasıl bir saçmalıktır? Her şeyi geçtim bir iPod Touch 5 aldığınızı düşünün. Bir müzik cihazında böyle bir sorun sinirinizi bozmaz mı?
  • Zil sesleri degismiyor. Yeni sesler kullanilamiyor. Sadece arama sesi degistiriliyor. Mail ve tweetler hala eski sesler geliyor. Mesela eskiden can sesi vardi simdi yeni gelenlerden bitanesini yaptım ama hala eskisi çalıyor degismiyor. Yardim edebilrn var mi?

• arkadaşlar forumda aradım ama bulamadım. ios 7 de sarjın yüzde 100 dolduğunu nasıl anlayacağız eski simge çıkmıyor artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekremus

arkadaşlar forumda aradım ama bulamadım. ios 7 de sarjın yüzde 100 dolduğunu nasıl anlayacağız eski simge çıkmıyor artık.

çok önemli gerçekten belki de artık %100 olmadan %100 yazmıyordur :)
  • daha fazla işlem yapılıyor chip.com.tr adresindeki yazıya bakın Dandios 7 pişmanlıktır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagdastyana

quote:

Orijinalden alıntı: Knocknight

quote:

Orijinalden alıntı: demong

quote:

Orijinalden alıntı: SeRGoKs

quote:

Orijinalden alıntı: kckfrk

quote:

Orijinalden alıntı: SeRGoKs

kimse yazmamış ama kilitli ekranda (üsteki kilit tuşuna iki kere basma hariç) arayanı reddetme yok arkadaşlar

Telefon çalarken ekranı yukarı kaydırırsan reddetme çıkıyor.

Arkadaşlar donanımhaber mobil sitesine her girişimde şifre soruyor. Bunu nasıl çözeceğiz? Programı arka plandan kaldırınca şifre girmem gerekiyor. Sinirimi bozdu ya. Cash belleği mi kaldırdılar ne yaptılar?

o dediğin ios6 da vardı ama bunda yok olmuyor

Evet ben de henüz bulamadım ama kesin vardır

O sorun bendede vardi ama ne hikmetse safari kendiliginden ozel dolasmayi acmis ondanmis ayarlar safari ozel dolasim kapalimi hocam degikde kapatin

Özel dolaşım sadece safari açıkken yer imlerimden kapanmıyor mu? Ben ayarlarda göremedim de.

Haklisin hocam yanlis bigi verdim kusura bakilmasin :D

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.