Şimdi Ara

İp Çakışması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ADSL hızlı bağlantı sistemine geçtiğimizeen beri ip çakışması ile karşı karşıya kalıyorum. Hap ve interneti kesip yeniden bağladığımda sorun çözülüyor. ama kesin çözüm istiyorum. ayrıca bazı elektrik kesintilerinden sonra bazı pc'ler internete bağlanmıyor. ip çakışmasında yaptığım işlemi tekrar yaparak sorunu çözüyorum. siz ce sorun hapdamı . network kablolarındamı yoksa pclerdemi sorun nerde bulamıyorum

• kardeş ip çakışmasını önlememek için bütün makinaların ip sini statik vereceksin yani elle vereceksinki birdaha bu problemle karşılaşmayasın,elektirik kesintisine gelince normalde elektrikler geldiğinde bağlantının devam etmesi gerekiyor ama garip,sorun hub da olabilir modemde deneyerek çözmen lazım kolay gelsin
  • Kardeş,iki makinanın kablolarını yenile ve sadace o iki makina kalsın.Daha sonra anamakina ili birlikte internete bağlan.Vermiyorsa kablolardan olduğu ortaya çıkar.Benim de sorunum vardı.Bu şekilde hallettim.Statik İp veriyordum anca.Kabloları yeniledim.Otomatik şimdi bağlanıyor.Sorunsuz.
  • ıp leri otomatik kullanıyorsun sanırım.
    ben hepsine statik ıp verdim ve her makina ne olursa olsun sabit ıp alıyor
    böylece çakışma olasılığı 0
    kolay gele
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.