Şimdi Ara

İp çakışması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar sınırsız internet paketi aldım yukarı komsuyla kullanıyorum bir switch aldım baglandım felan ama ben otomatik ip verince onunki gidiyor o verincede benim netim gidiyor ne yapmam gerekli
    192.168.1.2 yaptım olmadı felan sadece otomatik olunca nete baglanabiliyorum lütfen bi yardım edin ağ baglantısı bağlı değil gözüküyor ben oto ip verince komsuda lütfen yardım edin daha acemiyim ağ bağlantısında =)

• Merhaba,
    IP çakışması oluşuyorsa aynı ağda aynı IP'ye sahip ikinci bir bilgisayar var demektir.
    Eğer ağda IP dağıtan tek bir cihaz (modem vs.) varsa büyük ihtimalle bilgisayarlardan birisine elle sabit IP verilmiş demektir. Sizin bilgisayar otomatik IP alacak şekilde ayarlı olduğuna göre arkadaşınızın bilgisayarına sabit IP verilmiş demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykuttekkan

merhaba arkadaşlar sınırsız internet paketi aldım yukarı komsuyla kullanıyorum bir switch aldım baglandım felan ama ben otomatik ip verince onunki gidiyor o verincede benim netim gidiyor ne yapmam gerekli
    192.168.1.2 yaptım olmadı felan sadece otomatik olunca nete baglanabiliyorum lütfen bi yardım edin ağ baglantısı bağlı değil gözüküyor ben oto ip verince komsuda lütfen yardım edin daha acemiyim ağ bağlantısında =)

192.168.1.2 yapacağına 192.168.1.22---192.168.1.45 felen yap uç noktalarda dolaşmamak lazım
  • peki teşekkürler denicem =) 192.168.1.2 yapınca nete girmiyo cünkü =)
  • olmuyor :S bişi daha sorcam ağ bağlantısı ikinci bilgisayarda görünmüyor bu seferde :S kablo baglı degil gösteriyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.