Şimdi Ara

iphone 4 home tuşu için teleservice 839 tl onarım cıkarmış yuh ! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
1
Favori
6.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone'un sıvı temasını belirleyen etiketi gözle görülebilecek şekilde kulaklık girişi ve şarj girişinin içerisindedir. Bu etiketler sıvıyla temas durumunda kırmızı renk alırlar. Cebinizdeyken terlemenizden tutun yağmur damlasına, masaya dökülen milimetrik çay birikintisinden tutun başka pek çok sebeple renk değiştirebilirler. Bu biraz da şans, bir yağmur damlası tam kulaklık girişine denk geldiği anda alın size sıvı temaslı ürün.

Yetkili servis bu durumda biraz insaflı olmalı, iç aksamda oksitlenme bulunmuyorsa ciddi bir temas olmadığı ortadadır. Ama dediğim gibi bu servisin insiyatifi, yoksa tek etikette oluşan ufak bir kırmızılıktan bile garanti dışı bırakma hakları olsa gerek.

Teleservice'den cihaz değişimi bekleyenler başlığını arada ziyaret ediyorum, home tuşu sorunu ile gönderip cihazı değişenler var. Böyle bir servisin durduk yere size özel muamele yapacağını zannetmiyorum. Dediğim gibi ya ufak bir şanssızlık olmuş yağmur damlası gibi ya da sizin cihazınıza bakan teknik eleman bazı psikolojik sıkıntılar yaşıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: frtn

simdide boyle asılsız bir suçlama ile yazı yazmışlar sıvı teması olsa kendimle ilgili bir sorun olsa zate kendim göndermem servise..bunlar tam uçkağıtcı olmuş ama bende inada bindirip sanayi bakanlıgı ve tuketici mahkemesi nezninde hakkımı arayacağım bunların hakkından boyle gelinir gerekiyorsa bilirkişi tarafından incelenir....tabiii kendileri orada cihaza bilinçli birşey yapmamıştırlar umarım.

şikayetlerim sonucu hakkımı alamazsam. bundan sonra bu ülkede garantili telefon almanın bir anlamı olmadığına inanacağım 300-400 tl fazla vermeden yurtdışından alacağım nasıl olasa yurtdışına çıktıkca adamlar soru sual sormadan 1 günde değiştiriyorlar yenisiyle insana saygı var buradaki gibi düzenbaz değiller.

Yapılan işlemler: TAMIRSIZ IADE.-CIHAZINIZDA SIVI TEMASI TESPIT EDILMISTIR.-GEREKMEKTEDIR. DEGISIM BEDELI KDV DAHIL 840 TL DIR.-SIKAYETINIZIN GIDERILMESI ICIN CIHAZINIZIN DEGISMESI-FIYATIN KABUL EDILMESI DURUMUNDA LUTFEN ONAY BILGISI-ILE BIRLIKTE CIHAZINIZI SERVISIMIZE GONDERINIZ.

İşlem geçmişi

04.08.2012 17:24:00: Cihazınızın işlemleri tamamlanmıştır. Son test aşamasında beklemektedir.

Hocam bu teleservice hep böyle yapıyor galiba, nokia telefonumu ankara kızılay teleservice e verdim. şikayetlerim kasa üzerinde kaplama düşmesi şarjın çok çabuk bitmesi ekranın içinin kirli olması ve kameranın içinde leke olması idi. Cihazımın garanti kapsamında olmadığını tamiri için yanlış hatırlamıyorsam 2yüz küsür tl istediler. telefonu satsam o kadar etmez. Gittim görüşmeye, oradaki bayan garanti süresi bitmiş ondan garanti dışı dedi, hayır bitmedi dedim yanımda bütün belgeler vardı, gösterince servise telefon etti. Sebep ne garanti dışı bırakacak diye, sıvı teması dendi. Hiç bir şekilde sıvı teması olmadı. Dedim görevli bayana, yok efendim havanın neminden de olur o yüzden vs vs dedi. Nokia türkiye ile görüştüm. Onların elinden birşey gelmediğini servis ne derse o olduğu söylendi. Garantisi bitiyordu cihazın, uğraşamadım, zamanım da yoktu uğraşacak.
    Daha önce antalya teleservie e toshiba telefonumu verdiğimde (bataryanın çabuk bitmesi ve yazılım sorunu için) bana ücret iadesi yapılmıştı kuruşuna varana kadar. Servislerin bu kadar değişken tutum izlemesi gerçekten çok ilginç. Son durum nedir hocam cihazınız ile ilgili?

• Bende home tusundan cihazımı garantiye verdim. 1 hafta degistiip sıfırını verdiler ? Teleservice rezalet diyolar ama ben pek oyle gormedim. Ama ordaki çalışanlar rezalet. Sanki keyfi çalısıyolar

• Valla bnde teleservis garantili bir iphone aldim allah verede sorunsuz uzun sure kullanabilsem servise verdikten sonra bana boyle sikintilar cikarirlarsa zaten hukuk burosundayim valla acarim davayi ugrasirimda Allahtan oraya gelmez insallah

• Acaba sonuç ne oldu çok merak içindeyim?
  • Son durum:

09.08.2012 00:00:00: Değişim cihazı bekliyor.

bu da benım sonuc ıphone 4 garantılı home tusu arızası .....teleservice
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgur106

Son durum:

Hocam telefonu ne zaman vermiştin acaba? Birde verdiğin yerden sonra telefonu verdiğin yerdemi kaldı yoksa Ataşehir teleservice mi gitti ürün?
  • Bende bu sorunla verdim telefonu 1,5 yillik urunu degistiler yenisini verdiler garanti kapsaminda.. Belki de baska bi sorun vardir sivi temasi falan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gopgop -- 10 Ağustos 2012; 4:34:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tengere

quote:

Son durum:

Hocam telefonu ne zaman vermiştin acaba? Birde verdiğin yerden sonra telefonu verdiğin yerdemi kaldı yoksa Ataşehir teleservice mi gitti ürün?

telefonu kargo ile ataşehire direkt gonderdım 3 agu cuma kargo ulaştı ..aldılar ama işleme 7 agu salı alındı sistemlerdemı ne sorun varmıs 9 agu pers dun de cevap geldı degısım cıhazı beklenıyor dıye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gopgop

Bende bu sorunla verdim telefonu 1,5 yillik urunu degistiler yenisini verdiler garanti kapsaminda.. Belki de baska bi sorun vardir sivi temasi falan

evet belkı senınkınde sıvı teması vs bısey tespıt ettılerkı boyle oldu .....bu arada yenı verdıklerı değişim telefonda garantı olmuyor dıye bılıyorum emın mısın ??? arkadasa kutulu gelmıs degısım telefonu sana nasıl geldı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Tengere

quote:

Son durum:

telefonu kargo ile ataşehire direkt gonderdım 3 agu cuma kargo ulaştı ..aldılar ama işleme 7 agu salı alındı sistemlerdemı ne sorun varmıs 9 agu pers dun de cevap geldı degısım cıhazı beklenıyor dıye...

Birde merak ettiğim yeni ürünün garantisi baştan 24 ay olarak mı başlıyor yoksa eski ürünün üzerinden mi devam ediyor?

• kalan süre kadardır garanti.

Bu arada benim 3gs 20 ayında home tuşu tutukluk yapıyor, versem ne derler acaba.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gopgop

Bende bu sorunla verdim telefonu 1,5 yillik urunu degistiler yenisini verdiler garanti kapsaminda.. Belki de baska bi sorun vardir sivi temasi falan

evet belkı senınkınde sıvı teması vs bısey tespıt ettılerkı boyle oldu .....bu arada yenı verdıklerı değişim telefonda garantı olmuyor dıye bılıyorum emın mısın ??? arkadasa kutulu gelmıs degısım telefonu sana nasıl geldı

Yok normal jelatiniyle verdiler bana garantisi de eski telefondan devam ediyor

• cuma gunu teslim aldım telefonumu , yarında tuketici hakem heyetine basvuruyorum ... tertemiz telefonum sadece home tusu tutukluk yapıyor sınır bozucu.

sonucu buraya yazacağım.

aslında telefonumu cok severek süper kullanıyorum home tuşu tutukluk yapınca sinir bozucu oluyor ..yani ortalama 5 basmadan 1 i basmıyor gibi.burada arkadaşlar değiştiroyrlar diye yazınca bende garantisi varken göndereyim dedim.

inat ettim mahkeme sonucunu alıp teli değiştireceğim.
  • Su servislerden garantiden nefretediyorum varya , arkadas home tusu sorunuyla yollamis basina neler neler acmislar. Arkadas biliyor kesinlikle sivi temas yok ama onlar orada icini acip bi damla suda damlata bilirler veya cihazin icini acarken yanlislikla birseyde dokulmus olabilir. Umarim arkadasimiz telefon degisimi alir bu dolandiricilara gününü gosterir.

• bende hala değişim cihazı beklıyorum teleservice den
  • Bndede aveadan alinma bi 4s var nasil oluyor anlamadim ama teleservise imei yi mail attim mobitel guvencesinde onarimi tarafimizdan saglanacaktir diye cevap verdiler

• Belirli bi ücret çıktığında onarım yapılmadan seni haberdar etmeleri lazım.
  • Malesef aynı sorunu ben de yaşıyorum. Benim hem tuşta takılma vardı hem de batarya :%20'ye gelince birden şarj bitiyordu. bana da 839 TL masraf çıkardılar . Burdaki Vodafone bayime gittim (telefonu 24 ay taahhütle burdan aldım) bana mesai bitti yarın gel görüşelim dedi. Görüşmelerden ne çıkacak bakalım. Ama anladığım kadarıyla teleservice atından inmeyecek ben de şarj sorununu çöz o zaman ve geri yolla diyececem ve tüketici hakem heyetinin yolunu tutacam.

İnterntten gelen ekran sorgu sonucu:
    Arıza açıklaması: JOISTIK CALISMIYOR-SARJ - PIL ARIZASI-SARJI %20YE GELDIGINDE KAPANIYOR-TUS ARIZASI

Aksesuarlar: IPHONE SIM KIZAGI

Yapılan işlemler: -

İşlem geçmişi

13.08.2012 00:00:00: Beklemeye alındı.

13.08.2012 00:00:00: Ücretli onarım bedeli (kdv dahil): 839.99 TL

09.08.2012 10:16:00: Atasehir bölgemizde kaydı alındı.

08.08.2012 13:29:00: Cihazınız transfer edilmiştir: ARVATO TELESERVICE LTD.STI.

08.08.2012 09:47:00: Maltepe bölgemizde kaydı alındı.

• Adamlar zorla kendine kufur ettiriyorlar.

Sanırım bundan mutlu oluyorlar.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.