Şimdi Ara

iphone 4 home tuşu için teleservice 839 tl onarım cıkarmış yuh ! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
97
Cevap
1
Favori
6.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benim telefonumda gerçekten sıvı teması oldu. iphone 4 kullanıyorum. Hemde Deniz suyu teması:(
    İlk başlarda Telefon aşırı ısındı. Patlayacak diye korktum :D
    Sıvı temaslarında Hemen Batarya çıkartın diyorlar ama Nasıl Çıkartacaksın?
    Deniz kenarında öyle ince uçlu tornavidayı nerden bulacaksın?

Ardından şehir merkezine indiğimde tornavida bulup açtım telefonu, Bataryasını falan çıkarttım. Kuruttum fakat fayda etmedi.

Telefoncuya bıraktım. Onlarda oksitlenme giderici bir ilaca yatırdılar fakat cihazdan hiçbir hayat belirtisi alamadık :(

Ürünü KVK ya gönderim. Göndermeden önce de aradım, durumu izah ettim. Göndermemi, inceleme sonucunda yardımcı olacaklarını ilettiler.

Sonuç olarak yardımcı olmadılar.

Telefonum pasaport kayıtlı, fransadan abim getirdi.

Sizlere sorum şu;

Board değişimi yapmak istiyorum. Yüksek rakamlar ödemeye de hazırım ( 800 TL ler değil tabiki )

Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?
    Teşekkürler.

• Sen git home tuşunu onlara tak

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu hoş olmamış...
  • Allahsizlar.. 800tl nedir lan ufacik bir plastik parcasinin degisimi icin? Sanarsin pirlanta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: H. Upmann

Allahsizlar.. 800tl nedir lan ufacik bir plastik parcasinin degisimi icin? Sanarsin pirlanta

telefonu tamır etmedıklerı ıcın 800 tl karsılıgında yenısını vercekler olay bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyazfortlu

Arkadaşlar Merhaba,
    Benim telefonumda gerçekten sıvı teması oldu. iphone 4 kullanıyorum. Hemde Deniz suyu teması:(
    İlk başlarda Telefon aşırı ısındı. Patlayacak diye korktum :D
    Sıvı temaslarında Hemen Batarya çıkartın diyorlar ama Nasıl Çıkartacaksın?
    Deniz kenarında öyle ince uçlu tornavidayı nerden bulacaksın?

Ardından şehir merkezine indiğimde tornavida bulup açtım telefonu, Bataryasını falan çıkarttım. Kuruttum fakat fayda etmedi.

Telefoncuya bıraktım. Onlarda oksitlenme giderici bir ilaca yatırdılar fakat cihazdan hiçbir hayat belirtisi alamadık :(

Ürünü KVK ya gönderim. Göndermeden önce de aradım, durumu izah ettim. Göndermemi, inceleme sonucunda yardımcı olacaklarını ilettiler.

Sonuç olarak yardımcı olmadılar.

Telefonum pasaport kayıtlı, fransadan abim getirdi.

Sizlere sorum şu;

Board değişimi yapmak istiyorum. Yüksek rakamlar ödemeye de hazırım ( 800 TL ler değil tabiki )

Nasıl bir yol izlememi önerirsiniz?
    Teşekkürler.

hıc ugrasmanıza gerek yok o telefonla anakart zaten telefonun kendısı demektır 2.el anakartı saglam bı cıhaz bulcaksınız oda ucuz olmayacaktır zaten sıvı teması almıs cıhaz sureklı arıza cıkartır dıger parcalarda sıvı temasına maruz kalmıstır sımdılık bır araıza gostermese bıle ılerıde basınızı agrıtacaktı size tavsıyem o cihazı bırakıp kendınıze yenı bı cıhaz edınmenız olacaktır

• Arayıp sordunuz mu hiç? Böyle bir fiyat verilmesi çok zor normalde, sistemleri düzgün çalışmıyordur bence, aramakta yarar var..
  • Arkadaşlar home tuşu bozulanlara birinci tavsiyem kendi imkanlarıyla bir çözüm bulmaya çalışmalarıdır, benim de benzer bir sıkıntım oldu, sağını solunu temizledim, kurutma makinesiyle kuruladım, yaklaşık bir ay sonra çalışmaya başladı, 6 aydır da bir sıkıntı yok...bu sırada telefoncuya götürmüştüm, 100 tl ye değiştirmek istemişti. Başka bir arkadaşım aynı sorunu, netten bir home tuşu alıp kendi değiştirerek halletti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: na-nick

Arkadaşlar home tuşu bozulanlara birinci tavsiyem kendi imkanlarıyla bir çözüm bulmaya çalışmalarıdır, benim de benzer bir sıkıntım oldu, sağını solunu temizledim, kurutma makinesiyle kuruladım, yaklaşık bir ay sonra çalışmaya başladı, 6 aydır da bir sıkıntı yok...bu sırada telefoncuya götürmüştüm, 100 tl ye değiştirmek istemişti. Başka bir arkadaşım aynı sorunu, netten bir home tuşu alıp kendi değiştirerek halletti.

Böyle bir durumda telefon garanti dışı kalıyor tabi. 100 TL'de çok istemiş... Kendi değiştirme işide riskli geldi bana.
  • sağını solunu temizledim derken içini açmadım ben, şarj kablo girişini temizledim ve o kısmı saç kurutma makinesiyle bir kaç saniye kuruttum o kadar...eğer devrelere zarar verecek kadar makine ile kurutmadıktan sonra garanti dışı falan kalmaz sanırım.
  • Yok artık...
  • arkadaslar herkese merhaba. konuyla ilgili olarark bi kac bsyde ben solemek istiyorum.
    iphone dordunde ekran sararmasından dolayı teleservise gönderdim. banada aynı sekilde sıvı teması diyip
    Yapılan işlemler: TAMIRSIZ IADE.-CIHAZINIZDA SIVI TEMASI TESPIT EDILMISTIR.-GEREKMEKTEDIR. DEGISIM BEDELI KDV DAHIL 840 TL DIR.-SIKAYETINIZIN GIDERILMESI ICIN CIHAZINIZIN DEGISMESI-FIYATIN KABUL EDILMESI DURUMUNDA LUTFEN ONAY BILGISI-ILE BIRLIKTE CIHAZINIZI SERVISIMIZE GONDERINIZ.
    bunu yazmıslar cihaz hala elime ulasmadı onu bekliorum. cihazıma hicbir seklde sıvı teması olmamıslar. (ancak servistedekiler kendiler sıvı teması yapmamışsa)apple konuyla ilgili olarak cok fazla sayıda gelen şikayetlerden dolayı kullanıcıları rahatlatan bi karar almıştır.
    cihaz terlemeden dolayı bile sıvı teması gostergesi aktif duruma geciyor. ve cihazın dısında paslanma izi yoksa değişebilir denilmektedir.

cihazınız garantiye gonderip geldikten sonra tuketici mahkemesini apple almıs oldugu karar ve teleservisin gonderms oldugu ya yazı ile birlkte yazınız ekinde dilekçe vermeniz gerekmektedir. surec 2-3ayınızı alır ama sonuca ulaşmış olursunuz.
    vede arkadaslar kesinlikle cihaz değişimi istemeyin para iadesini isteyin aksi takdırde sizlere kullanılmış cihaz gönderme olasıkları cok ama cok yuksek özelliklede teleservice icin.

• Tek kelime ile Soygun.
  • resmi dolandırıcı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,

Aynı sorunu bende yaşıyorum şuanda.

28/09/2012 de garantiye verdim, 03/10/2012 tarihinde yani bugün netten sorguladığımda 840 TL onarım ücreti istiyorlar bendende.

Yarın arayıp telefonumun iadesini isteyeceğim,mahkemeye vereceğimi ve Tüketici haklarımı sonuna kadar kullanacağımı belirteceğim.

Sizce bunun dışında ne yapılır,gerekirse 2-3 dava açarım problem değil,

İzlemem gereken yol nedir,ne önerirsiniz ?
  • Hocam bendede var aynı sorun bende kendim takıcam sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teamspeak-tr

Merhaba,

Aynı sorunu bende yaşıyorum şuanda.

28/09/2012 de garantiye verdim, 03/10/2012 tarihinde yani bugün netten sorguladığımda 840 TL onarım ücreti istiyorlar bendende.

Yarın arayıp telefonumun iadesini isteyeceğim,mahkemeye vereceğimi ve Tüketici haklarımı sonuna kadar kullanacağımı belirteceğim.

Sizce bunun dışında ne yapılır,gerekirse 2-3 dava açarım problem değil,

İzlemem gereken yol nedir,ne önerirsiniz ?

Cihazda kullanıcı hatası yoksa ilk önce bulunduğunuz ilçedeki tüketici hakem heyetine başvurunuz.
    Hakem heyetlerinin kararları bağlayıcıdır ama karar çıkması biraz zaman alır (yoğunluğa göre 1 ila 3 ay gibi bir süre)
    Hakem heyetinden olumsuz karar çıkması durumunda ticaret mahkemelerinde dava açabilirsiniz.

• Bu daha ne ki, adamlar tamir ettiği cihazın içinden orjinal parçaları çalıyor. Bu dolandırıcılar yüzünden iPad'i mi hala yaptıramadım.

• Boşuna garantili diye fazla para ödemeye gerek yok demekki. Böyle dolandırıcılar varken cihazları yurtdışı almak en doğrusu. Hayret ya... Bu firmayı yazın ve adını gördüğüz hiçbişeyi satın almayın derim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.