Şimdi Ara

iPhone 4 iOS v4.2.1 Greenpoison rc6 Jailbreak Türkçe Anlatımlı VIDEO (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
0
Favori
14.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HimuraKen

4.2 Green jbli iphone4'üm var,restore edip tekrar jb yapabilir miyim ?

Yapabilirsin
  • merhaba arkadaslar

benim ip4 4.2.1 version ve att simkilitli. Greenpoisen jb yaptiktan sonra hemen navigasyon programlari indirim, cihazi en azindan disardi kullanirim diye dusunuyordum

ama gps sinyali zayif yada yeriniz bulunamiyor gibi hatalarla karsilastim. ilk defa ip sahibi oldugum icinde bilmedigimden, belki simkartsiz calismiyordur diye dusunmeye

baslamistim. dun ip4 un kendi map ugulamasinda da yerimi bulamadigini fark ettim. jb yapmadan once wifi uzerinden yaklasik bir yer buluyordu. sonra SBsettings te

Location kismini kirmizi oldugunu fark ettim ve onu yesil yaptim. fakat her refresh yaptigimda tekrar kendi kendine kirmizi oluyor. jb te bir problem mi var, yoksa bilmedigim

biseyi eksik mi yaptim bilemiyorum. bu konuda tecrubesi olan biri yardimci olursa sevinirim. yabanci forumlarda benzer problemleri olan bir kac yazi buldum ama daha net

bir cevap bulamadim.

tesekkurler

edit: link verdim
    http://forum.donanimhaber.com/m_47146249/mpage_1/f_/key_//tm.htm#47146249

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chn -- 1 Mart 2011; 13:43:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: delimavii67

quote:

Orijinalden alıntı: kahtalı_mıçı

quote:

Orijinalden alıntı: delimavii67

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: tritone
    bikaç şarjdan sonra göstericek bana da öle olmuştu. dont worry be happy

Normalde tam dolum sarj ettikten sonra gorunuyor ama sonra ne oluyorsa gostermiyor. Anlamadim gitti ilk basta gosteriyor sonra yok oluyor sureler

Benimde olmuştu ama Hakan arkadasım sagolsun durumu izah etti, olay springten kaynaklanıyor cydiadan bisey yüklendiği zaman Yada winterboarda girince kısa Reset atiyoya o zaman süreler gidiyor ama bı dahaki dolumda yerine geliyor, ben gibi test yapın dolumdan sonra spring yapmayın süreler hep gozukecektir.

ee peki ben birşey indirmek istersem oyun, program vs. her girişten sonra bu süreler kaybolacaksa işimiz var demektir. bana biraz saçma geldi. yani birşey yaparken başka birşey bozuluyor. :/

ne demişler gülü seven dikenine katlanır yapacak bişey yok, yada olabilir ama ben bilmiyorum bilen bi arkadas yazaresa cok makbule geçer

Bilen, ayni sorunu yasayan varmi?

• Güzel bir rehber olmuş, elinize sağlık
  • quote:

Orijinalden alıntı: chupacabra

Saol arkadaş Ama anlamıyorum zaten hepsinin yöntemi aynı ne diye boşa vakit harcadın ki

Ben kesinlikle tam tersini düşünüyorum. JB için kafanda inanılmaz soru işaretleri vardı. Çok karışık bir şey gibi geliyodu. Kesinlikle yapmam diyordum fakat bu videoyu izledikten sonra kesinlikle yapacağım :)

Video için emeğinize teşekkür ederim. Ama ufak bir sorum olacak; JB yapılan cihazlar garanti dışına cıkıyormuş diye birşey duymuştum. Bu konu hakkında bana yardımcı olurmusunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: srcn

Ama ufak bir sorum olacak; JB yapılan cihazlar garanti dışına cıkıyormuş diye birşey duymuştum. Bu konu hakkında bana yardımcı olurmusunuz ?

Restore yaparsan cihaz eski haline döner, garanti dışı olmaz
  • Youtube linkleri direk alabilirmiyiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Charles Carmichael

quote:

Orijinalden alıntı: srcn

Ama ufak bir sorum olacak; JB yapılan cihazlar garanti dışına cıkıyormuş diye birşey duymuştum. Bu konu hakkında bana yardımcı olurmusunuz ?

Restore yaparsan cihaz eski haline döner, garanti dışı olmaz

Teşekkürler :) Tabi JB'de iken ekran falan giderse yandık o zaman :)

quote:

Orijinalden alıntı: ungood20

Youtube linkleri direk alabilirmiyiz

iPhone 4 iOS v.4.2.1 Greenpoison Jailbreak Türkçe Anlatımlı
    http://www.youtube.com/watch?v=HQP6YU8WVS8

Jailbreak sonrası ilk Cydia ve SBSettings kurulumu, genel kullanım
    http://www.youtube.com/watch?v=YvOLcE46Hb8

Cydia üzerinden Installous 4 kurulumu türkçe video anlatım
    http://www.youtube.com/watch?v=Tdp36akLBtI

Buyrun ben vereyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srcn -- 1 Mart 2011; 21:39:29 >

• çok teşekkürler benim gibi bu işlerden hiç anlamayan birisi için bile çok kolya bi yükleme oldu ççççok teşekkür.
    ama bi sorum olacak büyük boyutlu dosyalarda kopma olabilir deniliyor.
    bilgisayardan indirip i tunes ile telefona atabiliriz sanırım bu dosyaları. bunun yolunu sıfırdan başlayan bir insanın anlayabileceği gibi anlatacak birisi varsa çok dua alır çok
  • quote:

Orijinalden alıntı: 03ekim08

çok teşekkürler benim gibi bu işlerden hiç anlamayan birisi için bile çok kolya bi yükleme oldu ççççok teşekkür.
    ama bi sorum olacak büyük boyutlu dosyalarda kopma olabilir deniliyor.
    bilgisayardan indirip i tunes ile telefona atabiliriz sanırım bu dosyaları. bunun yolunu sıfırdan başlayan bir insanın anlayabileceği gibi anlatacak birisi varsa çok dua alır çok

Install0us ile program indirirken büyük dosyalarda kopma olabilmesinden bahsediyorsunuz sanırım.

Evet istediğiniz oyun/programları bilgisayardan indirebilirsiniz. Bunun için bir çok site var en kolay adreshttp://apptrackr.org/ örnek olarak

Buradan beğendiğiniz dosyayı indirin. IPA uzantılı dosyalar bunlar.

Sonra inen dosyayı sürükleyip iTunes üzerine bırakın. Ben genelde iTunes üzerinde sağ üstlerde Music Movies TV Showa Apps vs. yazan bölüme tutup bırakıyorum. Bu durumda dosya itunes içine koyalanacak ve Apps bölümüne tıkladığınızda içeride yeni oyun/programı göreceksiniz.

Bundan sonra iPhone'unuzu bilgisayara bağlayıp itunes ile SYNC yapınca program telefona yüklenecek...

• Bende installousla hic kopma olmadı 1.9 GB lik igo yü tek seferde indirip yukledi, ayriyeten itunese gerek yok bilgisayara indirdiğiniz ipa dosyaları yine telefondan yüklersiniz installousta wifi üzerinden pcye bağlanıp programı telefona yukleyip install edebilirsiniz
  • memoo arkadaşım herşey için çok teşekkürler. sorunsuz bir şekilde iphone 4 4.2.1 sorunsuz JB ledim.
    eşimde istiyor şimdi:)
    ilk sayfada yazıyor ama yinede emin olmak istiyorum.şimdi aynı şekilde iphone 3GS 4.2.1 'i JBleyebilir miyiz. bir sorun olmaz değil mi?
  • bu sürümde şarj problemi düzeltildi mi?iphone 3GS kullanıyorum
  • ipad 1g için uyumlu yazıyor. benimki ipad 3g olmaz di mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osmangfb -- 6 Mart 2011; 11:17:25 >
  • Allahına kurban saol
  • Arkadaslar versiyon yukseltmesi yaptigimizda jb gidiyor. Jbli iken yukledigimiz oyunlar, programlar vb. Onlarda gidiyormu?
  • quote:

Arkadaslar versiyon yukseltmesi yaptigimizda jb gidiyor. Jbli iken yukledigimiz oyunlar, programlar vb. Onlarda gidiyormu?

satın aldıkların kalır, jbliler gider
  • cok sagol hocam kralsın turkce olması guzel olmus ıpod touch 4 ume jaılbreak yaptım sayende ıng. anlatımlar oldugu ıcın yanasmıyodum pek ılk denemem restore ıle sonuclandı ama 2.de hepsını hallettım Allahtan sync yapmıstım + bıde ne olur ne olmaz dıye shsh kaydı almıstım sımdı cok ıyı oldu
    vıdeolar guzel devamını beklerız
  • quote:

Orijinalden alıntı: tritone

quote:

Arkadaslar versiyon yukseltmesi yaptigimizda jb gidiyor. Jbli iken yukledigimiz oyunlar, programlar vb. Onlarda gidiyormu?

satın aldıkların kalır, jbliler gider

cevap için teşekkürler.
  • tşkler çok işe yarayacak şuan 4.2.1 güncelliyorum cihazı
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.