Şimdi Ara

iPhone 4 (Simkilitsiz) iReb ile DFU modunda kaldı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    telefonumda 6.1.2 untethered jailbreak vardı.
    cihazı restore etmek ve 6.1.3'e geçmek istemediğim için 6.1.2'yi tekrar kurmak istedim.
    iTunes'dan denedim ilk önce ama imzalamayı kaldırmışlar 6.1.2'yi, araştırdım forumu ve custom firmware ile çözüleceğini buldum bu durumun.
    sn0wbreeze ile 6.1.2 shsh kaydımı seçip custom fw oluşturdum, sonra sn0wbreeze'nin logosu çıktı telefonda custom fw'i yüklüyordu sanırım.
    logonun altındaki çubuk doldu, cihaz kapandı.
    bilgisayara bağlayınca "kurtarma modunda iphone bulundu" diyor itunes. iReb ile pwned DFU moduna aldım telefonu shift+restore yapmak için bu sefer de 1600 hatası aldım. hosts dosyamı düzenledim, tinyumbrella açıkken de denedim fakat hiçbir sonuca ulaşamadım henüz.

home+power tuşlarına basılı tutarak dfu modundan çıkmaya çalıştım, o da sonuç vermiyor sürekli dfu moduna atıyor kendisini.
    not: redsn0w ile restore yapmaya çalıştığımda telefonun soft DFU mode'da olduğunu pwned dfu'ya almam gerektiğini söylüyor.
    iReb de telefonun zaten pwned DFU modda diyor.
    hangisine inanacağımı şaşırdım.

başına daha önce böyle bir olay gelmiş biri yardımcı olabilir mi rica etsem?
    şimdiden teşekkür ederim.

edit: 6.1.3 ipsw indiriyorum şu an, belki pes edip apple'a yenik düşerim diye :) dursun bir kenarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Küf -- 15 Nisan 2013; 4:58:12 >

• Eğer 6.1.2 SHSH kaydını cydia ile aldıysan bir hatadan dolayı o SHSH (daha doğrusu APTicket) restore da işe yaramıyor. Sorun bundan kaynaklı olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6.1.3 kurdum şu an sorunsuz bir şekilde.
    ama büyük ihtimalle untether için 6.1.2'ye downgrade yapmak isteyeceğim ve tekrar bu dfu sorunuyla karşılaşacağım.
    yok mu daha önce başına böyle bir şey gelen yardımcı olabilecek?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Küf

6.1.3 kurdum şu an sorunsuz bir şekilde.
    ama büyük ihtimalle untether için 6.1.2'ye downgrade yapmak isteyeceğim ve tekrar bu dfu sorunuyla karşılaşacağım.

usta bendede 3gs var aynı durumdayım nasıl 6.1.3 kurdun ben onu bile kuramıyorum yardım edermisin?
  • Soft dfu moddayken Home power tuşuna Basin , Windows donanım kaldırıldı sesini duyunca power tuşundan cekin Home tuşu basili kalsın pwnd dfu moda alıyor cihazı sonra işlemlere devam edersiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Selimsé

Eğer 6.1.2 SHSH kaydını cydia ile aldıysan bir hatadan dolayı o SHSH (daha doğrusu APTicket) restore da işe yaramıyor. Sorun bundan kaynaklı olabilir.

Tinyumbrellayla alsak shsh olur mu? Bende yenik dustum 6.1.3 e gectim

• quote:

Orijinalden alıntı: iphonebursa

quote:

Orijinalden alıntı: Selimsé

Eğer 6.1.2 SHSH kaydını cydia ile aldıysan bir hatadan dolayı o SHSH (daha doğrusu APTicket) restore da işe yaramıyor. Sorun bundan kaynaklı olabilir.

Tinyumbrellayla alsak shsh olur mu? Bende yenik dustum 6.1.3 e gectim

Daha önceden tinyumbrella ile 6.1.2 shsh ını aldıysan sorun yok, ama şu an eski versiyonun shsh ını alamazsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: anL45

quote:

Orijinalden alıntı: Küf

6.1.3 kurdum şu an sorunsuz bir şekilde.

usta bendede 3gs var aynı durumdayım nasıl 6.1.3 kurdun ben onu bile kuramıyorum yardım edermisin?

son sürümü kurmak istediğin zaman itunes sıkıntı çıkarmıyor bildiğim kadarıyla.
    internetten 6.1.3 ipsw indirip itunes'la shift+restore yaptım sadece.
    itunes zaten telefonu "kurtarılma modu"nda olarak algılıyordu.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.