Şimdi Ara

iPhone 5 - Kasa

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.673
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar elimde 2 aylık iPhone5 var. Benim sıkıntım telefonumu düşürüp kenarında ki kasa bölümlerini kırıp çizmem lcd tamamen tertemiz hiç sıkıntı yok ve garip ki telefonun içinden bir şey sağa sola vuruyor lcd harici oem 5 kasa bulabilir miyim komple.

• izlediğiniz yol pek mantıklı gelmiyor oem kasayı komple değiştirseniz zangır zangır oynar ayrıca mevcut ses sorunu için şu konuma göz atabilirsiniz

http://forum.donanimhaber.com/m_70187253/tm.htm
  • Açıkçası tam olarak kasa değiştirmek istiyorum ve LCD sağlam. Telefonun bir de meşgul yazısını verdiğin zaman ahize de garip sesler geliyor bunu anlamadım bir de düştüğünden kaynaklanıyor sanırım ki bir şeyler sağa sola vuruyor içinden telefonun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *GameOver*

izlediğiniz yol pek mantıklı gelmiyor oem kasayı komple değiştirseniz zangır zangır oynar ayrıca mevcut ses sorunu için şu konuma göz atabilirsiniz

http://forum.donanimhaber.com/m_70187253/tm.htm

Açıkçası tam olarak kasa değiştirmek istiyorum ve LCD sağlam. Telefonun bir de meşgul yazısını verdiğin zaman ahize de garip sesler geliyor bunu anlamadım bir de düştüğünden kaynaklanıyor sanırım ki bir şeyler sağa sola vuruyor içinden telefonun.

Bir de bu sizin sesinizden sanırım daha farklı bir şey küçük zırıltı değil de takırtı diyebilirim :) kötü düştü telefon gerçekten.

• ozaman kolay gelsin düzgün kasa bulmak dert bulup düzgün oturtmak ayrı bir dert hele o ses tuşları tam bir baş belası yanlız ben içerde bişey oynadığına ihtimal veremiyorum neden derseniz telefonun içinde iğne kadar boşluk yok hepsinin üstündede koruma plakası var yani tabi görmedende bişey diyemiyorum kolay gelsin
  • quote:

ozaman kolay gelsin düzgün kasa bulmak dert bulup düzgün oturtmak ayrı bir dert hele o ses tuşları tam bir baş belası yanlız ben içerde bişey oynadığına ihtimal veremiyorum neden derseniz telefonun içinde iğne kadar boşluk yok hepsinin üstündede koruma plakası var yani tabi görmedende bişey diyemiyorum kolay gelsin

Peki ya efendim kasa ile ilgili fikirlerinizi belirttiniz çok memnun oldum bu meşgul yazısı gelince garipten sesler niye geliyor ahizeden :) robot sesi gibi benim sesimi alıyor sanki hışırtı oluyor. Bir de bu sallanan parça için bir şey kırılmış olabilir mi içinde :)

• quote:

Orijinalden alıntı: osert34

quote:

ozaman kolay gelsin düzgün kasa bulmak dert bulup düzgün oturtmak ayrı bir dert hele o ses tuşları tam bir baş belası yanlız ben içerde bişey oynadığına ihtimal veremiyorum neden derseniz telefonun içinde iğne kadar boşluk yok hepsinin üstündede koruma plakası var yani tabi görmedende bişey diyemiyorum kolay gelsin

Peki ya efendim kasa ile ilgili fikirlerinizi belirttiniz çok memnun oldum bu meşgul yazısı gelince garipten sesler niye geliyor ahizeden :) robot sesi gibi benim sesimi alıyor sanki hışırtı oluyor. Bir de bu sallanan parça için bir şey kırılmış olabilir mi içinde :)

içinde parça kırılsa donanımsal olarak bişey mutlaka etkilenir merak etme hatta çatlaklarda bile büyük sorunlar oluyor

restore at belki düzelir ses sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *GameOver* -- 30 Nisan 2013; 18:48:57 >

• quote:

quote:

quote:

içinde parça kırılsa donanımsal olarak bişey mutlaka etkilenir merak etme hatta çatlaklarda bile büyük sorunlar oluyor

restore at belki düzelir ses sorunu

Restore ettim fakat sorun gitmedi :)

1- Geçici Pasaport
    2- Kasa
    3- Ahize Sesi
    4- İçinde sallanan büyük kalıp :)

Bunları çözdüğüm zaman rahatlayacağım

• Sesin sebebi buyuk ihtimalle batarya, yapiskanindan sokulmustur. Kasayi degistirmek mantikli degil gercekten, sokup takmak 5-6 saatinizi alir dahasi kasayi bulmak dert, yan sanayilerde yazilarda yada kasa ebatinda sorunlar cikabiliyor. Tavsiyem caniniz sikilana kadar kullanin :)

Robotik ses kronik problem ona cozum yok diye biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoWLoadinG

Sesin sebebi buyuk ihtimalle batarya, yapiskanindan sokulmustur. Kasayi degistirmek mantikli degil gercekten, sokup takmak 5-6 saatinizi alir dahasi kasayi bulmak dert, yan sanayilerde yazilarda yada kasa ebatinda sorunlar cikabiliyor. Tavsiyem caniniz sikilana kadar kullanin :)

Geçici pasaport hallederim
    Kasa değiştirme diyorsunuz hadi diyelim onu da yapmadım
    Robotik ses genel sorun ise
    Bu sallanan parçayı kendim mi söküp düzeltmem gerekiyor bir teknik servis mi bunu yapacak acaba?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NoWLoadinG

Sesin sebebi buyuk ihtimalle batarya, yapiskanindan sokulmustur. Kasayi degistirmek mantikli degil gercekten, sokup takmak 5-6 saatinizi alir dahasi kasayi bulmak dert, yan sanayilerde yazilarda yada kasa ebatinda sorunlar cikabiliyor. Tavsiyem caniniz sikilana kadar kullanin :)

Geçici pasaport hallederim
    Kasa değiştirme diyorsunuz hadi diyelim onu da yapmadım
    Robotik ses genel sorun ise
    Bu sallanan parçayı kendim mi söküp düzeltmem gerekiyor bir teknik servis mi bunu yapacak acaba?

iphone 5 de kasa büsbütün ekranı çıkardınmı arka tarafıda dahil olmak üzere her yeri full kasa dünyanın vidası var söksen bile toplamak dert heleki bulacağın kasa milimetrik şekilde yapılmadıysa epey dert çıkar sana çizikli olsun orjinal olsun kasayı değiştirtme derim.

• Peki ya arkadaşlar bu sallanan parçayı kim çözer telefonu götüreyim baksınlar mı :(

• quote:

Peki ya arkadaşlar bu sallanan parçayı kim çözer telefonu götüreyim baksınlar mı :(

Batarya sallanmasiysa gecici cozumleri var kalici cozum serviste cozulur tabi onlar yapistirici olarak ne kullanacak onu dusunmek gerek. Eger baska bi parcaysa ona yorum yapamam once batarya mi degil mi ondan emin olun. Sallanti gibi degl de tikirti gibiyse power tusuna bir bakin tum iphone5 lerde sallanti var belki dikkatinizi yeni cekmistir ben 3 aylikken farkettim.

• bataryayı kendin de sabitleyebilirsin. çift taraflı bant işini görecektir. pilin filmini yırtma sakın.
  • Çok saçma olacak ama kız arkadaşıma telefonunu vermemek için savaş yaptık resmen o sırada LCD ve Kasa baskı gördü sanırım oturdu yerine veya batarya yapıştı şu an o ses gelmiyor sadece power tuşu cızırtısı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: deleredo

quote:

Çok saçma olacak ama kız arkadaşıma telefonunu vermemek için savaş yaptık resmen o sırada LCD ve Kasa baskı gördü sanırım oturdu yerine veya batarya yapıştı şu an o ses gelmiyor sadece power tuşu cızırtısı var.

Alakasiz olucak ama telefon senin mi kiz arkadasinin mi hocam

Aynen bayan arkadasidir sanirim

• Telefon benim sadece rast gele biz aramızda şakalaşırken sıkıştırdık o ses kayıp oldu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.