Şimdi Ara

iphone 6s için 16GB depolama alanını yeterli görüyor musunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 16 yetersiz gibi geliyor fakat fiyatlar da ortada. "almışken 64gb alayım kafam rahat olsun" diyip 64gb mı almalıyım, yoksa 16gb yeterli olacak mıdır?

bana gerekenler:
    sosyal medya uygulamaları
    birkaç ufak oyun (satranç, sudoku)
    whatsapp gruplarından gelen resimler
    kamera klasöründe yani whatsapptan farklı olarak kendi çektiğim ortalama 300 fotoğraf
    tek dük video (9-10)
    müzik yok (spotify)

32 gb lg g3 kullanıyorum. sistemden dolayı 25gbı bana bırakıyor. şuan 20gb boş alanım var. kullandığım 5gb alan var fakat 2 hafta önce sıfırlamıştım. bana gerekli olan uygulamalarımı tekrar yükledim. galerimde çok gereksiz şeyler vardı, onlar temizlendi. kamera klasörüm bilgisayarımda yedekli.

her şeye rağmen ek olarak sd kart takamamak biraz beni tedirgin ediyor. ikide bir kamerada hafıza dolu uyarısı almak istemiyorum. önerileriniz benim için değerli.

son olarak (tamam vurmayın bu son ) benim space gray hoşuma gitti ama bi silver da fena değil. siz hangisini almak isterdiniz?

okuyan gözlerinize sağlık, iyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jdjdjdjdjdjdjdj -- 28 Eylül 2015; 17:14:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: jdjdjdjdjdjdjdj

16 yetersiz gibi geliyor fakat fiyatlar da ortada. "almışken 64gb alayım kafam rahat olsun" diyip 64gb mı almalıyım, yoksa 16gb yeterli olacak mıdır?

bana gerekenler:
    sosyal medya uygulamaları
    birkaç ufak oyun (satranç, sudoku)
    whatsapp gruplarından gelen resimler
    kamera klasöründe yani whatsapptan farklı olarak kendi çektiğim ortalama 300 fotoğraf
    tek dük video (9-10)
    müzik yok (spotify)

32 gb lg g3 kullanıyorum. sistemden dolayı 25gbı bana bırakıyor. şuan 20gb boş alanım var. kullandığım 5gb alan var fakat 2 hafta önce sıfırlamıştım. bana gerekli olan uygulamalarımı tekrar yükledim. galerimde çok gereksiz şeyler vardı, onlar temizlendi. kamera klasörüm bilgisayarımda yedekli.

her şeye rağmen ek olarak sd kart takamamak biraz beni tedirgin ediyor. ikide bir kamerada hafıza dolu uyarısı almak istemiyorum. önerileriniz benim için değerli.

son olarak (tamam vurmayın bu son ) benim space gray hoşuma gitti ama bi silver da fena değil. siz hangisini almak isterdiniz?

okuyan gözlerinize sağlık, iyi günler.

Öncelikle Plus 64 gb alacaktım 4000 tl filan vermek istemiyorum telefona o sebeple 3500'e 16 gb alıcam bu fiyata dolara karşı tavrımdandır.

Bu konuda '' Toplanın Karar Alıyoruz Beyler '' bende bahsettim.

• 16 gb yetmiyor dostum. 64 almalısın
  • iPhone 6 16 GB kullanıyorum. Sosyal medya, haberler, 2-3 küçük oyun 45-50 adet müzik 200-300 foto var telefonumda. Hala daha baya yer var. Bana şahsen yetiyor hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16 kesinlikle yetmiyor
  • 16 şu an için yetebilir fakat ilerisi için düşünürseniz(2-3 yıl) yetmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wotgate

16 şu an için yetebilir fakat ilerisi için düşünürseniz(2-3 yıl) yetmez.

hocam 2 3 yıl sonra kim öle kim kala

• 16gb nexus 5 cıhaz kullanıyorum 1 senedır.
    muzık ipod'dan dinlediğim icin muzık yok hafızada.
    resım video vs sureklı telefonu pc ile senkronizasyon yaparım.
    suanda sadece sosyal medya uygulamaları yuklu telefonumda.
    oyunda oynamıyorum.
    16gb iphone 6s isimi fazlası ıle görecektır.

sende bu sekılde yapabılırsın mesela 64u sonuna kadar dolduramayacaksın cogu zaman
  • Şimdilik 16 lık yeter, ama ilerde ne olur bilinmez. Renk olarak space gray çok hoş.

• 16 şuan bile yetmez bence pişman olursunuz. 16 dan geriye ne kadar kalıyor 11 falan heralde ki 16 gb bile olsa yetmez. Usb veya sd kart işi de yok bence pişman olabilirsiniz. İyi düşünün sırf ucuza iphone almak için az hafızalı almayın

• 17 uygulama 20 adet müzik yaklaşık 500 fotoğraf ve İOS 8 in kapladığı alan dahil 8.7 gb boş yerim var.

Şuan için bir sorun yok. Ama ilerde ne olur bilinmez.

Sizde benim gibi ortalama bir kullanıcı iseniz çok zorlanmazsiniz

• 16 alırsan pişman olursun uzun süreli kullanıyoruz sonuçta.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.