Şimdi Ara

İphone 6s plus dengesiz şarj yüzdesi bıktırdı artık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
6.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar iphone 6s plus cihazında şöle bir sorun var ,uzun süredir bu sorun mevcut fakat ben yazılımsal ios 9 dan kaynaklandığını düşünüyodum.Telefonu şarj ettim yüzde 78 de çıkardım.Sonra telefonu kapatıp açtıp şarj yuzde 88 oldu biranda,sizce problem ne olabilir.telefonda hızlı şarj yüzdesi düşmesi veya bekleme ve kullanım sürelerinde sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bluone -- 16 Aralık 2015; 15:41:24 >

• pil kalibre etmeyi denediniz mi?
  • Kalibre yaptım ama değişen bişey yok,bu problemi yaşayan gözlemleyen oldumu cihazlarında
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bluone

Kalibre yaptım ama değişen bişey yok,bu problemi yaşayan gözlemleyen oldumu cihazlarında
    temiz restore deneyin. yeni iphone olarak ayarla seçeneğini tıklayarak kurun.
  • Ben dahil yakın çevremde 3 adet 6s Plus var. Herkes şarj kullanımından oldukça memnun bahsi gecen sorunlar yok. Orjinal şarj aletlerini kullandığınızı varsayarsak; temiz restore edip yeni iPhone ile kullanmaya başlayın devam ederse, servise başvurun
  • Aynı sorun bende de var
  • 17Scorpion kullanıcısına yanıt
    Benimde şarj kullanımımda sorun yok zaten yakın çevreniz bu tarz deneysel yöntemlerle cihazını test ediyormu şarjdan çekip kapatıp açmasam bu sorundan haberim bile olmayacaktı,dahası 9.2 güncellemesini temiz kurulum yaptım kullanım süresinde bekleme süresinde sıkıntı yok cihaz 8 saatten aşağı düşmüyo kullanım beklemede 24 saatten aşağı düşmüyo sadece bu olay can sıkıcı ve böle olması gerekmiyor anlatabiliyomuyum
  • Bende de 6s var 78 de şarjı çektim bi 10 dakika sonra telefona bi baktım şarj 83.
  • omerfbc kullanıcısına yanıt
    Genel bi sorun olma olasılığı yüksek sanırım bu da yazılımsal olabileceğini gösteriyor.birde hangi sürümü kullanıyosunuz 9.2 mi,bildirim almada sorun yaşıyomusunuz acaba ?
  • Bluone kullanıcısına yanıt
    Pardon sana yazan da kabahat deneysel yöntemle çalışan arkadaş, anlatabiliyor muyum.

Üsluba bak ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 17Scorpion -- 16 Aralık 2015; 18:42:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 17Scorpion

Pardon sana yazan da kabahat deneysel yöntemle çalışan arkadaş, anlatabiliyor muyum.

Üsluba bak ...
    merhaba arkadaşlar 6s plus 64 gb aldım 2 gün şarjım gidiyor gün içinde yoğun çalıştıgım için ara sıra sosyal medyaya bakabiliyorum birazda müzik dinliyorum arada sırada whatshaptan yazışıyorum. sosyal medyamı çok şarj yiyor anlamıyorum merak ettiğim şu bazı arkadaşlar 6s.plusta 10 11 saat kullanım süresi aldıklarını söylemiş ben 8.5 9 saati geçemedim hiç... 3g sürekli açık diğer klasik tasarruf ayarları yapılı. benim teldemi sorun var yoksa kullanım şeklimdenmi kaynaklanıyor bekleme sürem oldukça uzun bu arada.. hattım avea hat ile şarj arasında bir ilişki varmı bilmiyorum.ekran görüntüsü ekliyorum düşünceleriniz benim için önemli tşk ederim
     İphone 6s plus dengesiz şarj yüzdesi bıktırdı artık İphone 6s plus dengesiz şarj yüzdesi bıktırdı artık

• quote:

Genel bi sorun olma olasılığı yüksek sanırım bu da yazılımsal olabileceğini gösteriyor.birde hangi sürümü kullanıyosunuz 9.2 mi,bildirim almada sorun yaşıyomusunuz acaba ?

9.2 kullanıyorum. Bildirim olarak sıkıntı yaşamıyorum eğer whatsapp gibi bildirimlerden bahsediyorsanız hocam.
  • Taşınabilir şarj cihazıyla şarj ettiniz mi ?
  • Normal verilen şarj aletiyle şarj ediyorum.Bu sorunu yaşayan kişi sayısının fazla olmasından dolayı artık sıkıntının yazılımsal olduğuna karar verdim çünkü bu kadar fazla donanımsal sorunlu cihaz olamıyacağını düşünüyorum.Donanımsal sorun olsa kullanım bekleme ve yüzde düşüş sürelerindede sorun olurdu.İlerde sorun olursa garantimin bitmesine yakın değişim talep ederim.
  • quote:

Arkadaşlar iphone 6s plus cihazında şöle bir sorun var ,uzun süredir bu sorun mevcut fakat ben yazılımsal ios 9 dan kaynaklandığını düşünüyodum.Telefonu şarj ettim yüzde 78 de çıkardım.Sonra telefonu kapatıp açtıp şarj yuzde 88 oldu biranda,sizce problem ne olabilir.telefonda hızlı şarj yüzdesi düşmesi veya bekleme ve kullanım sürelerinde sıkıntı yok.

Telefonu yarım şarj etme olayını elinizden geldiğince yapmayın. Yarım şarj pile zarar vermez ama işletim sisteminin istatistiğini bozuyor.
    Sorunu olanlar aşağıdaki işlemi yapsın
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=112797591

• Arkadaşlar merhaba iphone 6s 64 gb alalı 20 gün oldu ve 9.2 güncellemeden sonra şarja taktığımda 3g her şey kapalı yarım saat sonra bakıyorum %5 artmış şarjda kullanmaya başladığım an 1 dakikada %15 artıyor sıfırlama yaptım halen devam ediyor ve ara ara kilitlenirken ekran önce açılıyor sonra kararıyor randevu alamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Farbehin

Arkadaşlar merhaba iphone 6s 64 gb alalı 20 gün oldu ve 9.2 güncellemeden sonra şarja taktığımda 3g her şey kapalı yarım saat sonra bakıyorum %5 artmış şarjda kullanmaya başladığım an 1 dakikada %15 artıyor sıfırlama yaptım halen devam ediyor ve ara ara kilitlenirken ekran önce açılıyor sonra kararıyor randevu alamıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim
    iphone samsungtan daha sorunlu
  • Aynı sorun bendede mevcut iPhone 6 kullanıyorum yeni bir iPhone olarak ayarladım fakat aynı sorunu yaşamaya devam ediyorum Apple stora götürdüm pil de herhangi bir sorun olmadığını söylediler Yazılımsal olabilir şuan dokuz.üçü beklemekten başka yapabilceğimiz bir şey yok
  • Yahu arkadaş ne gereksiz şeylere takıyorsunuz hayret doğrusu. Kamera odaklamasa, ahizede cızırtı olsa veya home tuşunda bir sıkıntı olsa anlayacağım da şarj yüzdesini sorun etmek saçma. Pile bir etkisi yok. Yazılımla alâkalı bir sorun. Bende de aynısı var. Bekleme ekranında mesela %40'ta ise açıp kullanınca bir anda 42, 44, 47 falan oluyor. Ama normalde ekrandaki kullanırkenki gördüğünüz yüzde gerçek yüzdesi. Çünkü şarj sırasında takılı kalıyor. Ama kullanınca normal çalışmaya başlıyor. Ne pimpirik adamlarsınız. Ben Symbian kullandım ne sorunlar yaşadım. Şarj yüzdesi onların yanında hiçbir şey. Aklıma bile gelmiyor. Sadece kullanırken dikkatimi çekiyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Yahu arkadaş ne gereksiz şeylere takıyorsunuz hayret doğrusu. Kamera odaklamasa, ahizede cızırtı olsa veya home tuşunda bir sıkıntı olsa anlayacağım da şarj yüzdesini sorun etmek saçma. Pile bir etkisi yok. Yazılımla alâkalı bir sorun. Bende de aynısı var. Bekleme ekranında mesela %40'ta ise açıp kullanınca bir anda 42, 44, 47 falan oluyor. Ama normalde ekrandaki kullanırkenki gördüğünüz yüzde gerçek yüzdesi. Çünkü şarj sırasında takılı kalıyor. Ama kullanınca normal çalışmaya başlıyor. Ne pimpirik adamlarsınız. Ben Symbian kullandım ne sorunlar yaşadım. Şarj yüzdesi onların yanında hiçbir şey. Aklıma bile gelmiyor. Sadece kullanırken dikkatimi çekiyordu.
    içinin rahatlaması için batarya kalibrasyonu yap derim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.