Şimdi Ara

iPhone Batarya Değişimi Tecrübem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün pilde sıkıntısı ve garantisi devam eden arkadaşlar için yaşadıklarımı anlatmak istiyorum;

Pil değişimi için Apple yetkili servisine gittim, normalde değişim için sitelerinde de yazılmış olan 500 şarj döngüsünün 1200lerde olmasına rağmen, ücretli de olsa pil değişimi nedeniyle servise verdiğim iPhone7 marka telefonum için 1-2 saat sonrasında ilgili temsilci arayarak müşteri memnuniyeti için ücretsiz pil değişimi ve ayrıca telefonunuzun ahizesinde de yapılan testlerde normalden daha az ses geldiğinden (ki böyle bir şikayetim dahi yoktu) garanti kapsamında ekran değişimi yapacağız haberiniz olsun dedi ve yarın öğlen telefonunuzu alabilirsiniz şeklinde görüştük. Resmen beni şoke ettiler. :)

İşin ilginç yanı ben Apple destekle konuşup gitmeden döngümü öğrendim baya hor kullandık telefonu ücretiyle değiştirmeye razıydım perfonmansı da düşük kullanacağıma pili değiştirip 1-2 yıl daha idare etsin dedim. Telefonculardaki pillere de güvenemedim şu an için 319TL değişimi kabul etmiştim sözün özü gitmeden. Ki telefonu teslim ettiğimde de sorduğumda telefonu teslim alan görevli de değişim olmaz döngüyü aşmışsanız dedi ve servis yazısında da ''ücretli pil değişimi istenmekte'' yazıyorken beni arayıp garantiniz devam ediyor sizin memnuniyetiniz için bunu garanti kapsamına aldık demesi cidden nasıl memnun etmez :) bir de 0 ekranlı telefonum olmuş olacak. bir sonraki telefonum artık huawei olacak derken Apple beni tekrar kendine bağladı. Şu teknik servisi başka hiçbir firmada bulacağımı sanmıyorum, ben razıyken onlar razı olmadı ücretli değişime.

Sözün özü eğer %80'nin altındaysa bataryanızın kapasitesi kesin gidin talep edin benim %78 idi, döngüm de 1200e gelmişti nasıl olsa kabul etmezler falan hiç demeden deneyin şansınızı.

• Güncelleme; telefonumu öğlen teslim aldım hiçbir sıkıntı yok pil kapasitesi %100 ekranı da direkt kırılmaz cam taktırdım. Özelden soranlar oldu, İzmir'de ben Egemek yetkili servisine götürmüştüm onu da burada yazmış olayım.
  • Apple geçrekten şu servis kalitesiyle ne olursa olsun başka markaya geçmeme engel oluyor
  • Apple her anlamıyla kalite demek..
    Müşteri ilişkileri de her zaman örnek olacak bir yaklaşıma sahip..
  • yedekte tutuğum 5s için değişim yaptım , cihaz resmen %30-40 değişti
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.