Şimdi Ara

İphone Ekran İçinde Toz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
12.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yaklaşık 9 ay önce kontratlı olarak aldığım 3G 8 gb telefonumun sol alt köşesinden toz giriyor. Sol alt köşesi çok hafif oynuyor ve ekranın ortasında daha büyükçe bir toz var. Özellikle güneşe tutulduğunda tozlar çok belirgin. Genpa Etilere götürmeyi düşünüyorum. Bu konuda aynı dertte olan arkadaşlardan son durumlarını merak ettim..

• ekranda toz bendede vardı servise gönderdim temizlettim.. bilmem biliyor musunuz ama artık türkiyede parça söküp takma işlemi başlamış iphone da..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufukbuk

ekranda toz bendede vardı servise gönderdim temizlettim.. bilmem biliyor musunuz ama artık türkiyede parça söküp takma işlemi başlamış iphone da..
    ya bu tozu gidermenin servise verme dışında başka bir çözümü yok mu? illa içi açılacak mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muss@

ya bu tozu gidermenin servise verme dışında başka bir çözümü yok mu? illa içi açılacak mı?

Alıntıları Göster
    2g lerde bu yönde sorun yoktu sanırım

sallayın gitsin be toz alt tarafı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinuhe.s

2g lerde bu yönde sorun yoktu sanırım

sallayın gitsin be toz alt tarafı

Alıntıları Göster
    dostum sallayınca gitmiyor işte :) bende de 1 tane var gerçekten sinirimi bozuyor. güneşte belli oluyor. manyetik birşeyle onu kenara çekemezmiyiz?
  • Telefonuna manyetik bisi yaklastirma sakin bozarsin aleti..tozu da manyetizmayla nasil cekicen zaten o da ayri konu:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilgaz123

Telefonuna manyetik bisi yaklastirma sakin bozarsin aleti..tozu da manyetizmayla nasil cekicen zaten o da ayri konu:)

:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekinalp67

quote:

Telefonuna manyetik bisi yaklastirma sakin bozarsin aleti..tozu da manyetizmayla nasil cekicen zaten o da ayri konu:)

:D

Alıntıları Göster
    :D evet zor bi durum...
    bende toz ile ölü pixeli ayırt edemiyorum.. bilinen bi yöntem var mı?
    ölü pixele çare bulur mu servis nedeyen var mı?
  • quote:

işte bu güzeldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: HackAv

quote:

işte bu güzeldi

Alıntıları Göster
    biraz önce temizliğini yaparken benim de iphone 3gs'nin içine 1 tane toz partikülü girdiğini gördüm. hemen araştırdım, korkulacak birşey yok gibi görünüyor, apple'la konuşucam fakat internette yazdığına göre iphone'da 2 belli bölgeye toz girmesi durumunda ücretsiz yenisini veriyorlarmış. yanlız alet ciddi şekilde toz ve yağ/ter biriktiriyor. ciddi kılıf takmadan kullanılmaz gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: muzcu

biraz önce temizliğini yaparken benim de iphone 3gs'nin içine 1 tane toz partikülü girdiğini gördüm. hemen araştırdım, korkulacak birşey yok gibi görünüyor, apple'la konuşucam fakat internette yazdığına göre iphone'da 2 belli bölgeye toz girmesi durumunda ücretsiz yenisini veriyorlarmış. yanlız alet ciddi şekilde toz ve yağ/ter biriktiriyor. ciddi kılıf takmadan kullanılmaz gibi.

Alıntıları Göster
    evet arkadaşlar benim de telefonda 1 tanesi büyük olmak olmak üzere 4-5 tane toz zerresii var açıkçası genpa ya götürsek cihazı değiştirirler mi yoksa temizlerler mi?bi de ücret alma durumu olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: sener35

evet arkadaşlar benim de telefonda 1 tanesi büyük olmak olmak üzere 4-5 tane toz zerresii var açıkçası genpa ya götürsek cihazı değiştirirler mi yoksa temizlerler mi?bi de ücret alma durumu olur mu?

Alıntıları Göster
    bende de cok fazla toz var ekran içinde , ses tuşunun orda bi acıklık var sanırım oradan giriyor. bunun garantiyle telafisi varmı acaba, tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ERSN

bende de cok fazla toz var ekran içinde , ses tuşunun orda bi acıklık var sanırım oradan giriyor. bunun garantiyle telafisi varmı acaba, tesekkurler.

Alıntıları Göster
    Toz için değişim olmaz, temizler geri verirler...Ama 1 sene içinde 3. kez götürürseniz tozdan dolayı değişim yapmaları gerekir...1 kere toz alan mutlaka toz almaya devam edecektir...Önceki telefonda vardı, ama değişimden gelen cihazda hiç toz görmedim...
  • Ben neden olduğunu buldum :)ekrandaki koruyucu filmin altına girmiş kerata :)
  • Benim ekranin sag ust kösede var bi tane büyük bi toz arada yer degistiriyor.

Benim bi ara ekran hassasiyeti problemiyle genpada içi açilmisti. Ondan sonra oldu.

İlave olarak karanlikta görünen bir tane ölü piksel ve arka kapakta alt kisimda da çatlak var ama cihazi genpaya veremiyorum islerden dolayi.

Genpaya verince size bildiririm sonucu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karantina61

Benim ekranin sag ust kösede var bi tane büyük bi toz arada yer degistiriyor.

Benim bi ara ekran hassasiyeti problemiyle genpada içi açilmisti. Ondan sonra oldu.

İlave olarak karanlikta görünen bir tane ölü piksel ve arka kapakta alt kisimda da çatlak var ama cihazi genpaya veremiyorum islerden dolayi.

Genpaya verince size bildiririm sonucu.
    Benim de sol alt köşe de var toz, biri büyük bir kaç tane küçük. Vodafone ankara tele service değişim yapar mı? Yoksa temizleyip gönderirler mi acaba ?
    garantiye vermeyi düşünüyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 7nbitirdin

Benim de sol alt köşe de var toz, biri büyük bir kaç tane küçük. Vodafone ankara tele service değişim yapar mı? Yoksa temizleyip gönderirler mi acaba ?
    garantiye vermeyi düşünüyorum..

Alıntıları Göster
    bende tozları anlayamıyorum yani ... hani her tarafta tamam uçuşup durun , koltuk kanepe masa sandalye konun , ciğerlerimize kadar da girin ama b.k mu var da iphonenin içine giriyorsunuz ... hani birşet olacağından değil ama o kadar para verip alıyoruz , ekranın altında tozu gördükçe sinir oluyoruz ...

• Aynısı bendede var. Benimki bir toz degil tesmen ekrana bakımca artık hiç bişey belli olmuyor toZdan aanırım ekran çerçevesindeki ince lastiğin. Özelliğini yitirip. Yırtılıp cıkmasından sonra ekran toz alıyor sanırım ben kendim acıp temizliyecem :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: siya56

Aynısı bendede var. Benimki bir toz degil tesmen ekrana bakımca artık hiç bişey belli olmuyor toZdan aanırım ekran çerçevesindeki ince lastiğin. Özelliğini yitirip. Yırtılıp cıkmasından sonra ekran toz alıyor sanırım ben kendim acıp temizliyecem :)

Hortlatmayin su konulari
  • quote:

Orijinalden alıntı: siya56

Aynısı bendede var. Benimki bir toz degil tesmen ekrana bakımca artık hiç bişey belli olmuyor toZdan aanırım ekran çerçevesindeki ince lastiğin. Özelliğini yitirip. Yırtılıp cıkmasından sonra ekran toz alıyor sanırım ben kendim acıp temizliyecem :)

Temizle hocam bende bi tane 400 liraya 3gs aldim aksam ekranda toz var diye temizliyim dedjm temiLedjm de kapatirken ekran soketine bi damla toz damladi telefon o gunden beri tamir olmaddi gittjm bes aldim :)) anlayacagin dikkat et
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.