Şimdi Ara

iphone etkin değil, 24 milyon dakika sonra... Yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
0
Favori
18.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, Telefonum yere düştü ekran bozuldu. Tamire verdim ve geri aldım.
    Şuanda telefonumda
    "İphone Etkin Değil"
    24.245.036 Dakika sonra deneyin diyor. Dakikalar git gide azalıyor, ancak Bu kadar dakika bekleyene kadar çöp olacak zaten.

Bu sorunu DFU mode ta restore etmeye çalıştım.
    İtunes restore mode ta restore etmeye çalıştım.
    Redsnow la denedim.
    Ne yaptıysam beceremedim. Yerli ve Yabancı kaynakları bir bir denedim.
    Kaynakların çoğu önceki yıllara dayanıyor.
    İtunes üzerinden Restore etmeye çalıştığımda
    3194 hatası alıyorum. Çözümlerini denedim Hosts dosyasını değiştirdim, yenisini ekledim. Kaldırdım indirdim, hoplattım zıplattım derken bir türlü sonuca varamadım ve saatlerdir uğraşıyorum.
    Forumda eski konulardan benzerlerine rastladım. onları da denedim.

Şuan yakın tarihte bu sorunu yaşayıpta sonuca ulaştırmış bir arkadaş varsa ve yardımcı olursa çok memnun kalacağım.
    Yardımlarınızı Bekliyorum.
    İyi Forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StoneOfLife -- 10 Şubat 2016; 15:39:32 >

• Bekle kardeş 24 milyon dakika dediğin nedir sayılı dakika çabuk geçermiş
  • Touch id olan bir model miydi?
  • BurcuHale kullanıcısına yanıt
    Hayır, iphone 4s. Belirtmeyi unutmuşum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: StoneOfLife

Hayır, iphone 4s. Belirtmeyi unutmuşum.
    http://www.donanimhaber.com/iphone/haberleri/Apple-Ne-yapiyorsak-kullanicilarimiz-icin.htm

cihazın ios9 ise bu konuya bir göz at malesef durum bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlicanNalbat

http://www.donanimhaber.com/iphone/haberleri/Apple-Ne-yapiyorsak-kullanicilarimiz-icin.htm

cihazın ios9 ise bu konuya bir göz at malesef durum bu

Alıntıları Göster
    vay be, boşuna yaptırdık telefonu herhalde :D

• Touch id yok sizin telefonunuzda apple teknik servisini arayın derim. Baktınız çıkış yolu göstermiyorlar tüketici haklarına başvurun cihaz çalışırken firmanın yaptığı strateji yüzünden telefonunuz çöp olmasın. Buradada madem orijinal donanım taktırtmaya çalışıyorlar önce gitsinler apple teknik servislerini düzeltsinler 1 ay randevu almayı denedim alamadım telefonu böyle kullanıyorum vazgeçtim artık. Garanti bitimine yakın almayı düşünüyorum.
  • quote:

vay be, boşuna yaptırdık telefonu herhalde :D

hmm 4s miş o yorumu görmedim pardon :)
  • 45 yıldan biraz fazla yapıyor. gecer merak etme 😂
  • StoneOfLife kullanıcısına yanıt
    Kesin olmamakla beraber bir fikrim var hatta ben 4s kullanırsan ios 7 de bunu yapmıştım. Şifremi unuttum ve bir çok kez denedim 30dk 1 saat arası bir süre vermişti bana tam emin değilim. Neyse bilgisayara bağladım ve itunes üzerinden geri yükle dedim parola girin gibi bir şey söyleyip 5 dakikaya düşürmüştü bi dene bence. Olmazsa shift ile dene. Beni de bilgilendir merak ettim bekliyorum
  • iPhone'umu bulda iPhone'u sil diye bir yer var acaba internetten iCloud.com a girdiğinizde iPhone'umu bul sekmesinden silmek işe yarar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apple TR

iPhone'umu bulda iPhone'u sil diye bir yer var acaba internetten iCloud.com a girdiğinizde iPhone'umu bul sekmesinden silmek işe yarar mı?
    Üşenmemiş hesaplamış =|
  • quote:

Merhaba arkadaşlar, Telefonum yere düştü ekran bozuldu. Tamire verdim ve geri aldım.
    Şuanda telefonumda
    "İphone Etkin Değil"
    24.245.036 Dakika sonra deneyin diyor. Dakikalar git gide azalıyor, ancak Bu kadar dakika bekleyene kadar çöp olacak zaten.

Bu sorunu DFU mode ta restore etmeye çalıştım.
    İtunes restore mode ta restore etmeye çalıştım.
    Redsnow la denedim.
    Ne yaptıysam beceremedim. Yerli ve Yabancı kaynakları bir bir denedim.
    Kaynakların çoğu önceki yıllara dayanıyor.
    İtunes üzerinden Restore etmeye çalıştığımda
    3194 hatası alıyorum. Çözümlerini denedim Hosts dosyasını değiştirdim, yenisini ekledim. Kaldırdım indirdim, hoplattım zıplattım derken bir türlü sonuca varamadım ve saatlerdir uğraşıyorum.
    Forumda eski konulardan benzerlerine rastladım. onları da denedim.

Şuan yakın tarihte bu sorunu yaşayıpta sonuca ulaştırmış bir arkadaş varsa ve yardımcı olursa çok memnun kalacağım.
    Yardımlarınızı Bekliyorum.
    İyi Forumlar...

apple support
    Bilgisayarınızda Hata 3194, Hata 17 veya "Bu aygıt istenen geliştirme için uygun değil" uyarı iletisi ile karşılaşırsanız
    https://support.apple.com/tr-tr/HT201442

buradakileri harfiyen yap.

• Dfu modda restore edince düzelmesi lazım benim ipad de baya bi sorun olmuştu 8 saat bekleme süresi vermişti böyle sorunu cözmüştüm.
  • Arkadasimin ekran kirilmisti ama dokunmatik az da olsa calisiyordu sanirim telefon acikken kendi kendine milyon kez yanlis sifre girmis ve ekrani yaptirdigimiz yer ekran takildiktan sonra sizdeki gibi 24 milyon olmasa da 4-5 milyon dakika gibi bi sure bekle yaziyor demisti ve telefona format atacaklarini soylemislerdi. Sonuc olarak telefonu geri yuklediklerinde sorun ortadan kalkmisti. Cok fazla dert etmeyin kendiniz yapmayi deneyin yapamazsaniz bi telefoncuya verin hallederler cozulmeyecek bir durum degil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobra41

Arkadasimin ekran kirilmisti ama dokunmatik az da olsa calisiyordu sanirim telefon acikken kendi kendine milyon kez yanlis sifre girmis ve ekrani yaptirdigimiz yer ekran takildiktan sonra sizdeki gibi 24 milyon olmasa da 4-5 milyon dakika gibi bi sure bekle yaziyor demisti ve telefona format atacaklarini soylemislerdi. Sonuc olarak telefonu geri yuklediklerinde sorun ortadan kalkmisti. Cok fazla dert etmeyin kendiniz yapmayi deneyin yapamazsaniz bi telefoncuya verin hallederler cozulmeyecek bir durum degil.
    Tekrar Merhaba arkadaşlar, telefoncu bir arakadasa götürdüm. Kendisi benim yapmaya çalışıp yapamadığım "hosts" dosyasını değiştirerek yaptığını söyledi.
    Kendisininde çok uğraştığını, dosyanın içeriğinin otomatik olarak değiştiğini söyledi.
    Yani c/windows/system32/driver/etc içindeki hosts dosyasını değiştirerek sizlerde yapabilirmissiniz. Biraz daha kontrollu giderek yapmak gerekiyormuş sanırım.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

• Merhaba, bende bir 4s var. İkinci el aldim ve ekraninin degistigini dusunuyorun( orjinal iphone 4s e gore kirmizi ve mavi renkleri daha acik ve soluk gosteriyor-muhtemelen yan snaayi ekran var). İos 6.1.3 yuklu. Whatsapp vb uygulamalar ios 6 ya destegi kesince mecburen guncelleyecegim ve ayni sorun benim de basima gelecek. Bu durumun umarim cozumu bulunur.
  • StoneOfLife kullanıcısına yanıt
    3194 hatasının kesin çözümü;
    1. Host dosyasını yonetici olarak notepad ile aç.
    2. Yazılı olan herşeyi (rakam vs ne var ne yok tamamını) sil.
    3.Bu bomboş halini kaydet.
    4.Bilgisayarı aç-kapa.
    5.Sorunsuz sekilde restore yap.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalbi_kirik_serseri

3194 hatasının kesin çözümü;
    1. Host dosyasını yonetici olarak notepad ile aç.
    2. Yazılı olan herşeyi (rakam vs ne var ne yok tamamını) sil.
    3.Bu bomboş halini kaydet.
    4.Bilgisayarı aç-kapa.
    5.Sorunsuz sekilde restore yap.
    Bu host dosyası dalgasını bir kenara bırakalım lütfen, annemin 4s telefonunda bende 21 kodunun hatasını alıyordum 3194 de 21 ile benzer bir hata, ben sorunu bataryayı değiştirerek aştım bilginiz olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakanhasan -- 16 Şubat 2016; 0:16:09 >
  • theknife T kullanıcısına yanıt
    Hocam telefonun bu hatayi vermesinin sebebi ekran degisimi veya yan sanayi ekran takilmasi degil ki. Telefonun ekran kirildiginda bazen dokunmatik hala bazi noktalarda calisabiliyor ve telefonun ekrani kirildiginda telefon sifreliyse telefon dokunmatikten kendi kendine sifre yaziyor 10 larca kez. Hal boyle olunca once 3 dakka sonra acilcak 10 dakka sonra acilacak 20-40-100-1000 diye artiyor ve sonunda milyon dakika bekleyin diyor telefon. Yani mesele telefonun ekran kirilinca dokunmatiginin yanlis sekilde calismasindan kaynaklaniyor.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.