Şimdi Ara

İphone hava durumunun sürekli yanlış bilgi vermesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
1
Favori
2.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaklaşık 10 yıldır İphone kullanıyorum. Hava durumu uygulamasının verdiği yağış tahminleri sürekli yanılıyor. Bide sürekli güncelliyorlar havanın durumuna göre 2 saat önce gün boyu güneşli olan hava bi anda yağmura çevirince hava durumunuda 2 dakka sonra sağanak yağmurluya çeviriyolar. Ben yağmur veya kar yağışını önceden bilmedikten sonra neye yarar???

• Yapay Zekanın Yanıtı

iPhone Hava Durumu Uygulamasının Yanlış Bilgi Verdiği Durumlar

iPhone'unuzun hava durumu uygulamasını kullanıyorsanız, zaman zaman yanlış bilgilerle karşılaşabileceğinizi bilmelisiniz. Bu sorun, çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir.

Konum Yanlışlıkları:

iPhone'unuzun konumunu yanlış algılaması, hava durumu uygulamasında yanlış bilgilere yol açabilir. Konum ayarlarınızı kontrol edin ve cihazınızın doğru konum verilerini aldığından emin olun.

Sensör Hataları:

iPhone'unuzdaki sensörlerde meydana gelen hatalar da hava durumu uygulamasında yanlış bilgilere neden olabilir. Cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin veya güncellemeleri kontrol edin.

Uygulama Hataları:

Hava durumu uygulamasıyla ilgili hatalar da yanlış bilgilere yol açabilir. Uygulamayı güncelleyin veya cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin.

Veri Kaynakları:

iPhone hava durumu uygulaması, hava durumu verilerini çeşitli kaynaklardan alır. Bu kaynaklarda meydana gelen hatalar, uygulamadaki yanlış bilgilere katkıda bulunabilir.

Kullanıcı Hatası:

Yanlışlıkla yanlış konumu seçmek veya uygulamayı yanlış kullanmak da hava durumu uygulamasında yanlış bilgilere yol açabilir. Uygulamayı doğru şekilde kullandığınızdan ve hava durumu verilerinizi doğru bir şekilde yorumladığınızdan emin olun.

Uygulamanın Sınırlamaları:

iPhone hava durumu uygulaması, karmaşık hava durumu modellerini ve yerel koşulları hesaba katayamayabilir. Bu sınırlamalar, uygulamadaki yanlış bilgilere katkıda bulunabilir.

Alternatif Hava Durumu Uygulamaları:

iPhone hava durumu uygulamasında sorun yaşıyorsanız, daha doğru sonuçlar veren alternatif hava durumu uygulamalarını denemeyi düşünebilirsiniz. Bu uygulamalar, daha gelişmiş hava durumu modelleri ve yerel koşullara ilişkin daha ayrıntılı bilgiler sunabilir.

Yanlış hava durumu bilgilerine güvenmek, planlarınızı bozabilir ve güvenliğinizi tehlikeye atabilir. iPhone hava durumu uygulamasında yanlış bilgilerle karşılaştığınızda, yukarıda belirtilen sorun giderme adımlarını izleyin veya daha doğru sonuçlar için alternatif hava durumu uygulamalarını kullanın.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Mgm uygulamasını yükleyin usta. Sanırım apple ön yüklü olarak weather.com uygulamasını getiriyor
  • XrebeLLiousX kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle dediğin gibi weather.com dan alıyor bilgileri. Sağolsun oda yağmur başladığı anda gösteriyor yağmur yağdığını
  • tyler999 kullanıcısına yanıt
    Herhâlde buradan biri anlık bildiriyor :D

"Hava biraz bulutlandı. Bulutlu gir abi. Yağarsa ararım"
  • XrebeLLiousX kullanıcısına yanıt
  • Bulunduğun konumdan kaynaklı benim çevremdekilerde iphone hariç doğru bilebilen yok diyor mesela.

Ayrıca iphone hava tahmini yapmıyor accuweather den alıyor. Beğenmiyorsan değiştirirsin.
  • Bay Robot kullanıcısına yanıt
    Ben değil iphone değiştirsin
  • iPhone de sıkıntı yoktur, yanlış olan havalardır !!!
    Yoksa iPhone un hiç bir şey de hata yapma ihtimali olamaz !!!!
  • İphone hava durumunun sürekli yanlış bilgi vermesi

sorunsuz
  • Mgm var
  • 5 gündür kar gösteriyor halen yağmadı her gün bi sonraki günü karlı gösteriyor bakalım ne zaman tutturacak
    Bunlar hep nallart ın yüzünden kar maşuğu yaptı bizi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tyler999 -- 31 Aralık 2019; 15:56:22 >
  • Ankara’da hava sıcaklığını arabanın sıcaklığı ile karşılaştırdığımda iphone hava durumu uygulaması en az 3-4 derece daha düşük gösteriyor. İos 14 kullanırken bu kadar fark yoktu. Farklı termometrelerle de denedim hepsi apple’dan yüksek çıkıyor.

• scoopi kullanıcısına yanıt

Biliyorum, aradaki fark çoğ bi fark deel, ihmal edilecek kadar düşük emme dünya kadar parayı bu telefona saydıktan sonra o kadarcık sıcaklık farkı bilem insanı rahatsız edeyyo, deel mi...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.