Şimdi Ara

Ipod Dosya Paylaşımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar, bende 4G 20Gb. Ipod var ve yakında 5G'ye terfi edeceğim..Dosya (Mp3) alışverişi için iTunes'u kullanıyorum ama Ipod kullanıcıları bilir, bu program sayesinde Ipod'daki bir parçayı bilgisayarın harddiskine kopyalayamıyorum..PC kullanıcısıyım ve Ipod'umu elden çıkarmadan önce içindeki tüm şarkıları bilgisayarıma kopyalamak istiyorum..Bu işlem için bir program var mı?? Bu konu hakkında detaylı bir araştırma yapmadım henüz, önce bir başlığı açıp bilgisi olanlara başvurmak istedim..

Bir de gerçekten 4G ve 5G arasında hissedilir derecede ses farkı bulunmakta mı? Kendi kulaklarımla 5G dinleyemedim henüz, Video almak istiyorum ama değecek mi? Hem 4G hem de 5G dinlemiş birileri bu konuda beni aydınlatabilir ise sevinirim..

şimdiden teşekkürler..

• 4g yide kullandım şimdi 5g ye terfi ettim ve 4g den gözle görülür kulakla hissedilir çok büyük farkı var.Adamlar bu sefer tamamen çözmüşler olayı ben sana hiç düşünmeden terfi et derim. Müzik kopyalama konusunda ise bilgisayarımdan girip orada çıkarılabilir disk olarak görünüyo ya orayı tıklayınca gizli dosyaları görüntüle seçeneğini aktif et sonra music diye bir klasör olmalı onun içinde klasörlere ayrılmış olarak tüm müziklerini bulAbilirsin. Ben bu yöntemle yedeklerim 4g mi satarken ama bunu sağlıyan programlarda varmış bulursam upload ederim. Şimdiden hayırlı olsun 5g 'en

quote:

Orjinalden alıntı: ipkissia_maskozis

arkadaşlar, bende 4G 20Gb. Ipod var ve yakında 5G'ye terfi edeceğim..Dosya (Mp3) alışverişi için iTunes'u kullanıyorum ama Ipod kullanıcıları bilir, bu program sayesinde Ipod'daki bir parçayı bilgisayarın harddiskine kopyalayamıyorum..PC kullanıcısıyım ve Ipod'umu elden çıkarmadan önce içindeki tüm şarkıları bilgisayarıma kopyalamak istiyorum..Bu işlem için bir program var mı?? Bu konu hakkında detaylı bir araştırma yapmadım henüz, önce bir başlığı açıp bilgisi olanlara başvurmak istedim..

Bir de gerçekten 4G ve 5G arasında hissedilir derecede ses farkı bulunmakta mı? Kendi kulaklarımla 5G dinleyemedim henüz, Video almak istiyorum ama değecek mi? Hem 4G hem de 5G dinlemiş birileri bu konuda beni aydınlatabilir ise sevinirim..

şimdiden teşekkürler..

• arkadaşlar bende yeni ipod mini 4 GB aldım ama kullanım kılavuzu yok ve bu yüzden itunes u kullanmakta güçlük çekiorum..ipod a şarkı atabiliorum ama bunları kendim gruplayamıyorum(mesela bütün anathema şarkılarını bi playliste atmak isyiorum ama playlis oluşturamıorum böle olunca bütün şarkılar toplu görünüyor v.b) ayrıca ipod u ve özelliklerini daha iyi öğrenmek istiorum bena bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ya da internette kullanım kılavuzunu bulabilirmiyim¿türkçe olursa daha ii olur ama ingilizce de işimi görebilir...

şimdiden teşekkürler

• geronimo520 kardeşimiz en iyi şekilde anlatmış buradan yararlanabilirsin. Hayırlı olsun minin
    quote:

Orjinalden alıntı: geronimo520

iPod Playlist oluşturma:

Öncelikle belirteyim en kolay ve en düzgün şekilde playlist oluşturmak için mp3lerin idtaglerinin düzgün olması lazım düzenli değilse parçaları iTunes a attıktan sonra istediklerinizi seçip "File" dan "New Playlist From Selection" ı seçmeniz yeterli. Yada bilgisayardan dosya olark atıyosanız her dosyayı attıktan sonra enson eklediğiniz dosyadaki mp3leri seçip "Getinfo" dan "Compilations" olark işaretleyin ve dosyanın ismini "Composer" kısmına yazın böylece iPoddan müzik kısmına girip oradan composera (besteciler) girince yazmış olduğunuz dosya isimlerini göreceksiniz.

Benim tercihim ise "Smart PlayList" Bu listelem yöntemi ile Genre, Album, Artist gibi birçok mp3 plyerda olan listeleme yöntemlerinin dışında kendi isteğinize ve ihtiyacınıza göre liste yaratabilirsiniz. Linkteki resimlerede bakarsanız birçok farklı seçim ile çok farklı listeler hazırlanabiliyor. İşin en güzel tarafı bu listeler, Librarye mp3 eklendiğinde veya iPodu update ettiğinizde isteğinize göre güncellene biliyor. Bir örnek vereyim: 1000lerce mp3 ten oluşan bir arşiviniz var ve bunların hepsi iPodunuzda ancak bi sorun var mp3lerin fazla olmasından dolayı bazı mp3ler hiç dinlenmiyor. Bu sorunu çözmek için kendi liste kuralınızı kendiniz yaratabiliyorsunuz. Smart Play List i kullanark belirlediğiniz kurallar arasına Play Count u ilave edip değerinide 0 olarak belirlerseniz hiç çalınmayan mp3ler bu listede olacaktır ve iPodu pc ye takıp update ettiğinizde dinlediğiniz mp3lerin bu listeden kalkacak ve varsa yeni mp3ler bu listeye yer alacaktır (belirlenen diğer kurallarada uyuyorsa).
    Başka bir örnek Sonynin yeni mp3 playerlarına koyduğu Artist Link gibi bir liste oluşturma yöntemi yine Smart Play List ile oluşturulabilinir. (Yanlışım varsa lütfen düzeltin henüz Sonynin A serisinden bir mp3 player kulnmadığım için sadece Artist Link hakkındaki yazılardan bu listeleme yönteminin özelliğini biliyorum) Artist Link otomatik olark dinlediğiniz mp3 e yakın olan mp3leri bulup listeleyerek size kolaylık sağlamaya yarıyor örnek olark Elektronik müzik yapan Faitless dan bir mp3 dinliyosunuz Artist Link buna ugun olan gene Elektronik müzik yapan Chemical Brothersi size buluyor. Smart Play Listi kullanarakta buna benzer bi listeleme yapılabiliniyor hatta dahda gelişmiş olarak seçilecek parçaları siz sınırlayabiliyorsunuz mesela 2003-2004 arasındaki benzerleri sadece seçtirte bilirsiniz.

http://www.pix8.net/pro/pic.php?u=14097Gi3yY&i=766330

http://www.pix8.net/pro/pic.php?u=14097Gi3yY&i=766331

• @webradio_dj
    diyorsun ki değecek en yakın zamanda önerdiğin bu işlemi yapacağım..ben de gizli dosya olarak göründüğünü görmüştüm, demek ki böyle bir depolama şansım var..teşekkür ederim..
  • ben aldım memnunum 4g den 5g ye terfi etmek ipod u daha çok sevdiriyo insana.Bu hazzı yaşamanı isterim.Bu arada bişey değil
    quote:

Orjinalden alıntı: ipkissia_maskozis

@webradio_dj
    diyorsun ki değecek en yakın zamanda önerdiğin bu işlemi yapacağım..ben de gizli dosya olarak göründüğünü görmüştüm, demek ki böyle bir depolama şansım var..teşekkür ederim..
  • ipod daki müzikleri pc ye yedek alma kiçin copypod öneririm ama malum free değil.ama biraz kafa yorarsanız ücretsiz tam sürüm sizin olabilri.example:emule
  • video ları paylassak ne guzel olur. ama nası olacak ki o iş ?
  • ben shady_tr ın açtığı ipod nano ve 5g topiğinin 2. sayfasına 3 -4 tane yenilerden koydum istersen indir. Sende benim gibi upload sitelerine upload yap sonra linlklerini ver bize dostum elinde live performanslar varya koy bizde yararlanalım
    quote:

Orjinalden alıntı: hakan12345

video ları paylassak ne guzel olur. ama nası olacak ki o iş ?
  • http://www.versiontracker.com/windows/topsearches/iPod

burda istediğin programı bulabilirsin...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.