Şimdi Ara

Ipod Touch & IPhone mu? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67
Cevap
0
Favori
3.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hem iphone hemde ipod touch + telefon taşımış biri olarak deneyimlerim.

Sadece iphone;

1. herşey bir arada sanılıyor ama değil, gps yürüyorsanız sorun değil, ama araba içerisinde hele şehir içinde GPS ciddi sıkıntılı, kopmuyor ibi görünsede kopuyor, belli zamanlarda (ki bu çok sık oluyor) 1 saniye, 2 saniye, 3-4 saniye değişen zamanlarda gecikiyor, buda arabayla ciddi sıkıntılı bir süre, bence gps'i ek GPS alıcısı olmadan kullanmak bence sıkıntılı.

2. şarj olayı eğer iphone olarak kullanacaksanız (oyun oynarım, video izlerim, internet falan) ciddi sıkıntılı, yanınızda şarjı da taşımanız lazım,

İpod touch + telefon;

1. bunu 3 yıl kadar önce, nokia'nın kamerası güzel bir telefonu (nokia 6120c hem ince hemde tatminkar kamera vb.)ve ilk jenerasyon ipod touch ile yapmıştım, süperdi, zaten ipod touch incecik bir şey yannızda sürekli küçük el çantası taşıma huyunuz varsa (ki benim var) süper oluyor, gayet tatmin edici şarj süres ile süperdi. Vazgeçmememin sebebi GPSte olsun ve hepsi tel cihaz olsunda Nokia n85'e geçmiştim, bir bucuk yıl kadar kullandım sonra iphone 3gs'ye geçtim hepsi bir arada olsun, havalı olsun, birde telefon var ipone var felsefesiyle.

halen telefonu satıp şöyle bir olayamı girsem diyorum:

nokia telefon orta ayar 250 TL + ipod touch 550-600 tl tahmin piyasasını bilmiyorum + 200 tl ayrı GPS

bakalım artık

• quote:

Orijinalden alıntı: ıspanak

hem iphone hemde ipod touch + telefon taşımış biri olarak deneyimlerim.

Sadece iphone;

1. herşey bir arada sanılıyor ama değil, gps yürüyorsanız sorun değil, ama araba içerisinde hele şehir içinde GPS ciddi sıkıntılı, kopmuyor ibi görünsede kopuyor, belli zamanlarda (ki bu çok sık oluyor) 1 saniye, 2 saniye, 3-4 saniye değişen zamanlarda gecikiyor, buda arabayla ciddi sıkıntılı bir süre, bence gps'i ek GPS alıcısı olmadan kullanmak bence sıkıntılı.

2. şarj olayı eğer iphone olarak kullanacaksanız (oyun oynarım, video izlerim, internet falan) ciddi sıkıntılı, yanınızda şarjı da taşımanız lazım,

İpod touch + telefon;

1. bunu 3 yıl kadar önce, nokia'nın kamerası güzel bir telefonu (nokia 6120c hem ince hemde tatminkar kamera vb.)ve ilk jenerasyon ipod touch ile yapmıştım, süperdi, zaten ipod touch incecik bir şey yannızda sürekli küçük el çantası taşıma huyunuz varsa (ki benim var) süper oluyor, gayet tatmin edici şarj süres ile süperdi. Vazgeçmememin sebebi GPSte olsun ve hepsi tel cihaz olsunda Nokia n85'e geçmiştim, bir bucuk yıl kadar kullandım sonra iphone 3gs'ye geçtim hepsi bir arada olsun, havalı olsun, birde telefon var ipone var felsefesiyle.

halen telefonu satıp şöyle bir olayamı girsem diyorum:

nokia telefon orta ayar 250 TL + ipod touch 550-600 tl tahmin piyasasını bilmiyorum + 200 tl ayrı GPS

bakalım artık

bende lg kp500 cookie ve iPod Touch kullanıyorum. telefonun kamerası kötü, onun için sadece telefon amaçlı. iPod internete girme müzik dinleme oyun oynama 8GB kullanıyorum. Fotoğraf için Nikon D70 SLR makinem var.

@ıspanak
    nokia 2730+iPod touch 8GB öneririm tabi hafıza sizin için yeterse :D nokia 2730 kullandım güzel telefondur fiyatı 249 TL. iPod Touch 8GB yeterse 300-400 TL arası sıfır-refurbished bulabilirsiniz.(GG-sahibinden.com) GPS için Tom-Tom ve ya Garmin Nüvi öneririm.

• canavar gibi nokia 6700 im var bana ipod sadece music ve video ve internet için gidip te iphone almam sarj dyaanmiyor etrafimdakiler internet e giriyor gunde 2 3 kez sarj ediyor 1 aylık iphone larini birde o 3gs ler felaket sarj yiyor nette

ipod touch musik video wifi net için ortalama 250tl 8gb 350 tl 32 gb ve noki a telefon ozelligi icin 3gli gorunutlu gorusme ortalama 250 350 tl toplam oratalama 250 +300 = 550 tl ye iphone ortalama 16 gb 3gs 1000 tl

iphone 5 i beklicem oyle bir ozelligi olucak ki kendini aldiricak 600 700 tllik telefonlar 1"500 tllik iphone den iyi kamera ve hafiza ozelligi varken niye aliyim

• 250tl dediğin touch 1. nesil filan heralde
  • Bence iPhone :)

Şu anda ipod Touch 1G sahibiyim. İkinci el aldım. Bir tane de telefonum bar Blackberry 8320 wifi vs onda da herbişey var. birleştirince iPhone kadar ediyor :D Şu an ikisini ver sana iPhone verelim deseler veririm.

Çünkü iPod Touch ile yaptıklarınız sadece wi-fi ile sınırlı kalıyor. Misal otobüste giderken de Tweeter'a birşeyler yazmak ister. Gazete okumak ister ek$isozluk'a girip enryleri takip etmek isteyebilirsiniz.

Şarj konusu hakkında inanın bir yorumum yok. Ben iPod Touch ile wi-fi + muzik + surf + vs.... aktif olarak saat 8:00 den beri kullanıyorum şarj %20 yazdı biraz önce :) Yani o kadar sık kullanarak 5 saat felan gidiyor. Yenileri eminim daha fazla gidiyordur. iPhone hakkında da bir fikrim yok ama az gidiyor deniliyor.

Son kararım yine iPhone :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: peacelick

250tl dediğin touch 1. nesil filan heralde

200 tl ye dişari ses veren yeni nesil modeli 1.nesil degil 8 gb lik aldim bugun hemde kullanilmamiş amerikadan gelmiş ihtiyaç fazlsiymis aldim bende bir tek çizik bile yok arkasinda adam hiç kullanmamış galiba
  • herkes tek cihaz konusunda hem fikir olmuş fakat sarj konusu da göz önünde bulundurulmalı diye düşünüyorum.

iphone+ nano 4 al. rahat et
  • ipod touch 3g + sonyericsson c510 kullanıyorum. İlk başlarda çok eğlenceli ve mantıklı geliyordu fakat iki cihaz aynı anda taşımak yanımda çanta olmadığı zamanlarda sıkıntı yaratıyor. Ayrıca internet konusu sadece wifi a bağlı kalıyor. İnternet paketi alıp her an her yerde online olmak güzel olurdu. Yeterli param olsa iphone 4 alırdım. Şarj konusuda eski nesillere nazaran çok daha iyi. Fakat ipod touch 4 ün fiyatını, özelliklerini ve inceliğini görünce yine 2 ürün birden taşıyacak gibiyim, iphone çok pahalı geliyor bana :))
  • iTouchta eksikliğini en çok hissettiğim şey 3G ile heryerde internete bağlanamama

gerçi o da olsa hat olurdu arama da yapardık iphone almak mantıksız olrdu dimi her güzelin bi kusuru var
  • İkinci el Ipod Touch aldım. Şimdilik bir sorun yok. Yorum yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim.
  • hayırlı olsun. güle güle kullanın.
  • Teşekkür ederim.
  • arkadaşlar güzel demiş ipod touchla telefon taşımak saçma olabilir direk gidip ip4 almak sanki daha mantıklı yada 3gs de olur kesene göre
  • ben de ipod touch almayi planliyorum ama kacinci nesil almam gerektigine bir turlu karar veremedim.nokia 5730 xm kullaniyorum.kamerasi,kablosuz interneti,qwerty klavyesi var.ipod almak istememin nedeni ise oyun oynamak,film izlemek ve muzik dinlemek.sizce kacinci nesil almaliyim ve aldigim urunun sifir ya da 2.el olma durumu ne olmali?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinan1565

ben de ipod touch almayi planliyorum ama kacinci nesil almam gerektigine bir turlu karar veremedim.nokia 5730 xm kullaniyorum.kamerasi,kablosuz interneti,qwerty klavyesi var.ipod almak istememin nedeni ise oyun oynamak,film izlemek ve muzik dinlemek.sizce kacinci nesil almaliyim ve aldigim urunun sifir ya da 2.el olma durumu ne olmali?

Bu saatten sonra ya 32 GB 3. Nesil alın yada 8-32 GB 4. Nesil alın.
  • ogrendigim kadariyla 2 ve 3.nesillerin 8 gb'leri arasinda hicbir fark yokmus.peki 2.nesilin 16 gb modeli ile 3.nesil 16 gb arasinda ne fark var?aradaki farki odeyip 3.nesil almaya deger mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinan1565

ogrendigim kadariyla 2 ve 3.nesillerin 8 gb'leri arasinda hicbir fark yokmus.peki 2.nesilin 16 gb modeli ile 3.nesil 16 gb arasinda ne fark var?aradaki farki odeyip 3.nesil almaya deger mi?

3. Nesillerde 16 GB yok 32 ve 64 var. 3. Nesil alırsanız 1 yıl daha götürür sizi tavsiyem en az 4. Nesil 8 GB alın(400 TL).
  • şu taşıma vs problem değil bence ancak bana göre ciddi sorun olan şey simkart olayı

touch için wifi olan biryer gerek herzaman bulamıyoruz malesef :( ama bi simkart olsaydı heryerden girebilirdik..
  • BluePage çıkar oda yakında. Altına usb modem gibisinden birşey takılır internete girmek için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lonely_man

BluePage çıkar oda yakında. Altına usb modem gibisinden birşey takılır internete girmek için.

umuyorum

peel 520 gibi bi ürün çıksa mümkün olmayacak bişey değil
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.