Şimdi Ara

iriver mp3 player alacağım, yardım... (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
0
Favori
7.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: memurbey

Merhabalar

Önceki gün eksen bilgisayardan bir T30 aldım.İçinden sony marka vasat bir kulaklık çıktı.Acaba bu iriver'ın kendi kulaklığımıdır?

Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

hayır yaw olur mu öyle şey, mutlaka bir yanlışlık olmalı. İriver sony kulaklık vermez, onun kutu içeriğinde bir karışıklık olmuştur. İriver sennheiser kulaklık verir ki o da sony den çok çok iyi ses veren bir kulaklıktır. Hiç t30 almadım ama aldığım hiç bir iriver den sony kulaklık çıkmadı bence hemen geri götürmelisin.
  • beyler ben dün iriver t 10 siparişi verdim

http://www.koysepete.com/urungoster.aspx?id=34646

havale ile aldım

269 ytl
  • haydi hayırlı olsun, umarım memnun kalırsın. Tasarım olarak gerçekten çok güzel bir cihaz, hatta h320yi taşıması zor olduğundan acaba diyorum bir tane de ben mi alsam şundan
  • Çok Teşekkürler, şimdi firmayı aradım değiştireceklerini söylediler.

quote:

Orjinalden alıntı: metabax

quote:

Orjinalden alıntı: memurbey

Merhabalar

Önceki gün eksen bilgisayardan bir T30 aldım.İçinden sony marka vasat bir kulaklık çıktı.Acaba bu iriver'ın kendi kulaklığımıdır?

Cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

hayır yaw olur mu öyle şey, mutlaka bir yanlışlık olmalı. İriver sony kulaklık vermez, onun kutu içeriğinde bir karışıklık olmuştur. İriver sennheiser kulaklık verir ki o da sony den çok çok iyi ses veren bir kulaklıktır. Hiç t30 almadım ama aldığım hiç bir iriver den sony kulaklık çıkmadı bence hemen geri götürmelisin.

• ya ben de yeni para birittirmeye basladim hdd li almicam heralde bozuldu gozumden dustu h10...

kafamda birkac soru var..

1.SRS tatmin etmeyecek dediniz doru 3d de ses daha hamamda gibi gelio( yankılı) ama t10 un ses kalitesi daha ii diolar...

2.h10 ile t10 ses kalitesi bakimindan nasildirlar biri 15 mw srs 2.0 biri 18 mw srs 1.0

3.ifp de ses cikisi 18 mw olduu halde t10 un sesi nasil daha kaliteli...

4.ifp de S harfinin rahatsiz etmesini engellemenn yolu yokmu..

5.t10 un pili isigi biraz fazla acik birakinca cabuk bitiomus doru mu??
  • sorular artti konunun islevi kapandi abi 1 gun oldu cewap yok...
  • Bu markanın radyolu ucuz ve küçük bir modelini tavsiye edermisiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: kemal08

Dostum keşke kullandığın işletim sistemini yazsan!!!!!! Daha da ötesi sayfanın üstünde arama bölümünü kullanıp bu konuda daha önce yazılmış olanları okusan!!

1-Win 98 kullanıyorsan boşuna kasma.Sistemin tanımaz T-30 u. MTP-UMS dönüşümünü yapman lazım başka bilgisayarda.Ondan sonra ancak Win98 aleti usb disk olarak tanır.
    2-Win XP kullanıyorsan aleti taktığında yeni donanım bulundu diyorsa ve senden surucu yuklemeni istiyorsa, sisteminde sp2-service pack 2 - yoktur. XP nin service pack2 sını bul yükle- pc dergilerinde verilen cd lerde bulabilirsin belki-Bulmazsan şu linkten indir.
    http://www.downloadtr.com/program.asp?id=1811

Buda sorununu çözmezse microsoftun tr web sitesine gir ve lazm olan guncellemeleri yap.

quote:

Orjinalden alıntı: t30

arkadaşlar hiç iriver T30 zu olan var mı? varsa bana sölesin çok acil

aynı durum bende de var. sp2 yok bende. sp2 li bilgisayar dahi görmedi playerı. bu nasıl hallolunacak peki?

• uluç sorularından sadece 4. için yorum yapabileceğim, ben iki yıla yakın ifp kullandım, S harfinin rahatsız ettiğini kim söylüyor ki, ben kesinlikle öyle bir sorun yaşamadım bence o kulaklıkla ilgili bir sorundur. Şimdi h320 kullanıyorum ona mx400 takarsam o da bazı parçalarda S harfinde rahatsız ediyor ama birde iriver marka kulaklığım var ki onu da ifp ile birlikte vermişlerdi o kulaklıkla hiç bir şekilde S ler rahatsız edici değil. Hatta bana sorarsan ifp ile h320 arasında da (benim kulaklıklarımla dinlediğimde) dağlar kadar fark yok. Bence ifp serisindeki bütün cihazların sesi kaliteli denilebilir. T serisini dinlemedim ama onda da çok fark olacağını sanmıyorum. Yani ifp de S ler bozuk değil..
  • yok abi dinledim bazi sarkilarda 3d eq da mx400 de dayanilmaz oluyor...

senn ifp farkli sanirim 899 dan...
  • merhabalar,

uygun fiyatta mp3 aradım epey. 1GB olmak şartı ile.
    benim istediğim USB stickli ve AAA pil ile çalışması.
    ama nedense modellerde ya USB stick + şarjlı pil, ya da USB kablolu + AAA pilli
    ikisi bi arada olanların fiyatları yüksek. ben çok da para vermek istemiyorum max 150 dolar.
    i-river ve samsung yepp modellerini inceledim. ama gördüğüm kadarıya samsung yepp ucuz fakat ses kalitesi iriver ile boy ölçüşemez heralde.
    ben de i-river t30 almaya karar verdim, fiyatı da uygun. sesi de kaliteli diye düşünüyorum ve okuyuorum.

fakat şimdi bu başlıkta gördüğüm kadarıyla işler baya karışıkmış amerika modeli, avrupa modeli vs. ses çıkış seviyesi, flash bellek kolarak kullanabilme vs.

i-river t30 modeli çoğu yerde 138-140 dolar arası, ideefix, eksen bilg. mavi bilg. vs...

şimdi bu yerlerin birinde aldığım zaman bir sürprizle karşılaşırmıyız??
    illaki ses sesviyesi önemli, flash bellek olarak kullanabilmek de önemli benim için, ayrıca tak çalıştır olması da gerekir.

fikri olan var mı, bu konularda bilgili arkadaşların cevaplarını bekliyorum

teşekkürler.

• söylediğin mağazalardan alacağın ürünü bilgisayar flash disk gibi görmüyo ama basit bi işlemle (mtp-umsdönüşümü) bu işi halledersin eğer onu yaparken USA versiyonu yazılımı yüklersen ses sınırı da kalkmış olur hepsinin 5dk.lık bile işi yok..http://www.mtp-ums.net/ bu adresten bakabilirsin..
    zaten flash disk olunca tak çalıştır da olmuş oluyo istediğin bilgisayarda çalıştırabilirsin(usb girişi olmalı tabi)
  • quote:

Orjinalden alıntı: Galthor

merhabalar,

uygun fiyatta mp3 aradım epey. 1GB olmak şartı ile.
    benim istediğim USB stickli ve AAA pil ile çalışması.
    ama nedense modellerde ya USB stick + şarjlı pil, ya da USB kablolu + AAA pilli
    ikisi bi arada olanların fiyatları yüksek. ben çok da para vermek istemiyorum max 150 dolar.
    i-river ve samsung yepp modellerini inceledim. ama gördüğüm kadarıya samsung yepp ucuz fakat ses kalitesi iriver ile boy ölçüşemez heralde.
    ben de i-river t30 almaya karar verdim, fiyatı da uygun. sesi de kaliteli diye düşünüyorum ve okuyuorum.

fakat şimdi bu başlıkta gördüğüm kadarıyla işler baya karışıkmış amerika modeli, avrupa modeli vs. ses çıkış seviyesi, flash bellek kolarak kullanabilme vs.

i-river t30 modeli çoğu yerde 138-140 dolar arası, ideefix, eksen bilg. mavi bilg. vs...

şimdi bu yerlerin birinde aldığım zaman bir sürprizle karşılaşırmıyız??
    illaki ses sesviyesi önemli, flash bellek olarak kullanabilmek de önemli benim için, ayrıca tak çalıştır olması da gerekir.

fikri olan var mı, bu konularda bilgili arkadaşların cevaplarını bekliyorum

teşekkürler.

i-river t30 tam sna gore bnce hiç kacırma.
    t30 un son firmwareını (yani 1.70 ) yukleyerek flash bellek olarak kullanabilirsin ki firmware upgrade işi 5 dakikalık iş
    ses seviyesi olarak avrupa firmwareinde ses kısıtlaması var diolar . ben dha usa versiyonu firmware kullanmadım ama avrupa versiyonunda ses gümbür gümbür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi storm660 -- 12 Nisan 2006; 12:55:29 >

• 1-Taktığın USB portunu değiştir
    2-Win XP-sp2 li ve Media Player 10 yüklü başka bir PC de dene
    3-USB kablosunu sıkıca bastır
    4-USB Kablosunu değiştir.
    5-T-30 u Aldığın yere geri götür

quote:

Orjinalden alıntı: batuhan34

quote:

Orjinalden alıntı: kemal08

Dostum keşke kullandığın işletim sistemini yazsan!!!!!! Daha da ötesi sayfanın üstünde arama bölümünü kullanıp bu konuda daha önce yazılmış olanları okusan!!

1-Win 98 kullanıyorsan boşuna kasma.Sistemin tanımaz T-30 u. MTP-UMS dönüşümünü yapman lazım başka bilgisayarda.Ondan sonra ancak Win98 aleti usb disk olarak tanır.
    2-Win XP kullanıyorsan aleti taktığında yeni donanım bulundu diyorsa ve senden surucu yuklemeni istiyorsa, sisteminde sp2-service pack 2 - yoktur. XP nin service pack2 sını bul yükle- pc dergilerinde verilen cd lerde bulabilirsin belki-Bulmazsan şu linkten indir.
    http://www.downloadtr.com/program.asp?id=1811

Buda sorununu çözmezse microsoftun tr web sitesine gir ve lazm olan guncellemeleri yap.

quote:

Orjinalden alıntı: t30

arkadaşlar hiç iriver T30 zu olan var mı? varsa bana sölesin çok acil

aynı durum bende de var. sp2 yok bende. sp2 li bilgisayar dahi görmedi playerı. bu nasıl hallolunacak peki?

• arkadaşlar ben yeni İriver T30 model mp3 aldım.Firmware 1:22'di ben de 1.70'e çevirmek istedim.dosyayı iriver'ın resmi sitesinden yükledim.update ederken hiçbir sorun yokmuş gibi gözüküyor.update ediyor daha sonra kendi kendine açılıp kapanıyor.yanii tüm aşamalar yaşanıyor.fakat daha sonra baktığımda sistem infoda versiyon hala 1.22 gözüküyor.sizce ben nerde hata yapıyorum.Buarada aklıma gelmişken Elimdeki İriver US model yani USA.update ederken de USA'i seçiyorum.burada hata yapmış olmam mümkün olmaz değil mi?çünkü EU yazarsa EUROPE seçmem gerekiyordu.şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: sentezzz

arkadaşlar ben yeni İriver T30 model mp3 aldım.Firmware 1:22'di ben de 1.70'e çevirmek istedim.dosyayı iriver'ın resmi sitesinden yükledim.update ederken hiçbir sorun yokmuş gibi gözüküyor.update ediyor daha sonra kendi kendine açılıp kapanıyor.yanii tüm aşamalar yaşanıyor.fakat daha sonra baktığımda sistem infoda versiyon hala 1.22 gözüküyor.sizce ben nerde hata yapıyorum.Buarada aklıma gelmişken Elimdeki İriver US model yani USA.update ederken de USA'i seçiyorum.burada hata yapmış olmam mümkün olmaz değil mi?çünkü EU yazarsa EUROPE seçmem gerekiyordu.şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

arkadaşlar tekrar rahatsız ettim ama az önce update olayını başarıyla gerçekleştirdim ama EUROPE versiyonu seçince update gerçekleşti.ama MP3'ü alırken MTP-USA versiyonu mevcuttu.bu iş nasıl oldu anlamadım.ayrıca forumdan takip etttiğim kadarıyla USA versiyonu AVRUPA versiyonuna göre daha özgür alanları varmış.(mesela ses şiddeti avrupadaki kısıtlanmadan ötürü daha iyimiş)yani benim mp3 şimdi özellik olarak geriye mi gitti.Ben şimdi iriver firmware 1.70 avrupa versiyonunu tekrar USA versiyonuyla değiştirebilir miyim?lütfen bana yardımcı olun.gerçekten güç durumdayım.çünkü bilgisayar format çeker gibi Mp3'e ikide bir firmware upgrade etmeye çalışıyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: storm660

i-river t30 tam sna gore bnce hiç kacırma.
    t30 un son firmwareını (yani 1.70 ) yukleyerek flash bellek olarak kullanabilirsin ki firmware upgrade işi 5 dakikalık iş
    ses seviyesi olarak avrupa firmwareinde ses kısıtlaması var diolar . ben dha usa versiyonu firmware kullanmadım ama avrupa versiyonunda ses gümbür gümbür

selam, resmi sitesinden 1.70 yi upgrade yaptım, Avrupa versiyonu için.
    ama hala MTP olarak görüyor. başka bilgisayardan dosya atamıyorum.

doğru olan nedir ne yapmamız lazım?

teşekkürler
  • arkadaşlar İriverT30 upgrade konusunda bana yardımcı olacak yok mu?T30'u alırken 1,22 US versiyonu mevcuttu.1,70'e çevirdim eu(europe versiyonu)oldu.ama sanırım performans düşüklüğü var.ben T30'U 1.70(USA Versiyonuna)çeviremez miyim?lütfen yardım edin bana.nasıl hareket edeceğimi hiç bilmiyorum...
  • selam,
    ben update ederken benim 1.03 --> 1.70 yazıyordu..

aleti sabah aldım zaten orjinal haliyle bi şarkı dinledim sonra update ettim, o yüzden performans farkını bilemeyeceğim.

umarım 1.70 yapmak doğrudur. ama flash bellek UMS olayını hala çözemedim. naapmak gerekiyor tam olarak?
  • Forumlarda okuduğum kadarıyla ve başıma geldiği kadarıyla I-RIVER T30 kullanıclılarının temel bazı problemleri var
    1.1.70 Versiyonu İle Gelen SRS
    Evet gereçekten de 1.70 versiyonu ile gelen SRS hiç tatmin edici değil.Seviye 1 ile Seviye 10 arasında çok az bi fark yapıyor.Bunun çözümü eski firmware ı yüklemekten geçiyor.I-RIVER ın sitesinden bi çok firmware indirdim ve denedim.Şunu da söyleyeyim ben de cihazımı 1.70 e upgrade etmiştim.Aşağıdaki linkten gelen firmware(1.53) ı T30 unuzun Data(Veri) klasörüne kopyalayıp cihazın kablosunu çektikten sonra cihaz kendi kendine açılıp firmware ı upgrade ediyor.
    http://www.iriver.com/html/admin/etc/adet_download_process_1.asp?fileName=T30_MPure_V153(us).zip&pathFlag=EG_DOWNLOAD_UP_PATH
    2.Firmware versiyonu 1.70 olup da cihazını UMS yapmak isteyenler dikkat!!!
    Eğer sizin de cihazınızın versionu 1.70 ise ve ums yapmak istiyorsanız ilk önce downgrade yapmanız gerekir.Eğer böyle yapılmazsa upgrade işlemi başarılı olmayabiliyormuş.(MTP-UMS nin sitesinde yazanı anladığım kadarıyla bu uyarıyı yapıyorum:"DO NOT attempt this with MTP firmware 1.70, downgrade first. One of the failed attempts was done with this MTP firmware.")İlk önce yukarıdaki firmware ı cihazınıza yükleyin.Daha sonrawww.mtp-ums.net sitesinden T30_US_P_MTP-UMS_EST_160.zip dosyasını indirin.İçerisinden çıkan HEX dosyanın adını "T30_MPURE.HEX" olarak değiştirin ve upgrade işlemini yapın.Daha sonra cihaza Settings/Advanced/Format ile format atın.Artık cihazınız UMS. Bu dosya RADYOSUZ ve MTP olan bütün T30 ların(EU ve US ) versiyonunu UMS 1.60 US yapar.Kendim bizzat denedim hiç bir sorun çıkmadı.Ayrıca cihazdan daha çok ses çıkmaya başladı.Herkese tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtasci -- 27 Nisan 2006; 20:28:02 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.