Şimdi Ara

İshale çözüm?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
11.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İshal oldum dünden beri günde 10 kere belki tuvalete çıkıyorum var mı ev işi bir çözüm? Otobüse bindigimde oturacak yer olmamasını ilk defa bugün istedim galiba

• Yapay Zekanın Yanıtı

İshale Çözüm: Cipro'nun Rolü

İshal, bağırsakların iltihaplanması sonucu oluşan yaygın bir sindirim sistemi rahatsızlığıdır. Belirtileri arasında sık ve sulu dışkılama, karın krampları ve mide bulantısı yer alır.

Cipro, genellikle bakteriyel enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılan bir antibiyotiktir. Ancak bazı durumlarda ishalin tedavisinde de kullanılabilir.

Cipro İshali Keser mi?

Evet, Cipro bazı durumlarda ishalin tedavisinde etkili olabilir. Bunun nedeni, ishale neden olan bakterileri öldürme yeteneğidir. Ancak, Cipro'nun tüm ishal türleri için etkili olmadığını belirtmek önemlidir.

Cipro'nun İshale İyi Gelip Gelmediği Nasıl Anlaşılır?

İshalinizin Cipro ile tedavi edilebilecek olup olmadığını belirlemenin en iyi yolu bir doktora danışmaktır. Doktorunuz, ishalinizin nedenini belirleyecek ve Cipro'nun uygun bir tedavi seçeneği olup olmadığına karar verecektir.

Cipro'nun İshal İçin Kullanılması

Cipro, ishalin tedavisinde genellikle kısa süreli olarak kullanılır. Tipik doz, günde iki kez 250-500 miligramdır. Tedavi süresi, ishalin şiddetine ve altta yatan nedene bağlı olarak değişebilir.

Cipro'nun İshale İyi Gelip Gelmediğiyle İlgili Diğer Hususlar

• Cipro, ishal yapıcı bir yan etkiye neden olabilir. Bu nedenle, ishalinizin Cipro ile tedavi edilmesi durumunda, ishalin kötüleşip kötüleşmediğini dikkatle izlemeniz önemlidir.
    • Cipro, diğer ilaçlarla etkileşime girebilir. İshal için Cipro kullanıyorsanız, aldığınız diğer tüm ilaçları doktorunuza bildirdiğinizden emin olun.

İshal, rahatsız edici ve yaşam kalitesini düşüren bir durum olabilir. İshaliniz varsa, doğru tedaviyi belirlemek ve semptomlarınızı hafifletmek için bir doktora danışmanız önemlidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Lopermid
  • Bendede 2 gundur var Allah acil sifa versin
  • Daha ev işi bi çözüm hocam Ukrayna'da yaşıyorum hasta oldum bir antibiyotik alayım dedi 30$a mal oldu bana
  • Reflor
  • quote:

Orijinalden alıntı: FlasherKing

Daha ev işi bi çözüm hocam Ukrayna'da yaşıyorum hasta oldum bir antibiyotik alayım dedi 30$a mal oldu bana

Simdilik kuru kahve+limon dene olmadi yogurta kuru cay katip ye
    +olarak lopermid 2 lira gibi birsey
  • Şuan deniyorum hocam dualarım seninle
  • quote:

Orijinalden alıntı: VORVZAKONE

quote:

Daha ev işi bi çözüm hocam Ukrayna'da yaşıyorum hasta oldum bir antibiyotik alayım dedi 30$a mal oldu bana

Simdilik kuru kahve+limon dene olmadi yogurta kuru cay katip ye
    +olarak lopermid 2 lira gibi birsey

Alıntıları Göster
    Aç karnına 2 tane reflor şase suya katarak iç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MarquisDeSade

Aç karnına 2 tane reflor şase suya katarak iç.

Alıntıları Göster
    Kabız olursanız kuru kayısı ve incir sizi çırçır, ishal olursanız muz ve şeftali sizi kabız yapar.
  • Kuru yani toz kahveye lımon sık.ciddiyim kabız bıle yapar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taylor Gang

Kuru yani toz kahveye lımon sık.ciddiyim kabız bıle yapar
    süt , kayısı , vişne suyu , erik, ve bol bol su iç birşeyin kalmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Piccadilly Circus

süt , kayısı , vişne suyu , erik, ve bol bol su iç birşeyin kalmaz

Alıntıları Göster
    Huni
  • quote:

Orijinalden alıntı: KacaKTV

Huni

Alıntıları Göster
    ayaklarını sıcak tut...sıcak su ile yıkadıktan sonra kalın çorap giy..mümkünse ince giyinme..gövden sıcak kalsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: bcan402

ayaklarını sıcak tut...sıcak su ile yıkadıktan sonra kalın çorap giy..mümkünse ince giyinme..gövden sıcak kalsın

Alıntıları Göster
    leblebi..
  • Reflor ile bile geçmeyen ishal'in tek ilacı cipro 500 mg (veya muadili) antibiotik'tir.
    Sabah - akşam bir tablet..
    Aile hekimlerinin, geçmeyen ishal için verdikleri son çare ilaçtır.
    ilacı kullanmaya başladıktan sonra, ertesi günü ishal hafifler.
    Doktor'unuza danışmadan kullanmayın..
  • Tesaduf bendede var bir gündür.

Bol su iç, birde ayagına sıcak su torbası koy. Torbayı karnına koyma hemen tuvaletin gelir yoksa.

Tuvaletin geldi mi hemen cık yap, bosuna fazladan agrı cekme sıçmadan geçmiyor zati.
  • Muz ye
  • quote:

İshal oldum dünden beri günde 10 kere belki tuvalete çıkıyorum var mı ev işi bir çözüm? Otobüse bindigimde oturacak yer olmamasını ilk defa bugün istedim galiba

Kavhe ile limonu karıştırıp ye tadı çok kötü ama ben hep ishal olduğumda böyle yaparım
  • hocam kahve limon yap üstünede kola iç geçer
  • loperamid ucuz bi ilac masrafli olmaz, cat diyede keser
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.