Şimdi Ara

ÖKSÜRÜĞE %100 ÇÖZÜM - BOĞAZ SPREYİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
17.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Tanflex oral sprey gibi boğaz spreyleri var, boğazınızı uyuşturuyor ve öksürüğü bıçak gibi kesiyor.

Kesinlikle deneyin. Çocukluğumdan beri gıcık öksürüğüm vardı. Denemediğimiz yöntem kalmadı oysa sebebi sinüzitlerimden genzime - boğazımın arkasına akıp boğazımı irkilten irinli akıntıydı. Boğaz uyuşturulunca bu gıcıklık ortadan kalkıyor

Lütfen bu bilgiyi olabildiğince fazla kişiye ulaştırın.

• Yapay Zekanın Yanıtı

Öksürüğe %100 Çözüm: Boğaz Spreyleri

Öksürük, çeşitli nedenlerle oluşabilen ve günlük yaşamı oldukça olumsuz etkileyebilen rahatsız edici bir sağlık sorunudur. Özellikle soğuk algınlığı ve grip gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarının yaygın belirtilerinden biridir. Öksürüğü gidermek için birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır ve boğaz spreyleri bu yöntemler arasında sıklıkla tercih edilmektedir.

Boğaz Spreylerinin Öksürüğe Etkisi

Boğaz spreyleri, doğrudan boğazınıza uygulanan ve içinde çeşitli aktif maddeler bulunduran ilaçlardır. Bu aktif maddeler, boğazdaki iltihabı azaltmaya, ağrıyı hafifletmeye ve öksürüğü baskılamaya yardımcı olabilir.

Kloroben Sprey Öksürüğe İyi Gelir mi?

Kloroben sprey, öksürüğün giderilmesine yardımcı olmak için kullanılan bir boğaz spreyidir. İçerisinde kloroseptik adlı bir antiseptik madde bulunmaktadır. Kloroseptik, boğazdaki bakterileri öldürerek iltihabı azaltır ve öksürüğü hafifletir.

Andorex Sprey Öksürüğe İyi Gelir mi?

Andorex sprey, öksürüğün giderilmesine yardımcı olmak için kullanılan bir başka boğaz spreyidir. İçerisinde deksametason adlı bir kortikosteroid madde bulunmaktadır. Kortikosteroidler, iltihabı azaltmada etkilidirler. Andorex sprey, boğazdaki iltihabı azaltarak öksürüğü hafifletmeye yardımcı olabilir.

Tanflex Sprey Öksürüğe İyi Gelir mi?

Tanflex sprey, öksürüğün giderilmesine yardımcı olmak için kullanılan bir diğer boğaz spreyidir. Ancak Tanflex sprey, diğer boğaz spreylerinden farklı olarak sadece burun yoluyla uygulanır. İçerisinde oksimetazolin adlı bir dekonjestan madde bulunmaktadır. Dekonjestanlar, burun ve boğazdaki şişliği ve tıkanıklığı azaltmada etkilidirler. Tanflex sprey, burun ve boğazdaki tıkanıklığı azaltarak öksürüğü hafifletmeye yardımcı olabilir.

Boğaz Spreylerini Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Boğaz spreylerini kullanırken aşağıdaki hususlara dikkat etmeniz gerekmektedir:

• Herhangi bir ilaca veya bileşene alerjiniz varsa, boğaz spreyi kullanmadan önce doktorunuza danışın.
    • Boğaz spreylerini çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.
    • Boğaz spreylerini uzun süreli kullanmayın.
    • Boğaz spreylerini kullanırken ağzınızı çalkalamayın veya gargara yapmayın.
    • Boğaz spreyleri öksürüğü tamamen tedavi etmeyebilir. Öksürüğünüz uzun süre devam ediyorsa veya kötüleşiyorsa, doktorunuza görünün.
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • tavsiyeniz için teşekkür ederim aynı problemi uzun süredir yaşıyorum bir de bunu deniyelim bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RichardStarr -- 4 Ekim 2008; 22:44:43 >
  • Andorex tavsiye ederim
  • Bende de 2-3 senedir olur olmadık yerlerde gıcık öksürük tutuyo

köh köh öksürüyorum geçmiyorda

ilacı bir araştırayım deneyebilirim

Teşekkürler ..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Dhqwer

Bende de 2-3 senedir olur olmadık yerlerde gıcık öksürük tutuyo

köh köh öksürüyorum geçmiyorda

ilacı bir araştırayım deneyebilirim

Teşekkürler ..

çok kötü bir olay ya sınav esnasında oluyor 1 kere öksürürsün hadi millet aldırış etmez de gıcık olunca 5-6 kere arka arkaya öksürünce dik dik bakmaya başlıyo millet yerin dibine giriyosun
  • quote:

Orjinalden alıntı: LurtzStrenuous
    çok kötü bir olay ya sınav esnasında oluyor 1 kere öksürürsün hadi millet aldırış etmez de gıcık olunca 5-6 kere arka arkaya öksürünce dik dik bakmaya başlıyo millet yerin dibine giriyosun

Sigara falanda kullanmam neden olur hiç anlamıyorum

bi ara dersanede derstede kuru öksürük tuttu ,öksür ,öksür geçmiyo

Çıktım dersten, Koridorlarda da köh köh öksürüyorum, yankı yapıyo böyle su içtim falan hala geçmedi

ev yakındı dersaneye kaçtım eve gittim, Oturma odasına girer girmez geçti öksürük

Bi kerede ramazanda oldu o daha beterdi, Su da içemiyorum,köh köh öksür yine

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.