Şimdi Ara

Işıklı hortum elektrik tüketimi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.517
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Piyasada satılan bildiğimiz ışıklı hortumların tüketimi ne kadardır bilen varmı. Ben şimdiye kadar çok düşük olduğunu sanıyordum ama geçenlerde bir arkadaş tahmin edildiğinden çok yüksek olduğunu, herkesin yanlış bildiğini filan söyledi. Aramızda konuyu bilen varsa lütfen bizi aydınlatsın, bu hortumdan metrelerce kullanıp bina aydınlatanlar var. BEnimki o akdaruzun değil ama tüm gün yanıyor bir dekorun içinde. Ayrıca eriyip yangın çıkartma riskleride varmış.

Konuyu bilen arkadaşlar bizi aydınaltırsa sevinirim.

Selamlar

• ne kadar akım çeker bilmiyorum ama bunlar ısınıyor.her çalışan cihaz, alet az çok ısınır.yinede çabuk alev alan hassas yerlere değmemesine dikkat edin.ne olur ne olmaz.
    bunu bir elektrikçiye götürüp ölçü aleti ile akımını ölçtürebilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fgenc

Arkadaşlar,

Piyasada satılan bildiğimiz ışıklı hortumların tüketimi ne kadardır bilen varmı. Ben şimdiye kadar çok düşük olduğunu sanıyordum ama geçenlerde bir arkadaş tahmin edildiğinden çok yüksek olduğunu, herkesin yanlış bildiğini filan söyledi. Aramızda konuyu bilen varsa lütfen bizi aydınlatsın, bu hortumdan metrelerce kullanıp bina aydınlatanlar var. BEnimki o akdaruzun değil ama tüm gün yanıyor bir dekorun içinde. Ayrıca eriyip yangın çıkartma riskleride varmış.

Konuyu bilen arkadaşlar bizi aydınaltırsa sevinirim.

Selamlar

kardeşim ben o hortumdan 2 m kadar bir kesiti ortalama 4 5 ay kullandım akvaryumun üzerinde 2mmlik camın üzerinde çalışıyordu her gece
    o kadar çok elektrik çekeceğini sanmam. ısıya gelince ısınıyor ama asla plastiğini eritemez bikere eritse adamlar öle bi kılıfın içinden geçirmezler 2 tane açık teli

ama çalışırken üzerine uzun süre sıcak hava tutarsan eriyebilir bence

• Arkadaşlar ben ölçtüm.Bir metresi 65 mA akım çekiyor.Gerisini siz hesaplayın.
  • peki acaba bu hortumlardaki bağlantılar kaç çeşitdir.
    bazıları hazır şekilde satılıyor fişi ile birlikte.ve içinde neon olmayan seri bağlı lambalar var.şimdi
    bu hortumu ikiye bölsek ve tekrar fişe taksak bozulur sanırım.
    birde metre ile satılanlar var .bunların içindede paralel bağlı 220 v luk neonlar olması lazım.
    aksi olsa satıcı verirken hangi noktasından kesim vericek.belkide kesim yerleri işaretli ona göre kesilip
    herbiri 220 ye bağlanıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eloko -- 30 Ekim 2006; 21:12:16 >
  • İçindeki ampuller düşük voltajlı ( yanılmıyorsam 12volt olacak )Hortumun içinde bunlar birbirine seri olarak bağlanmış ( 18 adet ) ve seri bağlantının bittiği yere işaret koymuşlar.Eğer sen işaretli yerden değilde başkabir yerden kesersen o grubun bağlı olduğu bütün ampulleri söndürmüş olursun.
  • 12x18=216 volt. tamam. o zaman istediğin metrede aldığın vakit örneğin bunlardan 20 tanesi paralel bağlı olabilir
    o zaman senin ölçtüğün bu 12 adedin akımı ise;

10 metre alsak;

10x65 ma= 650 ma====0.65 amper

220x 0.65 A= 143 W = 0.143 kW

150 W lık lambaya yakın elektrik harcar
    günde 10 saat yansa

0.143x10=1.43 kw
    30x1.43 14.3 kw
    14.3x 130000TL desek== ayda 2 milyona yakın para eder
  • Çok pahalı bir tüketimi yokmuş
  • ayda 2 ytl çok pahalıymış yaw
    ben de odama koydurmayı düşünüyorum.aslında değişik ışıklandırma koymak istiyorum odamda renkli rüzgarlar essin istiyorum
    sizce ne koymamı tavsiye edersiniz?büyük gardrop var onun üstüne koymayı düşünüyorum orası tavana yakın daha karanlık o yüzden tavana da yansıma yapabilir.
  • çin malı ışıklı süsler var.3 -4 metre uzunluğu var kablonun.kablonun üzerinde küçük lambalar takılmış.
    birde küçük kumanda kutusu var.düğmesine her basışta çeşitli şekillerde yanıp sönüyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.