Şimdi Ara

İşlemci Isınmazken PC Kasıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
561
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Düne kadar işlemci çok ısınıyordu. Soğutucu fanla idare ediyordum ama havalarında ısınmasıyla artık gına geldi. Bilgisayarı temizlettim. Thermal pad koydu adam. İçinden halı çıktı bilgisayarın resmen. CoreTemp ile baktıgımda bilgisayar sogutucu fan açık değilken bile 65 dereceyi geçmiyor. Ama WarCraft3 gibi basit bir oyunda bile kasıyor. Şu an sadece Chrome açık CPU %8 gösteriyor. İşlemci ısınmıyor ama PC oyunda kalıyor. Kare kare 2 sn kasıyor sonra geçiyor 30 sn sonra bidaha. Sizce bunun nedeni nedir? Bu arada 4 GB DDR3 RAM var. Geçen sefer bilgisayarın içini açtığımda Ram socketlerinden birini hafif kırmıstım. Sonra rami görmüyordu. Kurcaladım ayarladım. Kullanılabilir ram 3.86 görünüyor. Yardım edebilir misiniz?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: cagrikrdnz

Düne kadar işlemci çok ısınıyordu. Soğutucu fanla idare ediyordum ama havalarında ısınmasıyla artık gına geldi. Bilgisayarı temizlettim. Thermal pad koydu adam. İçinden halı çıktı bilgisayarın resmen. CoreTemp ile baktıgımda bilgisayar sogutucu fan açık değilken bile 65 dereceyi geçmiyor. Ama WarCraft3 gibi basit bir oyunda bile kasıyor. Şu an sadece Chrome açık CPU %8 gösteriyor. İşlemci ısınmıyor ama PC oyunda kalıyor. Kare kare 2 sn kasıyor sonra geçiyor 30 sn sonra bidaha. Sizce bunun nedeni nedir? Bu arada 4 GB DDR3 RAM var. Geçen sefer bilgisayarın içini açtığımda Ram socketlerinden birini hafif kırmıstım. Sonra rami görmüyordu. Kurcaladım ayarladım. Kullanılabilir ram 3.86 görünüyor. Yardım edebilir misiniz?

termal macunununda yenilendiğini düşünüyorum sogutucu fan kullanmasan bile 65 derece çok fazla.

ekran kartınıda temizlettirip termal macununu yenilettin mi ? galiba hayır ..

bu arada ram olayıda sıkıntı masaüstü iste 4gb görmesi gerekir laptopsa tam görmüyorda..

• yaz aylarıyla beraber sorunlarda geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Orijinalden alıntı: cagrikrdnz

Düne kadar işlemci çok ısınıyordu. Soğutucu fanla idare ediyordum ama havalarında ısınmasıyla artık gına geldi. Bilgisayarı temizlettim. Thermal pad koydu adam. İçinden halı çıktı bilgisayarın resmen. CoreTemp ile baktıgımda bilgisayar sogutucu fan açık değilken bile 65 dereceyi geçmiyor. Ama WarCraft3 gibi basit bir oyunda bile kasıyor. Şu an sadece Chrome açık CPU %8 gösteriyor. İşlemci ısınmıyor ama PC oyunda kalıyor. Kare kare 2 sn kasıyor sonra geçiyor 30 sn sonra bidaha. Sizce bunun nedeni nedir? Bu arada 4 GB DDR3 RAM var. Geçen sefer bilgisayarın içini açtığımda Ram socketlerinden birini hafif kırmıstım. Sonra rami görmüyordu. Kurcaladım ayarladım. Kullanılabilir ram 3.86 görünüyor. Yardım edebilir misiniz?

termal macunununda yenilendiğini düşünüyorum sogutucu fan kullanmasan bile 65 derece çok fazla.

ekran kartınıda temizlettirip termal macununu yenilettin mi ? galiba hayır ..

bu arada ram olayıda sıkıntı masaüstü iste 4gb görmesi gerekir laptopsa tam görmüyorda..

Sağol cevabın için. Cihaz Laptop. Kendim açtım. Heryerini tekrar temizledim. Şu an max 47-49 dereceye kadar ısınıyor. Vatandan ThermalTake TG2 macun aldım. Herşey bittiğinde sorunumda bitti. Soğutucu fanı yinede kullanıyorum 1.seviyede. Ama tabiiki 5-6 vida arttı :) Klavyenin üst kısmındaki kapasitif tuşların olduğu profili takarken sanırım hasar verdim. Ses açma kapama gibi işler için olan kapasitif tuşlar çalışmıyor ama harici klavye kullandığım için sorun da olmadı zaten. Sökerken hoparlöre giden kabloyuda kopardım. Kapatırken tekrar lehimledim. Seste de bi sıkıntı yok.En çok soketleri takarken kafam karıştı :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.