Şimdi Ara

işlemci sıcaklığı (i5 3570k)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar hava cok sıcak antalyadayım idle de işlemci 45-50 arası yüklemede de (lol oynadım 1-2 saat) en fazla 75 olarak gösteriyor yüksek mi sizce ve işlemci macununu yeni değiştirdim bunun etkisi olablir mi ? ayrıca yaz geldiğinden fana manuel olarak ayar yapmam gerekir mi

• Stok fan ise bulunduğunuz ortama göre normal sıcaklıklar.
  • hocam peki pc kendi kendine kapanıyor sıcaklıkla alakalı değilse nasıl anlayabilirim ? tamire götürmek istemiyorum masraf çıkacak gene ama anlamadığım şekilde pc kendi kendine kapanıyor temizlik de yaptım en son
  • oyunda ufak bir takılma oluyor ve ardından pc kendini kapatıyor bu arada yardımcı olursanız sevinirim
  • stok fan ve yaz mevsimide olunca bu sıcaklıklar normal
  • Hyper T4 alıp rahat rahat kullan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zalman stg2 macun var vatanda dene istersen kasa fan durumuda onemli hava sirkulasyonu yoksa kendi yaginda kavrulma hesabi olusan sicaklik kasa icerisinde kaliyosa sicaklik zamanla orantili artar bir egzoz 2 iceri ufleyecek sekilde en az uc fan olmali hatay gibi yerde

bu arada islemcin cok isinan bi model

• anladım peki fan ayarını manuel olarak ayarlayıp biraz olsun düzeltme imkanım var mı bu durumu biosta power savng modu var onu da etkinleştirsem ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi besmelesiz -- 19 Haziran 2014; 1:54:02 >
  • bugün farkettim oyunda fps düşüklüğü oldu ben de hemen alt tab yapıp core temp dan sıcaklıga baktım 70 ti en yüksek sıcaklık sonra da kapandı pc sanırsam işlemci sıcaklığı ile alakalı bir şey yok ? Sorun ne olabilir acaba servise götürmeden bir hasar tespiti yapabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi besmelesiz -- 19 Haziran 2014; 10:32:56 >
  • Hocam kullandığınız güç kaynağının markasını ve de modelini yazabilir misiniz?

• thermaltake 600w 600al2nh yazıyor üstünde
  • quote:

Orijinalden alıntı: besmelesiz

thermaltake 600w 600al2nh yazıyor üstünde

Bu mu hocam?

http://tr.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00001858

Ayrıca diğer sistem bileşenlerinizi de yazar mısınız? ekran kartı vs.
    Bileşenler de o.c var mı?
    Islemci de stok fan mı var?

Bende Antalya merkezdeyim,bir iki gündür hava çok bunaltici.

• anakart: asus z77

ekran kartı: hd 6870

ram:4+4 8gb kingston sanırsam

ve evet güç kaynagı resimdeki ile aynı , stok fan ile kullanıyorum temizlik macun vs hepsi yapıldı. oc yapılmadı hiç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi besmelesiz -- 19 Haziran 2014; 12:06:37 >
  • hocam daha önce kapanmıyorken sıcaklarda kapanıyorsa ısıdan olabilir işlemciye oc yaptınızmı ?
  • yok hayır işlemci ile ilgili bir işlem yapmadım işlemci sıcaklıgını kontrol ediyorum 70 i geçmiyor şu an yükte boşta da 40-50 arası gidip geliyor ama hava inanılmaz sıcak şu an yani 70 dereceden dolayı kapanacagını sanmıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi besmelesiz -- 19 Haziran 2014; 12:30:42 >
  • Güç kaynağınız da gayet yeterli tüm sistem için.
  • Bugün ekran kartını cıkarıp işlemci grafik driverını yükleyip 1-2 saat oynadım sorun olmadı ekran kartı kaynaklı olabilir mi sizce tam emin olamadım, gene de biraz daha deneyip sorun devam ederse buraya yazarım arkadaşlar teşekkürler hepinize

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi besmelesiz -- 20 Haziran 2014; 16:32:18 >
  • Gpu z yükle

Orada sensörler var

Oradan da gpu temp o sayılara sol tıkla max a al...

80 in sütüyse ekran kartı ya fan hızını Manuel arttıracaksın ya teöizliyeceksşn ya da macun :)

Ekran kartı ısınıyor olabilir :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• psu KAYNAKLI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.Bende de 3570k var ve oyun OYNARKEN KAPANIYORDU(PSU SİSTEME YETMESİNE RAĞMEN)Yani İçime doğdu ama PSU'yu bi kontrol edin derim Yenisini takıp deneyin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.