Şimdi Ara

İstanbul Şehir Üniversitesi mi Bahçeşehir Üniversitesi mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
2.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar ben elektrik elektronik mühendisligi yada bilgisayar mühendisligi okumak istiyorum. Özel üniversitelerin imkanlarının daha cok oldugunu düsündügüm icinde Bahçeşehir üniversitesi ve istanbul şehir üniversitesi arasında kaldım ikisininde akademik kadrosu iyi hangisini secmeliyim ? İstanbul sehir universtesi daha yeni bir üniversite ve muhafazakar kesimin cogunlukta oldugu bir üniversite diyolar ama egitimininde cok iyi olduğunu duydum kararsızım yani yardım edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tartışmasız bahçeşehir beşiktaş iskelesinin yanında nerdeyse.. yeri çok iyi yani ayrıca daha kaliteli bi üni olduğunu düşünüyorum
  • bahçeşehir, imkanlarını iyice araştır zaten farkı görürsün

• quote:

Orijinalden alıntı: raraawis

bahçeşehir, imkanlarını iyice araştır zaten farkı görürsün

Biliyorum baya baktım ikisinede bahçesehir hem daha eski , oturmus bir üniverste hemde imkanları cok fazla ama istanbul sehirde ondan cok aşagıda degil gibi istanbul sehirde okuyan varsa bana bi pm atsin

• cidden 98'li misin?

bahçeşehir bu yıl %50 burslu almıyor bilgisayar mühte.

bilgisayar müh için,
    bende bilgi %25 veya şehir ünv arasında kaldım diyebilirim.
  • Dostum bahçeşehir daha köklü bir üniversite ama istanbul şehir de güzel atılımlar yapıyor , lakin sanki biraz erken gibi orayı bahçeşehirle kıyaslayabilmek için o yüzden bahçeşehir ağır basıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muhammet

cidden 98'li misin?

bahçeşehir bu yıl %50 burslu almıyor bilgisayar mühte.

bilgisayar müh için,
    bende bilgi %25 veya şehir ünv arasında kaldım diyebilirim.

Yok bu kardesimin lise 3 e gecti buraya sormak icin aldım. Zaten ben tam bursluya gidersem giderim %50 bile fazla gelir. Cok puan artısı olur mu peki

• İkisi de özel okul istersen kurucuları kim nasil bir mantalitede öğrenci istiyorlar arastir.

• Paşa Torunu kullanıcısına yanıt
    ben zamanında şehiri seçtim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibo_can_111

ben zamanında şehiri seçtim

Hangi bölümden üniverste nasıl egitimden memnun musun

ee. ben genel olarak memnunum okuldan. daha spesifik soru sorarsan ona göre cevaplayabilirim
  • quote:

ee. ben genel olarak memnunum okuldan. daha spesifik soru sorarsan ona göre cevaplayabilirim

Üniversite icin muhafazakar kisilerin cogunlukta oldugu bir okul diyolar bu rahatsizlık veriyor mu yani bir problem yaratıyormu. Yeni bir üniversite oldugu icin labaratuvarlari ne durumda yurtdısı imkanları nasıl bide drogos kampusu ne zaman acılacak.

bugüne kadar büyük bir problem olduğunu görmedim. Lisans eğitimi için gerekli labların kurulduğunu veya kurulacağını biliyorum, düşünüyorum( bu konuda tam bir bilgiye sahip değilim yeni lablar kuruluyo ama hangi amaçla onu bilmiyorum. yurtdışından kastın tam olarak ne? mezunların kabul alıp almadığı ise bir yüksek lisans mezunu phd için purde uni den burslu kabul aldı. Bu sene ilk lisans mezunlarından biri(müh te 3kişi) uni of california, irvine den ms ve phd ye burslu kabul aldı. erasmsu için soruyorsan şuan 2 veya 3 analaşma var ama geçenlerde hocayla konuştum onu arttırmak için çalışacağız.(erasmusa bende gitmak istediğim için bazen sorumluluk almam veya almamız gerekiyor.) O konu benim için muallak ama son dedikoduları söyleyeyim bu yaz inşaatın başlayacağı 2015 2016 sezonunda dragosa geçileceği konuşuluyor(ben inşaat başlamadan pek umutlanmama taraftarıyım.) başka soruların varsa cevaplamaya çalışırım.

• quote:

bugüne kadar büyük bir problem olduğunu görmedim. Lisans eğitimi için gerekli labların kurulduğunu veya kurulacağını biliyorum, düşünüyorum( bu konuda tam bir bilgiye sahip değilim yeni lablar kuruluyo ama hangi amaçla onu bilmiyorum. yurtdışından kastın tam olarak ne? mezunların kabul alıp almadığı ise bir yüksek lisans mezunu phd için purde uni den burslu kabul aldı. Bu sene ilk lisans mezunlarından biri(müh te 3kişi) uni of california, irvine den ms ve phd ye burslu kabul aldı. erasmsu için soruyorsan şuan 2 veya 3 analaşma var ama geçenlerde hocayla konuştum onu arttırmak için çalışacağız.(erasmusa bende gitmak istediğim için bazen sorumluluk almam veya almamız gerekiyor.) O konu benim için muallak ama son dedikoduları söyleyeyim bu yaz inşaatın başlayacağı 2015 2016 sezonunda dragosa geçileceği konuşuluyor(ben inşaat başlamadan pek umutlanmama taraftarıyım.) başka soruların varsa cevaplamaya çalışırım.

Üniversitenin ortamı nasıl? Fem dershaneleri gibi değil diye umuyorum.

Ayrıca mühendislik bölümleri nasıl?

• quote:

Orijinalden alıntı: safa34

quote:

Üniversitenin ortamı nasıl? Fem dershaneleri gibi değil diye umuyorum.

Ayrıca mühendislik bölümleri nasıl?

Üniversite dışarıdan muhafazakarların ağırlıkta olduğu bir yer gibi görünse de bu algı yanlıştır. Okulda sosyal, kültürel ve ekonomik yönden farklı, her kesimden öğrenci bulunuyor. Daha ayrıntılı bilgiler içinhttp://aday.sehir.edu.tr bakmanızı ve her gün 10.00-17.00 saatleri arasında Batı Kampüsündeki Tanıtım Günlerine gelmenizi beklerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beşiktaşlı emre -- 5 Temmuz 2014; 23:40:32 >

• Tartışmasız Bahçeşehir
  • Şehir=Kapalı manita kaynar
    Bahçeşehir=Yollu manita kaynar
    ama eğitimi çok iyidir şehir'in. nasıl bir ortam istediğine bağlı. ikisinin de kampüs leş ama şehir dragos'a yeni kampüs yapıyor bikaç seneye geçecek oraya
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.