Şimdi Ara

İtü Elektrik mi Başka Elektrik-Elektronik mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
1.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar bu sene üniversiteye gidiyorum bende inşallah. Yalnız kafamda şöyle bi sorun var: itüde elektrik okumak mı yoksa başka bi üniversitede mesela hacettepe gibi; oralarda elektrik-elektronik okumak mı. İkisini de severek yapacağım ikisine de ilgim var ama gerek meslek yönünden iş bulma olarak gerek imkanları olarak veya da üniversite açısından fikir vermek isteyen olursa çok makbule geçer

• itu elektrigi tercih ederdim ben.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden peki yani şu şu olurdu o yüzden böyle yapardım diyebileceğin bişey yok mu?
  • up.
  • up
  • sıralaman nedir?
  • nicotinell bile tavsiye ediyorsa itü elektrik tabiki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engmen -- 4 Temmuz 2013; 22:22:29 >
  • bak hacı. ben itü elektrik yerine gazi elektrik elektronik yazdım ve bu hatanın acısını hep çektim. etiket çok önemli. Hacettepe kaliteli bir okul ama itü kadar isim yapmamış.

hem elektrik elektronik zibil gibi varken elektrik mühendisi sayısı az.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nicotinell

bak hacı. ben itü elektrik yerine gazi elektrik elektronik yazdım ve bu hatanın acısını hep çektim. etiket çok önemli. Hacettepe kaliteli bir okul ama itü kadar isim yapmamış.

o zamanlarda puanın yetiyormuydu itü elektriğe
  • quote:

Orijinalden alıntı: engmen

quote:

bak hacı. ben itü elektrik yerine gazi elektrik elektronik yazdım ve bu hatanın acısını hep çektim. etiket çok önemli. Hacettepe kaliteli bir okul ama itü kadar isim yapmamış.

Yetiyormus iste yazmamis

• İTÜ elektrik iyidir.
  • yurtdışında elektrik mühendislerine ihtiyaç varmı
  • quote:

yurtdışında elektrik mühendislerine ihtiyaç varmı

Var. Ancak yurtdışında master yapman hayrına olur. Yurtdışında power engineering diye geçiyor bu bölüm. Electrical engineering dersen elektronik anlarlar. Almanya'da mühendis açığı var bu arada söylemiş olayım.
  • quote:

yurtdışında elektrik mühendislerine ihtiyaç varmı

telefon geldi geçen yurtdışından.abi diyor elektrik mühendisi yok mu hiç yollayın diyorlar.Yurtdışı açmış elektrik mühendisine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimyacıvegeometrici

quote:

quote:

Yetiyormus iste yazmamis

4k ya girmiştim. itü elektrik inşaat makine altımdaydı. itü elo hab yazdım gelmedi. Hacettepe Cerrahpaşa hariç bütün tıplar altımdaydı. 15 sene önce.

Sana bir örnek vereyim. İşe girdik. itü mezunlarını meslekleriyle alakalı teknik işler yapılan departmana aldılar. sıradan üniversite mezunlarına dandik işler verdiler. kendimizi geliştiremedik. en basit örnek.

O etiketi ömür boyu taşıyorsun. Hacettepe ankara piyasasında tutulan bir okul olmakla birlikte İstanbul'da itü gibi prestiji yok. İstanbul piyasasında odtü Bilkent dışında ankara okullarının borusu ötmez.

yurt dışında elektrik mühendisine çok ihtiyaç yok. elektrik oturmuş bir dal olduğu için çok fazla yeni iş alanı açılmıyor. Yurt dışına gideceksen IT'ci olacaksın. Yani bilişimci. itü elohab, bilgisayar falan yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nicotinell -- 4 Temmuz 2013; 22:35:47 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kimyacıvegeometrici

quote:

quote:

Yetiyormus iste yazmamis

4k ya girmiştim. itü elektrik inşaat makine altımdaydı. itü elo hab yazdım gelmedi. Hacettepe Cerrahpaşa hariç bütün tıplar altımdaydı. 15 sene önce.

Sana bir örnek vereyim. İşe girdik. itü mezunlarını meslekleriyle alakalı teknik işler yapılan departmana aldılar. sıradan üniversite mezunlarına dandik işler verdiler. kendimizi geliştiremedik. en basit örnek.

O etiketi ömür boyu taşıyorsun. Hacettepe ankara piyasasında tutulan bir okul olmakla birlikte İstanbul'da itü gibi prestiji yok. İstanbul piyasasında odtü Bilkent dışında ankara okullarının borusu ötmez.

yurt dışında elektrik mühendisine çok ihtiyaç yok. elektrik oturmuş bir dal olduğu için çok fazla yeni iş alanı açılmıyor. Yurt dışına gideceksen IT'ci olacaksın. Yani bilişimci. itü elohab, bilgisayar falan yani.

Allah yardimcin olsun kardes

• İşte bunları bekliyordum teşekkürler :)
  • Eem tek gecerim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.