Şimdi Ara

İTÜ YURT

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
2
Favori
1.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İtü yurtları kime neye göre çıkıyor arkadaşlar bi öncelik var mı? Herkese çıkmıyormuş ben şehir dışından gelicem parasal yönden de bakıyorlar galiba zorluk yaratır mı bu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hiç bir kriter yok. Ta Artvin'den gelmeme rağmen 3 ay yurt çıkmadı(Benimle aynı okuldan ve şehirden giden diğer 4 arkadaşıma daha okul başlamadan çıktı). Yani İTÜ 'nün yurtları ile birlikte KYK yurtlarına da başvurman senin açından iyi olur çünkü olay biraz da şans işi.
  • 08liman 0 kullanıcısına yanıt
    hocam üzüldüm şimdi ya ben de izmirden gidicem maddi durumla alakalıysa çıkmayabilir diyordum ama şimdi kesinlikle çıkmaz diyorum. O 3 ay boyunca kyk da mı kaldınız sonra da itüye mi geçtiniz hocam

• 08liman 0 kullanıcısına yanıt
    Hocam bir de akciğer filmi istiyorlar yurt için bunu neden istiyorlar fikriniz var mı

• Ben de Kırıkkale den gelcem itü ye maddi duruma bakılırsa bende de sıkıntı çıkacak inşallah kirikkaleden gelmeme acırlar ve verirler bi yurt

• soniablade S kullanıcısına yanıt
    Hocam bulaşıcı hastalık olabilir mi diye istiyolar galiba

• soniablade S kullanıcısına yanıt
    Hatırlamıyorum tam ama nefes darlığı gibi rahatsızlıkları tespit etmek içindi galiba.
    Üç ay boyunca bir yakınımda kaldım evvel aklım sağolsun nasıl olsa yurt çıkar diye KYK'ya başvurmadım.
  • Kyl yurtları kampüsün içinde mi yoksaçevresinde mi ne kadar bi mesafe var?

• Yeni Başlayacaklar İçin İTÜ
    Öncelikle tercih sonuçlarının hepiniz için hayırlı olmasını dilerim. Üniversitemize bu yıl kayıt yaptıracak arkadaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla açtığımız grupta, kayıt süreci, yurt-burs başvuruları, hazırlık atlama sınavı(proficiency), bil-104e dersi muafiyet sınavı, kampüs hayatı ve daha birçok konu hakkında yapacağımız paylaşımlar ile size yardımcı olmaya çalışacağız. Ayrıca grupta aklınıza takılanlar hakkında birbiriniz ile bilgi alışverişinde bulunabileceğiniz gibi neredeyse bütün bölümlerde öğrenimine devam eden tecrübeli arkadaşlarımıza özellikle bölümünüzle ilgili sorularınızı sorabilirsiniz.
    https://m.facebook.com/profile.php?id=312445012553955

• Maçka kampüsünde abdi ipekçi kyk erkek yurdu var. Onun dışında üniversite sınırları içerisindeki yurtlar üniveristenin kendi yurtları. Yani kyk yurtları kampüs içerisinde değil.
  • Bildiğim kadarıyla her bölümün belli birt yurt kontenjanı var ve bölümdekileri kendi içinde sıralama, maddi durum, anne babanın ayrı olması gibi şartlara göre sıralıyorlar. Mesela sizin kazandığınız bölüm a bölümü yurt okul kontenjanı 60 yurtlarda 15 kişilik yer ayrıldı diyelim. Sizin bölümü kazanan 60 kişiden 40 tanesi istanbulda yaşıyorsa size yurt çıkma ihtimali oldukça yüksek :) birazda o yıl kazananların profiline göre değişiyor yani yurt çıkma ihtimali
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.