Şimdi Ara

iyi flash bilenlerden bir yardım eli...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

arkadaşlar bu dosyada bir dünya haritası var.Brezilya (sol alt köşe) ve yanındaki ulkeler icin hazırladım en başta.Butonların içerisine movie klip koydum.Benim şimdi yapmak istediğimse butonlara tıklandıgında aynı zamanda içindeki movie clibin rengının değişmesi.Bu bana lazım çünkü bir sonraki aşama olarak bu renkleri text veya xmlden cagırıcam.Bi yardım ederseniz çok iyi olur hatta eli degmişken xml ya da txtten nası cagırıcagımı soyleyen olursa da iyi olur:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ercanbaran -- 1 Temmuz 2006; 16:49:47 >

• forum.flash.gen.tr nuraya bakın bence
  • orda da cevap veren cıkmadı kara bahtım kör talihim
  • selamlar ilk olarak yapılan bi hata var butonun içine movie clip değilde movie clipin içine buton yerleştiriseniz daha sağlıklı olur ayrıca movie clibin içindeki butona da

on (releaseOutside, rollOut) {
    gotoAndPlay("off");
    }
    on(release){
    gotoAndStop("buyuk");
    }

gibi bi kod atarsın istediğini elde etmiş olursun ayrıca renk çağırmak için ndn xml ısrarcısı olduğunuzu da anlamadım bunu aciton scriptle yapabilmen mümkün kolay gelsin
  • Renk değiştirmesini istiyorsan o o büyüttüğün resmi sembol yap ve color dan tint ile rengini değiştir.Böyle yap olur belki.Tabi senin sorduguna bu cevap ise yanlış anlamadıysam..
  • cevaplar için çok teşekkür ediyorum işime yaradılar bayağı.Xmlden renkleri değiştirmek istemem flash bilmeyen birinin sadece renk kodlarını değiştirerek flashı güncvelleyebilmesi.

bir sorum dahan olacak acaba flash ın başkaları tarafından kullanılmasını yani siteden flashcatcher veya sothink gibi programlarla çalınmasını nasıl engelleyebilirim???bir yolu var mıdır? çok saolun şimdiden...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ercanbaran

cevaplar için çok teşekkür ediyorum işime yaradılar bayağı.Xmlden renkleri değiştirmek istemem flash bilmeyen birinin sadece renk kodlarını değiştirerek flashı güncvelleyebilmesi.

bir sorum dahan olacak acaba flash ın başkaları tarafından kullanılmasını yani siteden flashcatcher veya sothink gibi programlarla çalınmasını nasıl engelleyebilirim???bir yolu var mıdır? çok saolun şimdiden...

herşeyi load yöntemiyle yüklersen tamamen yüükleyemezler yani çoluk çocuk alıp siteni çalıp çırpamaz ayrıca xml kolaymıda bilmeyen biri renkleri değiştrisin :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.