Şimdi Ara

İzmir Üni Hukuktan 3.70 ortalama ile Kırıkkale ,yalova hukuk veya Erzincan hukuka yatay geçiş ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
13.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 2.sınıfa yatay geçiş düşünüyorum. sizce 4-5-6 kişil kontejanlarda şansım ne olur bu ünilerde? Öss puanını dikkate alıyolar mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masumiyetkarinesi -- 8 Şubat 2012; 15:15:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: masumiyetkarinesi

Arkadaşlar 2.sınıfa yatay geçiş düşünüyorum. sizce 4-5-6 kişil kontejanlarda şansım ne olur bu ünilerde? Öss puanını dikkate alıyolar mı ?

Hocam bu öss puanına bakan yerler var fakat bazı üniversiteler Öss puanına bakıyoruz diyor ama başvuru yapanların içerisnde sıralıyor.Kimiside misal bizim üni. gibi en fazla 5 puan eksik olabilir diyo.Bence en doğru bilgileri Yazdığın üniversitelerin Hukuk fakültesini arayıp sorarak alabilirsin.Ki eğer öss puanında sıkıntı olmazsa o ortalamayla garanti gelirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ateşkes

quote:

Arkadaşlar 2.sınıfa yatay geçiş düşünüyorum. sizce 4-5-6 kişil kontejanlarda şansım ne olur bu ünilerde? Öss puanını dikkate alıyolar mı ?

Hocam bu öss puanına bakan yerler var fakat bazı üniversiteler Öss puanına bakıyoruz diyor ama başvuru yapanların içerisnde sıralıyor.Kimiside misal bizim üni. gibi en fazla 5 puan eksik olabilir diyo.Bence en doğru bilgileri Yazdığın üniversitelerin Hukuk fakültesini arayıp sorarak alabilirsin.Ki eğer öss puanında sıkıntı olmazsa o ortalamayla garanti gelirsin.

Teşekkürler dostum..İşte benimde kafama takılan öss puanı:.Çünkü öss puanım bu ünilerin hiçbirinin taban puanına yetmiyor. O yüzden sadece ortalamama güvenmek zorunda kalıyorum. Yatay geçiş Yönetmeliklerinde de yazmıyo öss puanı dikkate alınır diye.:

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler dostum..İşte benimde kafama takılan öss puanı:.Çünkü öss puanım bu ünilerin hiçbirinin taban puanına yetmiyor. O yüzden sadece ortalamama güvenmek zorunda kalıyorum. Yatay geçiş Yönetmeliklerinde de yazmıyo öss puanı dikkate alınır diye.:

Yönetmelikte yazmıyorsa alınmaz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yönetmelikte yazmıyorsa alınmaz.

Alıntıları Göster
    izmiri bırakıp sakın bunlara gitme.
    sana abi tavsiyesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: aksinaletinsan

izmiri bırakıp sakın bunlara gitme.
    sana abi tavsiyesi.

Alıntıları Göster
    bir arkadaşımın arkadaşı doğuş ünivesiteden 3.50 gibi bir ortalamayla Erzurum'a geçiş yaptı. Puanı bölümün baya altındaydı.
  • quote:

O ortalamaya okulun burs vermiyor mu? Veriyorsa İzmir'de kalman mantıklı bence. Öss puanını dikkate alan yerler var da Kırıkkale Erzincan alır mı bilmiyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozge_18

quote:

O ortalamaya okulun burs vermiyor mu? Veriyorsa İzmir'de kalman mantıklı bence. Öss puanını dikkate alan yerler var da Kırıkkale Erzincan alır mı bilmiyorum...
    burs da veriyor tabi ama yine de %100 burs olmuyor. Benim kesinlikle devlet üniversitesine geçmem gerekiyor. Ayrıca doğuda da yaşadım..sıkıntı çekmem. Sizce olur mu bu puanla? Başka yorum yok mu

• quote:

Orijinalden alıntı: hrn~

bir arkadaşımın arkadaşı doğuş ünivesiteden 3.50 gibi bir ortalamayla Erzurum'a geçiş yaptı. Puanı bölümün baya altındaydı.

Moral oldu bu .Teşekkürler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hrn~

Moral oldu bu .Teşekkürler

Alıntıları Göster
    Başka yorum yapacak olan yok mu?

• quote:

Başka yorum yapacak olan yok mu?

Alıntıları Göster
    Güncel
  • quote:

Güncel

Alıntıları Göster
    hocam neden İzmir Üni. bırakıp , Anadoludaki bir üniversiteye devam etmek istiyorsunuz merak ettim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRV35

hocam neden İzmir Üni. bırakıp , Anadoludaki bir üniversiteye devam etmek istiyorsunuz merak ettim ?

yıllık 14 milyar ödüyemiyoruz desem ? Maddi sorunlar var hocam..bu seneyi nasıl geçircez diye düşünüyoruz..o yüzden kesinlikle geçiş yapmam gerekiyor..akdeniz hukuku da düşünüyorum ama 3 70 le zor gibi:..yine şansımı denerim
  • quote:

quote:

yıllık 14 milyar ödüyemiyoruz desem ? Maddi sorunlar var hocam..bu seneyi nasıl geçircez diye düşünüyoruz..o yüzden kesinlikle geçiş yapmam gerekiyor..akdeniz hukuku da düşünüyorum ama 3 70 le zor gibi:..yine şansımı denerim

İnşallah , maddi sıkıntılarınızdan yakında kurtulursunuz..

Nette , özel üni. okuyan hukukçuların pek saygı görmediğini çok okuduğum için sorma gereği duymuştum , İzmir üni. hukuk fakültesi hakkında bilgi verirseniz sevinirim.. hocam ortalamanız bir hukuk öğrencisine göre yüksek , umarım istediğiniz devlet üni. geçiş yapabilirsiniz fakat unutmayınki şehir dışında yapacağınız giderler özel üni. kadar olmasada sizi yinede zorlayabilir..

Sevgiler..Saygılar..

• quote:

quote:

quote:

İnşallah , maddi sıkıntılarınızdan yakında kurtulursunuz..

Nette , özel üni. okuyan hukukçuların pek saygı görmediğini çok okuduğum için sorma gereği duymuştum , İzmir üni. hukuk fakültesi hakkında bilgi verirseniz sevinirim.. hocam ortalamanız bir hukuk öğrencisine göre yüksek , umarım istediğiniz devlet üni. geçiş yapabilirsiniz fakat unutmayınki şehir dışında yapacağınız giderler özel üni. kadar olmasada sizi yinede zorlayabilir..

Sevgiler..Saygılar..

Üniversiteden dolayı hiç bir sıkıntım yok. Eğitim kalitesi gayet sağlam. Hocalarımızın çoğu dokuz eyll, ankara ve istanbul hukuktan gelen hocalar. Kontejanında az olması büyük avantaj. Hocalarla diyaloğumuz oldukça iyi..Dediğim gibi yatay geçiş yapmamda bu konulardan kaynaklanan hiç bir noksanlık yok. Sadece maddi sıkıntılar..Yoksa %100 burslu olsam kesinlikle İzmir'i bırakıp bu şehirlere gitmem..

• Valla dostum öss puanına bakıldıgı söyleniyor ama ben de net bsy bilmiyorum. Yalnız ortalaman cok iyi bicok üniversiteye o ortalmayla gdblrsn. Istanbul hukuk gecen sene 3.80le almsti galiba yanls hatrlamıyrsm. Yani o ortalamayla kırıkkale erzincana fln cok cok rahat gdrsn. Ama öss puanı ne derece etkilyr blmiyrm iste

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inferno1905 -- 4 Şubat 2012; 19:47:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: infernoo1905

Valla dostum öss puanına bakıldıgı söyleniyor ama ben de net bsy bilmiyorum. Yalnız ortalaman cok iyi bicok üniversiteye o ortalmayla gdblrsn. Istanbul hukuk gecen sene 3.80le almsti galiba yanls hatrlamıyrsm. Yani o ortalamayla kırıkkale erzincana fln cok cok rahat gdrsn. Ama öss puanı ne derece etkilyr blmiyrm iste

quote:

evet istanbul hukuk 3 80 le kapatmış geçen sene ancak oraya daha çok öss punaı yüksek olanlar giriyor diye biliyorum. Ama şansımı deneyim başvuru yapıcam yine.. teşekkürle[/
    b]
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: infernoo1905

Valla dostum öss puanına bakıldıgı söyleniyor ama ben de net bsy bilmiyorum. Yalnız ortalaman cok iyi bicok üniversiteye o ortalmayla gdblrsn. Istanbul hukuk gecen sene 3.80le almsti galiba yanls hatrlamıyrsm. Yani o ortalamayla kırıkkale erzincana fln cok cok rahat gdrsn. Ama öss puanı ne derece etkilyr blmiyrm iste

quote:

evet istanbul hukuk 3 80 le kapatmış geçen sene ancak oraya daha çok öss punaı yüksek olanlar giriyor diye biliyorum. Ama şansımı deneyim başvuru yapıcam yine.. teşekkürle[/
    b]

Alıntıları Göster
    GÜNCEL

• quote:

GÜNCEL

Alıntıları Göster
    Ortalama baya iyi, umarım atlatırsınız.
  • quote:

quote:

Umarım maddi sıkıntıyı en kısa zamanda aşarsınız. Aynı sıkıntıyı biz kardeşimde çektik. 3.70 ile okul burs vermi yor mu= bu arada.

Şu İzmir i bırakıp oralara gitme diyenler mesaj atmasın.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.