Şimdi Ara

Jailbreak sonrası restore. Nasıl bir yol izlenmeli?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2 aydır iPhone 4S cihazımı jailbrek ile kullanıyorum ama gerek pil süresi olsun gerek stabilite olsun azalma yaşadım.Telefonun bataryasında da sorun var. Bu nedenlerden dolayı telefonu restore etmek istiyorum ama birkaç sorum var. Forumda paylaşıldı mı tam bilmiyorum açıkcası araştırdım ama detaylı yapamadım konu açmış olmak için tarzında düşünülmesin.

1- restore öncesi yedek almak jailbreakli cihazlarda ne kadar sağlıklı? Jailbreakli içerikler bir şekilde bu yedeklere ( iTunes veya iCloud ) etki edebilir mi ?

2- Temiz kurulum mu yapmalıyım yoksa yedekle kur mu dersiniz?

Açıkçası kendi telefonunuz olsa ve jailbreakten kurtulmak isteseniz hangi yolu seçerdiniz?

Yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum şimdiden Tekrar detaylı araştırma yapamadığım için özür dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi morethanyou -- 14 Şubat 2014; 18:30:40 >

• yok mu hocam yardımcı olabilecek kimse
  • buyur burda izle hocam
  • çok teşekkür ediyorum hocam iyi akşamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: morethanyou

yok mu hocam yardımcı olabilecek kimse

Öncelikle 15 dakika bile bekleyemediğin için tebrikler, biraz sabırlı olmak lazım forumlarda.

Soruya gelince ; Tamamen temizlemek için, hiçbir şekilde, yedek kullanmamak şart. Rehber MCBackup uygulaması ile mail adresine yedeklenir, resimler zaten normal yolla bilgisayara atılır. Atılmadan önce her ekranın görüntüsü kaydedilir ve tek tek uygulamalar elle kurulur. Icloud'dan veya google mail ile notlar yedeklenir, şarkılar zaten bilgisayarda vardır. Bunlar yapıldıktan sonra, itunes üzerinden "geri yükleme" yapılır ve işlem bitince "yeni cihaz" olarak tanıtılır. Her ihtimale karşı itunes üzerinden yedek almak şart. Böylece bir sorun olsa bile yedekten geri yükleme yapılabilir. Ben tamamen temizlemek için bu şekilde yaparım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.