Şimdi Ara

Jak Kalitesi ve Kulaklık Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir kaç ay önce kendime bir MP4 PLayer aldım (marka adı GO)

Biliyorsunuz ki MP4 PLayerların Kulaklık girişleri, normal MP3 PLayer kulaklık girişler daha küçük
    Kendim Van'da oturuyom ve ne yazık ki güzelim şehrimde bir tane bile ince girişli ve kaliteli bir Kulaklık bulamadım.
    Geçenlerde bir Mağazaya uğradım (tekno market) ve oradki adam bana bir Jag verdi ...
    ve "bunu kullan ve bir kalın girişli kulaklık" al dedi, Sesikaltesi ölür diye biliyordum ondan adama bir sorun olmazın diye sordum ama "Yok, Ne Olcak" dedi

Şimdi sizlerin bilgisine ihtiyacım var, Sizce adamın dedği gibi bir Jag alıp aynı zamanda bir kalın girişli kulık alsam ve bunu MP4 PLayerımda kullansam, size aynı Ses Kalitesini verirmi yoksa
    Ses kaybınamı yol açar

ve eğer bir sorn olmuyacaksa hem az ucuz hemde kaliteli bir Kulaklık bana önerebilirmisiniz :?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigiNetCafe -- 21 Ekim 2006; 9:45:30 >

• Öncelikle Jag değil, Jack. Jag olunca, Jaguar oluyor Çakma mp4 çalarınıza büyük kulaklık takmanın ne gibi bir getirisi olacak merak ediyorum? Bence mantıksız bir girişim olur, çünkü mp4 çaların kulaklık girişine çevirici takıp üstüne de büyük kulaklık takarsanız, o bölgede aşırı bir stres yaratıp, girişin hasar almasına ya da gereksiz zorlanmasına neden olabilir. Onun yerine adam gibi bir kulaklık alırsanız daha iyi olur. Sennheiser MX400 vb. gibi. Ya da daha üst bir şey istenirse Creative EP-630 var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soundchaser

Öncelikle Jag değil, Jack. Jag olunca, Jaguar oluyor Çakma mp4 çalarınıza büyük kulaklık takmanın ne gibi bir getirisi olacak merak ediyorum? Bence mantıksız bir girişim olur, çünkü mp4 çaların kulaklık girişine çevirici takıp üstüne de büyük kulaklık takarsanız, o bölgede aşırı bir stres yaratıp, girişin hasar almasına ya da gereksiz zorlanmasına neden olabilir. Onun yerine adam gibi bir kulaklık alırsanız daha iyi olur. Sennheiser MX400 vb. gibi. Ya da daha üst bir şey istenirse Creative EP-630 var.
    @sound
    yanlış bilmiyorsam arkadaşın player'ının girişi 3.5mm'den daha küçük..

@diginetcafe
    ses kalitesinin düşmesi gibi bir sorun olmaz .. gönül rahatlığıyla kullanablirsin.. ama arkadaşın da dediği gibi sıkışma vb. durumlarda cihazın girişine zarar verebilir, ekstra dikkat et bu konuda..

• quote:

Orijinalden alıntı: EXcom_Zkko

@sound
    yanlış bilmiyorsam arkadaşın player'ının girişi 3.5mm'den daha küçük..

@diginetcafe
    ses kalitesinin düşmesi gibi bir sorun olmaz .. gönül rahatlığıyla kullanablirsin.. ama arkadaşın da dediği gibi sıkışma vb. durumlarda cihazın girişine zarar verebilir, ekstra dikkat et bu konuda..

Alıntıları Göster
    İlk defa duyuyorum böyle bir şey. Mp4 ya da mp3 her ne çalıyorsa, çoğunun girişleri aynı. Sadece telefonlarda 2.5mm lik giriş oluyor benim bildiğim kadarıyla.

• quote:

İlk defa duyuyorum böyle bir şey. Mp4 ya da mp3 her ne çalıyorsa, çoğunun girişleri aynı. Sadece telefonlarda 2.5mm lik giriş oluyor benim bildiğim kadarıyla.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: soundchaser

çin malı standart'ı falan sallamıyor, ellerine ne geliyorsa takıyorlar alete.. bikaç yerde karşılaşmıştım 2.5mm'lik girişe sahip olanlardan.

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: soundchaser

çin malı standart'ı falan sallamıyor, ellerine ne geliyorsa takıyorlar alete.. bikaç yerde karşılaşmıştım 2.5mm'lik girişe sahip olanlardan.

Alıntıları Göster
    bazı mp3 ve mp4 çalarlarda küçük jack giriş bulunuyor

düzeltme: arkadaşım bağırmadım kusura bakma sadece büyük yazmayı seviyorum daha okunaklı oluyor aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cgr1903 -- 17 Ekim 2006; 0:42:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cgr1903

bazı mp3 ve mp4 çalarlarda küçük jack giriş bulunuyor

düzeltme: arkadaşım bağırmadım kusura bakma sadece büyük yazmayı seviyorum daha okunaklı oluyor aslında.

Alıntıları Göster
    Peki bunu söylerken bağırmanın manası var mı? Bilmeyenler için söyleyeyim, sanal alemde, özellikle forumlarda büyük harfle yazmak bağırmak anlamına gelir.

• quote:

Peki bunu söylerken bağırmanın manası var mı? Bilmeyenler için söyleyeyim, sanal alemde, özellikle forumlarda büyük harfle yazmak bağırmak anlamına gelir.

Alıntıları Göster
    düzelteme yapılmıştır kusura bakmayınız büyük harfleri severim daha okunalı olduğu için bazı yerlerde de büyük hafler kullanıyorum ama bu her yerde bağırma anlamına geliyorsa naneyi yedim beni yakında döverler.

• quote:

Orijinalden alıntı: cgr1903

düzelteme yapılmıştır kusura bakmayınız büyük harfleri severim daha okunalı olduğu için bazı yerlerde de büyük hafler kullanıyorum ama bu her yerde bağırma anlamına geliyorsa naneyi yedim beni yakında döverler.

Alıntıları Göster
    Valla bence de bir o kadar rahatsız ve okunaksız oluyor. Neyse tercih meselesi; ama forumların genel kuralı budur. Burada olmasa bile de ben mümkün olduğunca uyarıyorum

• quote:

Valla bence de bir o kadar rahatsız ve okunaksız oluyor. Neyse tercih meselesi; ama forumların genel kuralı budur. Burada olmasa bile de ben mümkün olduğunca uyarıyorum

Alıntıları Göster
    Pekala walla bana O Jack'ı satan adam Jag dedi, yanim ne edim ilk defa gördüm ilk defa duydum

Soundchaser diyo "mp4 çalarınıza büyük kulaklık takmanın ne gibi bir getirisi olacak merak ediyorum?"

Baba, Benim derdim Büyük kulaklık değil, Güzelim şehrimde Küçük girşli Kulaklık bulunmuyor ve şuan kulandığım kulaklığında bir tarafı, yani ihtiyacım var, ürün garantili, gittim adamlara dedim, kullanıcı hatası dediler. (gece yatarken dinliyordum, sağ sol,büklüm,müklüm derken kablosu manyaq oynamış sayemde :D)

Neyse,Buradaki tüm Tekno Marketleri gezdim, tek bir tane buldum oda Nokia'nın kulaklığı 4 ytl ve aşırı dandik bişiy
    Şimdi ben ona çözü arıyom ...

Yada, Küçük grişili olduğunu bildiğiniz Kulaklıklar varsa yazın, araştırım, internet online aliyim :?

• quote:

Orijinalden alıntı: DigiNetCafe

Pekala walla bana O Jack'ı satan adam Jag dedi, yanim ne edim ilk defa gördüm ilk defa duydum

Soundchaser diyo "mp4 çalarınıza büyük kulaklık takmanın ne gibi bir getirisi olacak merak ediyorum?"

Baba, Benim derdim Büyük kulaklık değil, Güzelim şehrimde Küçük girşli Kulaklık bulunmuyor ve şuan kulandığım kulaklığında bir tarafı, yani ihtiyacım var, ürün garantili, gittim adamlara dedim, kullanıcı hatası dediler. (gece yatarken dinliyordum, sağ sol,büklüm,müklüm derken kablosu manyaq oynamış sayemde :D)

Neyse,Buradaki tüm Tekno Marketleri gezdim, tek bir tane buldum oda Nokia'nın kulaklığı 4 ytl ve aşırı dandik bişiy

Yada, Küçük grişili olduğunu bildiğiniz Kulaklıklar varsa yazın, araştırım, internet online aliyim :?

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: DigiNetCafe

arkadaşım 2.5mm'den 3.5mm'ye çeviren bi aparat işini görür.. şimdi gidip küçük uçlu kulaklık mı arıyacaksın bide..

• quote:

quote:

arkadaşım 2.5mm'den 3.5mm'ye çeviren bi aparat işini görür.. şimdi gidip küçük uçlu kulaklık mı arıyacaksın bide..

Alıntıları Göster
    İşte onun için Jak alıyorum yani ...

Neyse, Excom bildiğin az Ucuz ama kaliteli bi Kulaklık varmı :?
    özellikle İnternet üzerinden almayı düşüyorum ondan bana Yardımcı olursan sevinirim ...

• quote:

İşte onun için Jak alıyorum yani ...

Neyse, Excom bildiğin az Ucuz ama kaliteli bi Kulaklık varmı :?
    özellikle İnternet üzerinden almayı düşüyorum ondan bana Yardımcı olursan sevinirim ...

Alıntıları Göster
    fiyat aralığı vermen lazım,ona göre tavsiye yapılır..
  • quote:

fiyat aralığı vermen lazım,ona göre tavsiye yapılır..

Alıntıları Göster
    walla 0 ila 30 arası yani bu aralar Bütçem buna uygun ...
    bu arada kulak içi kulaklıklarda bi bilgin varsa çok memnun oluurum ...
    bU arada internette az bişiy aradım, şimdi benim mp4ün girişi 3.5 cm mi yoksa 2.5 cm'mi oluyor :?
  • quote:

bU arada internette az bişiy aradım, şimdi benim mp4ün girişi 3.5 cm mi yoksa 2.5 cm'mi oluyor :?

Alıntıları Göster
    quote:

senin mp4'ün girişi 2.5mm oluyor.. 3.5mm'ye çevirici alıyorsun ve 3.5mm jack'a sahip kulaklıklarla kullanabiliyorsun cihazını..

nette satışı var mı tam olarak bilmiyorum, ama o fiyatlarda izolasyonlu olarak bandridge bhp 150 veya 159 alınablir..(aralarındaki fark renkleri, 159 modeli beyaz) NT mağazalarında da satılıyor, ama websitesinde rastlamadım nedense..

• quote:

quote:

senin mp4'ün girişi 2.5mm oluyor.. 3.5mm'ye çevirici alıyorsun ve 3.5mm jack'a sahip kulaklıklarla kullanabiliyorsun cihazını..

nette satışı var mı tam olarak bilmiyorum, ama o fiyatlarda izolasyonlu olarak bandridge bhp 150 veya 159 alınablir..(aralarındaki fark renkleri, 159 modeli beyaz) NT mağazalarında da satılıyor, ama websitesinde rastlamadım nedense..

Alıntıları Göster
    Kulaklığım bugün itibari ile Şehit oldu acilen bir Kulaklık emin etmem lazım
    halen Kulaklık konusunda kararsızım yaa ...

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

vatan sağolsun..

• quote:

quote:

vatan sağolsun..

Alıntıları Göster
    SaoL Baba, Çook teşekürler .... :)

• quote:

SaoL Baba, Çook teşekürler .... :)

Alıntıları Göster
    ***** HepsiBurada.Com *****

- PHILIPS SHS8000 KULAKİÇİ KULAKLIK
    * Fiyatı : -

- PHILIPS SHS4700 KULAKLIK
    * Fiyatı : 32.00 YTL

***** TeknoSA.com.tr *****

- DENOX DNX-210 KULAKLIK
    * Fiyatı : 8.00 YTL

- PHILIPS SHE 7750 KULAKLIK
    * Fiyatı : 37.00 YTL

- PHILIPS SHS-420 KULAKLIK
    * Fiyatı : 45.00 YTL

- SONY MDR-J10L KULAKLIK
    * Fiyatı : 29.00 YTL

- PHILIPS SBC-HS 430 KULAKLIK

- PHILIPS SHE 3600 KULAKLIK
    * Fiyatı : 55.00 YTL

Resimleri'de elimde var ama şuan Ekliyemiyorum ...
    Creative EP 630 çok Pahallı ondan elimi ondan çektim.
    ve PHILIPS SHS8000'nin fiyatını bilmiyorum, Onun hakkında bilgisi olan varmı :?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DigiNetCafe -- 27 Ekim 2006; 20:48:51 >

• quote:

***** HepsiBurada.Com *****

- PHILIPS SHS8000 KULAKİÇİ KULAKLIK
    * Fiyatı : -

- PHILIPS SHS4700 KULAKLIK
    * Fiyatı : 32.00 YTL

***** TeknoSA.com.tr *****

- DENOX DNX-210 KULAKLIK
    * Fiyatı : 8.00 YTL

- PHILIPS SHE 7750 KULAKLIK

- PHILIPS SHS-420 KULAKLIK
    * Fiyatı : 45.00 YTL

- SONY MDR-J10L KULAKLIK
    * Fiyatı : 29.00 YTL

- PHILIPS SBC-HS 430 KULAKLIK

- PHILIPS SHE 3600 KULAKLIK
    * Fiyatı : 55.00 YTL

Resimleri'de elimde var ama şuan Ekliyemiyorum ...
    Creative EP 630 çok Pahallı ondan elimi ondan çektim.
    ve PHILIPS SHS8000'nin fiyatını bilmiyorum, Onun hakkında bilgisi olan varmı :?

Alıntıları Göster
    ya benim abimde çakma ipod almış zavalım onunda kulaklık girişi 2.5 mm küçücük giriş

herhangi bi elektronik dükkanından temin edebilrisin 2.5mm den 3.5 mm çeviren jackı böle uydu anteni müzik seti kolonu satan elektronik dükkanları var oralara gir sor kesin vardır 50 kuruş falandır fiyatı

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.