Şimdi Ara

Jant problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba 2004 ford fokus komfort sahibiyim geçen yıl 2005 model fiesta nın 5 kollu orjinal jantını satın aldım jant değeri 6J 15inç ET 52.5 benim jant değeri 5.5J 14inç ET47.5.Şimdi gelelim soruna jantı taktığımda hiç sorun yoktu fakat ön balataları değiştirdim de jant sürttü yaklaşık 5-6mm fark var nedeni nedir 2004 collection ghia orjinal jant değeri de 6J 15inç ET52.5 .Bizim bu komfortun poyra ve disk mı farklı . Spacer alıp taksam 5mm kurtarıyo fakat bu sefer jant gobeğe oturmayacak sadece somunlar tutacak en iyi çozum balataları frezeletmek . Anlamadım Şey şu 2 jant değeri aynı ghia ve fiesta poyraları mı farklı.
    Yardımcı olan arkadaşlara teşekürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mac14 -- 13 Temmuz 2012; 12:18:38 >

• Yardımcı olacak kimse yok mu.
  • Bence taktirdiginiz balatalari kontrol ettirin nü sekilde bir surtme yapmaması lazım. SAKIN araya parça koydurmayin, jant göbeği oturmaz ise aracının tüm ağırlığı bijonlara binecek ve
    Kisa zamanda bijonlari kesip kazaya sebebiyet olur. Araya koyacağınız flash da da jantin oturacağı göbek olmalıdır. Yoksa fena. Bence sizin balatalari uygun olmayan bir parça kullanmışlar. Oncesinde olup ta sonradan sadece balata degisimi ile bunun olması sadece balata farklılığı ile olur kanaatindeyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yeni balatalar orjinal eskilerin kalınlığı 11mm yanı aşınmışlar yenileri de 19mm .16mm ye düşürürsem problem olmaz fakat ben bu poyra ya taktım kafayı fokus ghia ve komfortun poyraları da mı farklı komşumun jant değerleri de aynı. benim eski balatalar aşınmiş olduğu için problem çikmamış şimdiye kadar. bu poyra konusunda bilgi verecek arkadaş var mı.teşekürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.