Şimdi Ara

jetta 1.2 tsi comfort dsg blumotion

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
1.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2015 JETTA 1.2 TSI DSG COMFORT 16valfe BLUMOTION bu araç için görüşleriniz nedir. Az mı yakar çok mu yakar. Problemli bir araç
    mıdır? Konforlu mu? 1.2 bu araca yeterli midir?

yorumlarınızı rica ediyorum.

tşkler.

• Comfortline tatminkar donanim olarak, Tsi, az yakar çok kaçar s.icinde cok ucuk kacik yakmaz, turbolu oldugu için arabayı çeker yani, atmosferik 1,6 veya 1,4'ler gibidir ama Dsg patlamaya hazırlı bomba aman diyeyim. 0 alinacaksa 2+2 garanti şart. Bu arada, fiyat ne kadar. Alternatiflere baktınız mi?
  • Basarsan yakar, basmazsan sakin kullanırsanız az yakar.
    Konfor olarak fena değil; geniş, aile kullanımına uygun.
    Motor yeterli.
    Araç problemli değil fakat DSG problemli :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: EPICA

Basarsan yakar, basmazsan sakin kullanırsanız az yakar.
    Konfor olarak fena değil; geniş, aile kullanımına uygun.
    Motor yeterli.
    Araç problemli değil fakat DSG problemli :)
    Cevaplar için teşekkürler. VW bayiden tesadüfen bu aracı buldum satışı yapıldı. plakanın çıkmasını bekliyorum.
    Mazda 3 impressive hatchbag 2011 aracımı dün sattım. Ve jettayı almaya karar verdim. Daha doğrusu biraz hızlı bir karar oldu. Tam inceleme yapamadım. Araçsız kalmamak adına.

Jetta 1.2 Comfort TSI DSG 16valve blumotion yani start stop araç durunca araç stop ediyor gaza basınca tekrar çalışıp gidiyormuş. Fiyatı 69.500 e bıraktılar.

Ford focus 'a hiç bakmadım. Tekrar Mazda mı alsam diye düşündüm fakat dediğiniz gibi atmosferik motor diye arada kaldım. Bluemotion bu modeli 16valf imiş. Daha performans mı yoksa daha az yakması için mi bunu
    yaptılar anlayamadım. DSG sanırım bir aralar sorunlu imiş 2012 modellerde. Şu anda sorun olmadığını duydum.

• quote:

Orijinalden alıntı: selimmiles

Cevaplar için teşekkürler. VW bayiden tesadüfen bu aracı buldum satışı yapıldı. plakanın çıkmasını bekliyorum.
    Mazda 3 impressive hatchbag 2011 aracımı dün sattım. Ve jettayı almaya karar verdim. Daha doğrusu biraz hızlı bir karar oldu. Tam inceleme yapamadım. Araçsız kalmamak adına.

Jetta 1.2 Comfort TSI DSG 16valve blumotion yani start stop araç durunca araç stop ediyor gaza basınca tekrar çalışıp gidiyormuş. Fiyatı 69.500 e bıraktılar.

Ford focus 'a hiç bakmadım. Tekrar Mazda mı alsam diye düşündüm fakat dediğiniz gibi atmosferik motor diye arada kaldım. Bluemotion bu modeli 16valf imiş. Daha performans mı yoksa daha az yakması için mi bunu
    yaptılar anlayamadım. DSG sanırım bir aralar sorunlu imiş 2012 modellerde. Şu anda sorun olmadığını duydum.

Alıntıları Göster
    Sorunlar geçmiş yıllara göre daha az fakat tamamen çözülemedi, yine de tedbirli olmakta fayda var.

• DSG riskli gibi dursada kesinlikle pişman olmayacaksınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ekskalibur

DSG riskli gibi dursada kesinlikle pişman olmayacaksınız.
    önceki modeller 6 ileri imiş. Yarın teslim alacağım jetta 1.2 dsg 16valf 7 ileri vitesli imiş. Bluetooth ve Park geri görüş kamerası da mevcut. USB ve SD kartı da var
    Dün satmış olduğum Mazda 3 impressive modeli 4 ileri vitesli idi. çok benzin yakıyordu 100 km de şehir içi 11 litre yakıyordu.

umarım jetta beni mutlu eder. Sedan oluşu , bagaj hacminin daha iyi olması , aile için iyi uygun oluşu benim karar vermeme sebep oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimmiles

önceki modeller 6 ileri imiş. Yarın teslim alacağım jetta 1.2 dsg 16valf 7 ileri vitesli imiş. Bluetooth ve Park geri görüş kamerası da mevcut. USB ve SD kartı da var
    Dün satmış olduğum Mazda 3 impressive modeli 4 ileri vitesli idi. çok benzin yakıyordu 100 km de şehir içi 11 litre yakıyordu.

umarım jetta beni mutlu eder. Sedan oluşu , bagaj hacminin daha iyi olması , aile için iyi uygun oluşu benim karar vermeme sebep oldu.

Alıntıları Göster
    az yakıyor ve baya seri araç biz kullanıyoruz gayet memnunuz vites geçişleri hissettirmiyor sadece fren mesafesi briraz zayıf

• Güzel fiyat güzel araba aldın, 2 yıl garanti, hiçbişey kafana takma kazasiz belasız günlerde kullan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulunmazhintkumasi

az yakıyor ve baya seri araç biz kullanıyoruz gayet memnunuz vites geçişleri hissettirmiyor sadece fren mesafesi briraz zayıf

Alıntıları Göster
    Aracınız hayırlı olsun. Ekstra garanti aldınız mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut_isikan

Aracınız hayırlı olsun. Ekstra garanti aldınız mı ?

Alıntıları Göster
    teşekkür ederim. ekstra garantiyi son 1.5 sene kala alınabiliyormuş. Şimdiden extra 2 yıl için 1500 tl vermek istemedim.
  • dsgnin problemli olmadigini soyleyen delikanliyi cagirin buraya itinayla ilgileniriz.suandaki dsg en problemli versiyon.iki misli bakim fiyatlari ve 20bin kmde patlayan kavramalarda dahil.yerinizde olsam manuel alirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

dsgnin problemli olmadigini soyleyen delikanliyi cagirin buraya itinayla ilgileniriz.suandaki dsg en problemli versiyon.iki misli bakim fiyatlari ve 20bin kmde patlayan kavramalarda dahil.yerinizde olsam manuel alirim.
    Büyük şehirdeyseniz ekranlı teyibiniz varsa alarm taktırın hemen çalıyorlar camı kırıp kapıyı açmadan girdiklerinden araçta fabrikasyon kornalı alarmda işe yaramıyor !
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulunmazhintkumasi

Büyük şehirdeyseniz ekranlı teyibiniz varsa alarm taktırın hemen çalıyorlar camı kırıp kapıyı açmadan girdiklerinden araçta fabrikasyon kornalı alarmda işe yaramıyor !

Alıntıları Göster
    Aynı paraya dizel astra i30 felan varken patlak teneke fındık jetta??
  • Çok yakar ve sanzumani elinize alirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Airapper

Çok yakar ve sanzumani elinize alirsiniz
    Yorumlara bakılırsa biraz kafa karıştırıcı. Kimisi iyi yapmışın diyor kimisi şanzıman elinizde kalır diyor.

DSG Ferrarilerde kullanılan şanzıman diye duymuştum. Şansımıza bakalım ne gibi sorunlarla karşılaşacağım yada karşılaşmayacağım.

Duruma göre bakıp beğenmezsem 2 ay sonra satarım değerini kaybetmeden.
  • Hayırlı olsun arkadaşım sen bakma anti vw'cilere. Uzatılmış garanti de yaptın mı 4yıl kafan rahat olur, Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşallah.

Aldığın fiyat çok iyi, hangi bayiiden aldın, ne renk aracın?
  • selimmiles S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.6 ileri olanlar manuel benzinli jettalar.Yakıt olarak kullanıncada ölçersiniz mazda 3'e göre çok daha az yakar.Birisi konu açmıştı Qashgai otomatigi 30 binde arıza vermişti sorsanız reno/nissan şanzımanı sorunsuz.Oda hem qashqai hem otomatik kaç araç satıyor bir senede nissan.VW sattıgı DSG araçların sayısına bakın birde.Sonra DSG patlıyor diyorlar.Nissanda o kadar satsa aynısı olacak.

Çift kavrama şanzımanlar biraz hassas.DSG bu kadar abarttıklarına bakmayın.Evet arıza yapma ihtimali var.Toyota ve honda şanzımanı daha az arıza yapabilir fakat onlarında vites geçişleri bir DSG kadar hızlı ve konforlu degil.

Birde aldıgınız arabada bir opsiyon yok ise geri görüş kamerası yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alembizim -- 23 Aralık 2015; 22:04:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thall

Hayırlı olsun arkadaşım sen bakma anti vw'cilere. Uzatılmış garanti de yaptın mı 4yıl kafan rahat olur, Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşallah.

Aldığın fiyat çok iyi, hangi bayiiden aldın, ne renk aracın?
    Aracı İstanbul Basınekspres yolu üzerinde Altur bayiden aldım. Renk beyaz.
    teslimat yarın

Arkadaşlar 8valf ile 16valf arasındaki fark nedir. Sene başında 8valf satılıyordu şimdi 16valf bluemotion olmuş. Farkını iyi bilen kullanan arkadaş var mı?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.