Şimdi Ara

jetta 1.2 tsi comfort dsg blumotion (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
1.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam hayırlı olsun. Bir toyotaci olarak keşke Corolla'yi alirken şimdiki aklim olsaydı muhtemelen vw alırdım. Bir de DSG yüzünden servisle ilişkilerinizi iyi tutmaya çalışın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartalus

2-3 fazlasına buhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-navigasyon-geri-kamera-buyuk-ekran-led-far-136hp-320nmtork-acill-248207652/detay dururken 1.2 Jetta'da neymiş?

astrayı fazlaca tavsiye ettiğimi görürsünüz hatta 2013 yılında kendimiz de 1.4 sport astra sedan alıp sattık 5 bin km de.

yalnız atlanılan detay şu hocam jetta diz mesafesi ve bagaj hacmi olarak insigniadan daha iyiyken bu beklenti ile araç almış birini astra hiç memnun etmez.

ayrıca dsg konusunda her ne kadar haklı olsanız da 1.2 tsi motor sorunsuzluğunu kanıtladı. Vergi ve yakıt avantajı vs. jettayı öne çıkarıyor.

• Bugün vw bayiilerindeydim. 1.2 tsi sadece mez'de buldum, onun da arka tampon değişmesi gerekiyor, doğuş sağ olsun %1 iskontoyu uygun görmüş, o da 70 üzerinden hesaplayıp 69300'e bırakıyor. Ellerinde 1.2 yoktu 1.4 tsi ile test sürüşü yaptım kullandığım Golf 6 1.4 tsi den daha ağır geldi. Her ne kadar bagaj ihtiyacım olsada benim harcim golf'ten devam etmek diyerek vazgeçtim. Sıfır aracın tamponu değişecek selim bey'in aldığı fiyattan 200 Tl cik eksik. Sevmedim mez'i. Valla altur'a daha evvel sormuştum hiç jetta kalmadı marta kadar araç yok demişlerdi. bir de şu ayrıntıyı belirteyim jetta euro 6olmasına rağmen 105 hp 110 değil. Ben öyle biliyorum. Selim Bey bu konuda netleşirse memnun olurum. Aracınınız tekrardan hayırlı olsun inşallah ben de size benim iş netleşirse bilgi veririm..

• 16-8v demek piston başına düşen hava deliği sayısı denilebilir, 16Valf araçta piston başına 4 valf düşer bu da motora daha fazla hava girmesini sağlar diyebiliriz bir nevi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bradenburg B kullanıcısına yanıt
    Merhaba,,

MAzda 3 impressive hatchbag 2011 model 20000 km de . değişeni boya yok. 47250 TL verdim.
    ilk sahibiydim. 5 sene kullandım TIK demedi.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Aracı iş dönüşü 17:30 da aldım. Bayiye gittiğimde aracın dışındaki naylon mumlar temizlenmiş. Boya koruması yapılmış beyaz tertemiz beni bekliyordu. Teknik ekip araçla ilgili bilgilendirme yaptı.
    En azından neyin nerede olduğunu gördüm vaktim azdı. Kızımın ateşi çıkmış. Aciliyetim olduğundan fazla duramadım. Aracın ilk deneyimini hastane gitmekle yapmış oldum. Bir de Nöbetci eczane aramakla yaptım.

İlk izlenimlerim baştan söylemek gerekirse olumu. Aracın duruşu gidişi sesi içeriye fazla almaması güzel. Benim Mazda 3 e göre daha iyi.

Amortisörler de iyi. Yol hız kesicilerden geçerken Mazda'ya göre daha az ses çıkartıyor. Daha tok bir araba.

Aracın ekranı baya iyi. Bluetooth eşleştirmeyi yapmıştım. Km ekranı ortasında adım çıktı. Türkcell ve telefon şarz durumunu görüyorum. Bir ara yolda Annem aradı. Telefondaki resimler de eşleşmiş ekranda biranda
    Annemi gördüm. Bu da güzel bir sürpriz oldu.

Follow me güzel. Farlar ben ayrılana kadar kapanmıyor. Bagaj anahtardan otomatik açılabiliyor Markete uğradık elimde poşetler varken bastım açıldı . Bu da cok kolaylıkmış.

Araç durduğu zaman çalışıp çalışmadığını anlayamıyorsunuz.

Start Stop isteğe göre kapatılıp açılabiliyor. Bir ara mahalle arasında trafik kitlendi. Start Stop devreye giriyor . Frenden ayağımı çektiğim anda araç çalışıyor. Bunu çok kısa zamanda yapıyor. Bu da güzelmiş.

Performansı pek deneyemedim. Fakat bir ara gaza kökledim. İvmelenme kötü değil. Süper de değil. Fakat Mazdadan eksik tarafı yok. Hafta sonu bunu daha iyi anlarım herhalde.

Bagajı baya geniş yayla gibi maşallah. Diğer izlenimlerimi yarın yada hafta sonu yazarım. Sizlere hemen ilk izlenimlerimi iletmek istedim. Kısaca olumlu.

Daha iyisi sizin de olsun.

selamlar....

• redbul_540 kullanıcısına yanıt
    Para yönünden srununuz yoksa olabilir.

Fakat bence o kadar para vermeye değmez. MAzda 3 de sunroof vardı. Belki 5 senede 10 kez açmamışımdır. Jant konusu da standard jant bence iyi orjinalliği önemli . Motoru yorar diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimmiles

Yorumlara bakılırsa biraz kafa karıştırıcı. Kimisi iyi yapmışın diyor kimisi şanzıman elinizde kalır diyor.

DSG Ferrarilerde kullanılan şanzıman diye duymuştum. Şansımıza bakalım ne gibi sorunlarla karşılaşacağım yada karşılaşmayacağım.

Duruma göre bakıp beğenmezsem 2 ay sonra satarım değerini kaybetmeden.

Ferrarinin şanzımanı getrag üretimi. Dsg ise borg Warner.

• Hayırlı olsun hocam güzel tercih

• quote:

Orijinalden alıntı: orktas

16-8v demek piston başına düşen hava deliği sayısı denilebilir, 16Valf araçta piston başına 4 valf düşer bu da motora daha fazla hava girmesini sağlar diyebiliriz bir nevi.

Hava deliği

8v Motorda Toplam 4 Egsoz 4 emme sübabı olduğu anlamına gelir.Yani 4 silindir 8v'de Her silindirde Bir egsoz bir emme subap'ı(valfi her neyse)

16v 4 Silindir.Her silindirde 2 Emme 2 Egsoz sübabı var demektir.
  • quote:

Para yönünden srununuz yoksa olabilir.

Fakat bence o kadar para vermeye değmez. MAzda 3 de sunroof vardı. Belki 5 senede 10 kez açmamışımdır. Jant konusu da standard jant bence iyi orjinalliği önemli . Motoru yorar diye düşünüyorum.

Sunroof'un tadı çok başka yağmurda vs araç için çok güzel bir ortam yaratıyor.Jantlarda replika değil Fabrika çıkışlı opsiyon jantlar sadece tasarımları farklı

Araç bunun aynısı :http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-yukseller-otomotivden-jetta-1.4-tsi-hinghline-led-plussunroff-beyaz-254080414/detay

Bir nevi hava deliği sayılır iki delik gazın dışarı tahliye işlemini yapmıyor mu sonuç olarak.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bradenburg B kullanıcısına yanıt
    Arkadaşımın Golf için 16bin TL çıkartmışlardı masraf. Ama bakımları yetkili serviste yapıldığı için sadece 500TL işçilik ücreti alacağız demişlerdi. Hatalı araç üretiyorlar sonra 500TL işçilik alacağız deyip iyilik yapmış gibi göstermeye çalışıyorlar. Mahkemeyle uğraşmamak için çoğu insan bu teklifi kabul ediyor.
    Hocam araçtan genel olarak memnunum, profilime bakarsanız araç için yaptığım detaylı incelemeyi görürsünüz. Düz veya otomatik tercihi size kalmış ben geçen yıl +2 yıl garanti uzatma ile 75000 e almıştım. Highline da 17" jant ve katlanır aya var zaten ama sunroof opsiyon. Başka sorunuz varsa yardımcı olurum.
  • quote:

Merhaba Arkadaşlar,

Aracı iş dönüşü 17:30 da aldım. Bayiye gittiğimde aracın dışındaki naylon mumlar temizlenmiş. Boya koruması yapılmış beyaz tertemiz beni bekliyordu. Teknik ekip araçla ilgili bilgilendirme yaptı.
    En azından neyin nerede olduğunu gördüm vaktim azdı. Kızımın ateşi çıkmış. Aciliyetim olduğundan fazla duramadım. Aracın ilk deneyimini hastane gitmekle yapmış oldum. Bir de Nöbetci eczane aramakla yaptım.

İlk izlenimlerim baştan söylemek gerekirse olumu. Aracın duruşu gidişi sesi içeriye fazla almaması güzel. Benim Mazda 3 e göre daha iyi.

Amortisörler de iyi. Yol hız kesicilerden geçerken Mazda'ya göre daha az ses çıkartıyor. Daha tok bir araba.

Aracın ekranı baya iyi. Bluetooth eşleştirmeyi yapmıştım. Km ekranı ortasında adım çıktı. Türkcell ve telefon şarz durumunu görüyorum. Bir ara yolda Annem aradı. Telefondaki resimler de eşleşmiş ekranda biranda
    Annemi gördüm. Bu da güzel bir sürpriz oldu.

Follow me güzel. Farlar ben ayrılana kadar kapanmıyor. Bagaj anahtardan otomatik açılabiliyor Markete uğradık elimde poşetler varken bastım açıldı . Bu da cok kolaylıkmış.

Araç durduğu zaman çalışıp çalışmadığını anlayamıyorsunuz.

Start Stop isteğe göre kapatılıp açılabiliyor. Bir ara mahalle arasında trafik kitlendi. Start Stop devreye giriyor . Frenden ayağımı çektiğim anda araç çalışıyor. Bunu çok kısa zamanda yapıyor. Bu da güzelmiş.

Performansı pek deneyemedim. Fakat bir ara gaza kökledim. İvmelenme kötü değil. Süper de değil. Fakat Mazdadan eksik tarafı yok. Hafta sonu bunu daha iyi anlarım herhalde.

Bagajı baya geniş yayla gibi maşallah. Diğer izlenimlerimi yarın yada hafta sonu yazarım. Sizlere hemen ilk izlenimlerimi iletmek istedim. Kısaca olumlu.

Daha iyisi sizin de olsun.

selamlar....

Kazaasız belasız kullanman dileğiyle.. Memnun kalacağından şüphem yok

• İyi Pazarlar,

yaklaşık 40 km menzil varken depoyu full doldurdum. 210 Tl benzin ile doldu. Dolumdan sonra Menzil 470 km diyor. Bu gerçekcimidir . Benim eski mazda ile full depoda 430 km gösteriyordu.

ikinci bir konu. Telefon eşleşmesini yaptım. Fakat ekranda APP Connect var. Yani bunun aktivasyonu için yetkili servisinizle görüşün diyor. Forumlardan baktım fazla bir şey bulamadım.

Android telfonlar App Connect ile görüntüyü ekrana taşıyormuş. Telefondaki Navigasyon'u aracın ekranına App Connect ile yansıtılıyormuş.
  • Çok iyi fiyata almışsınız arabayi.
    2 hafta olmuş, yorumlarınız neler?
  • selimmiles S kullanıcısına yanıt
    Ol bilgisayarında anlık tüketim ve menzil kısmını hiçbir zaman kullanmadım kullanmam da. Bilgi verici kısımlar değil.

Otoparkın içinde 10 dk boyunca dur-kalk ve manevra yapın araç kendisini kötü trafikte gibi algılayıp ona göre menzil sunuyor veya uzun yola çıktınız 1000 km yol yapıp geldiniz depoyu doldurdunuz şehir içinde bile 800-900 km menzil gösterir.

Siz tam depo kullanın tekrar doldurun sonra tekrar bakalım yakıta.

• 1.2 TSI iyi de bu araca az gibi geliyor bana. Onun haricinde sakin kullanırsan az yakar. Agresif kullanımda baya yakar ama iyi gider Hakk'ını verir. DSG yi problem yapma araç zaten garantili birşey olursa çökersin servisin tepesine. Bu arada hayırlı olsun.

• Arkadaşlar,

şu ana kadar full depo 'dan kalan menzil 330 gösteriyor. Yaklaşık 300km yol yaptım. Uzun yolda yol bilgisayarı menzili hızlı bir sekilde yükseltiyor. Tahminimce en az 700 km yaparım herhalde.

Aracın gidişi vites tepkileri güzel. Aniden gaza bastığımda tepkileri yeterli. 1.2 motor bu kasayı rahat rahat kaldırıyor sıkıntı yok. Onun haricinde negatif bir izlenimim olmadı.

Eger bu dsg vites ile alakalı teknik sorun yasamaz isem araç gayet güzel.

tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.