Şimdi Ara

jetta 1.2 tsi comfort dsg blumotion (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
1.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Normalde geri görüş park kamerası Confort'da yok. Bluetooth da yok. Ancak bu araç geri park kamerası ve bluetooth ile gelmiş. Bende kaçırmayayım dedim. Sadece kafama takılan DSG olayı. Bir de
    8valf den 16valf'e çıkartmışlar arabayı. Satış müdürünün söylediğine göre araç durduğu zaman stop ediyor gaza basınca start olup devam ediyormuş
  • Güle güle kullanın. Güzel araba. Sanırım bu model 16 valf 110 bg olan versiyon Euro 6 normlarına uygun. Daha önceden 8 valf 105 bg Euro 5 normlu olan motor vardı. Bence çok güzel ve doğru bir tercih yapmışsınız. DSG'de arıza riski olmasına rağmen bu fiyat segmentinde alınabilecek en hızlı ve konforlu şanzımana sahip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekorender -- 23 Aralık 2015; 22:23:34 >
  • selimmiles S kullanıcısına yanıt
    hocam kusura bakmadan
    nasıl alış veriş yaptın
    alırken sormadınmı?
    gaza getırtıp satın aldın yoksa
    aldıgın araça euro6 110hp bir motoru var 16v.
    daha oncelerı euro5 105hb 8v tı...

kaça aldın?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Fazla ince eleyemedim. Bluemotin daha tasarruflu dediler. Fakat kullanan birinden cevap alamadım. Aslında ikinci el passat almayı planlıyordum. Fiyat böyle olunca sıfır araca bineyim dedim. Sonrasında forumlarda dsg ile
    ilgili bazı olumsuzluklar yazıldığını görünce kafam karıştı haklı olarak. Fakat bu dsg olayı sanırım düzeltildi yada aynen sorun devam ediyor.
  • ellerinde sadece tek araçmı vardı?
    bu arada hayırlı olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Hayırlı olsun hocam.
    kaça aldınız?

69500
    hocam hayırlı ugurlu olsun
    güzel bır araç tercıhı
    kullanımınızdan sonra burada degerlendırme konusu beklıyorum.

evet tek kalmış. Kredisi dönmüş alamamışlar. Araç bana kaldı.
    teşekkürler.. umarım mazda 3 ü aratmaz.
  • En son donanım degişikligi ile benzinli jettaya bluemotion geldiginde donanım olarak birkaç degişiklik oldu.Yeni olarak golf ve passatta kullanılan ekran geldi.Buna ek olarak comfortline ve highline bluetooth standart.Motorun yakıt tüketimi ve performansı mazda3 unutturur.Motor konusunda sorununuz olmasın.Mazda3'ün bahsettiginiz 11 litre tüketimine göre daha az yakar,bir alt vergi dilimi avantajı var.Aldıgınızda gözlemlersiniz burayada tecrübelerinizi yazın.

TSI için hala çok yakar diyenler var.Bir benzinli kadar yakar dizel kadar az yakmasını beklemeyin.Aracı sıkıştırıp son hız denemeleri yaparsanız çok yakar her araç gibi.Ekonomi odaklı kullanılacaksa sorun yok.11 litreden sonra üzmez sizi.@ selimmiles

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alembizim -- 23 Aralık 2015; 22:55:32 >
  • alembizim kullanıcısına yanıt
    Bunları duyduğuma sevindim. Teşekkürler. 16valf oluşundan bahsediyorsunuz değil mi? yani düzeltmeler yapmışlar motora? Benim MAzda otomatik atmosferik motordu. 4 ileri vitesli aynı zamanda triptonik de kullanıyordum.
    jetta 7 ileri şanzımanlıymış.
    16v bluemotion diğerine göre 1 lt ye yakın daha az yakar.ayrıca start stop da mevcut. motordan şüpheniz olmasın. sizi olursa tek sıkıntıya sokacak şey dsg. inş o da sıkıntı çıkarmaz. hayırlı olsun

• teşekkürler...soru işaretleri kafamda azaldı. Akşam aracı alacağım. Deneyimleri buradan paylaşırım. Mazda 3'ten sonra farkı göreceğim . olumlu olur umarım.

en azından mazda gibi 11 litre yakmaz jetta ..
  • Selim bey, vosvos sevmeyen biri olarak (polo hariç) jetta iyi bir seçim donanımı yeterli ve mazdayı aratmaz.

Tek sorun inşallah DSG den başınız ağrımaz...Manuel olsaydı yeme de yanında yat der geçerdim.
  • Hayırlı olsun. Umarım aracınızda bir sıkıntı yaşamadan uzun süre kullanırsınız.

Ablama geçen sene sıfır Polo 1.2 TSI DSG almıştık. Biz de araştırdığımızda DSG şanzımanda sorunun çözüldüğü izlenimine kapılmıştık. Ancak bir süredir gaza bastığında özellikle yoğun trafikte araçtan ses geldiğini farkettik. Servise götürdük ve şanzımanda arıza olduğunu söyleyip ücretsiz parça değişimi yaptılar. Şu anda sorun yok ama diken üstündeyiz yine de.

DSG sorunsuz çalışırsa gerçekten çok iyi fakat Volkswagen'in fiyatları bu kadar yüksekken bu riski almaya değer mi, tartışılır.
  • Hayırlı olsun aracınız, bende de 1.4 tsi 122 hp higline dsg var geçen yıl aldım, 2015 yılı olarak gelenlerde euro 6 motor ve bazı yeni donanımlar geldi, ekdan değişti, bluemotion ve start-stop geldi, 1.2 ler 16v oldu. Araçtan genel olarak memnunum çok geniş aile için birebir. Şehir içi-dışı kullanımlarınız eşitse ortalama 6 lt tüketiminiz olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selimmiles

69500
    ben de mazdayı ne kadara verdiğinizi merak ettim????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fox913 -- 24 Aralık 2015; 16:32:10 >
  • Dsg arızası garanti den sonra çıkarsa wv servisleri ne kadar ücret çıkarıyor

• vedat.ersin kullanıcısına yanıt
    Hocam izninizle size birkaç sorum olacak.
    Aracinizdan genel manada memnunmusunuz?
    Düz vitesi alinirmi?şuan düz vites liste fiyatı 75.000
    Farklı tasarımda 17 jant,sunroof,katlanır ayna ile birlikta 81.000 fiyat verdiler sizce nasıl?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.