Şimdi Ara

Jetta TDI verilip Giulietta JTD alınırmı? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
7.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar ben giuliett 1.6 jtdm kullanıyorum. aracı kullanalı yaklasık 8 ay oldu. ben tavsiye ederımm
  • quote:

Orijinalden alıntı: bencn17

quote:

Orijinalden alıntı: nirvana82

Jetta 2011 1,6 TDI kullanıyorum, Guilietta'nın fiyatı 61'e kadar düşmüş. Jetta ile 1-2K fark verilip Giulietta alınırmı? Sorunlu bir arabamıdır?

Birde Giulietta 170HP kullanan varmı? Yakıt tüketimi nasıldır? Biraz performanslı kullanmak istesek yakıt tüketimi nerelere dayanır?

Eğer beğeniyorsan al pişman olmayacaksın...;)

Araç ile ilgili iç mekan kalitesi çok beğenilmesede bence güzel nesi beğenilmiyor pek anlamıyorum o kadar araca binip iniyorum en azından farklı bir kokpit kalitesizde değil...

Ama şunu demeden geçemeyeceğim araç yenide olsa ufak tefek tıkırtılar duyman olası çok ciddi değil bunu belirtmek isterim ama zamanla belli tıkırtılar geliyor araçtan...

Motoru belli zaten Fiat'ın Mjet motoru 120'lik olan olsaydı süper olurdu bu fiyata ama 105'likte üzmez seni piyasada TDİ TCDİ lar varken bunun sesi az kalır tabiki sesli çalışıyor ama dizel sonuçta sessiz dizel istiyorsan Korelilerin dizel motorlarını tercih edebilirsin...

Aracın en büyük özelliği sürüş kalitesi piyasada 2. el kaygısı ile alınmış araçlar gibi dümdüz bir araç değil aradaki farkı kısa zamanda anlarsın yol tutuşu gayet iyi donanımı tatminkar sunroof ile birlikte alırsan harika olur bunun dışında vites topuzu problemi vardı ben denk gelmedim ama yaşayanlar vardı metal kısmı kalkıyormuş sanırım ama dediğim gibi kullandıklarım arasında bu şekilde bir sorun yoktu...

2.elde de ciddi bi kayıp yaşayacağını düşünmüyorum artık her araç belli fiyatlarda gidiyor bazıları hızlı bazıları yavaş ama takasta kullanırsan sıkıntı yaşamazsın şu an piyasadaki ölücüler galeriden daha kötü durumda...

Bunun dışında aracın keyifli farklı cezbedici tasarımıyla memnun kalacağını düşünüyorum...

Motor sesi ufakta olsa tıkırtı ve ufak tefek işçilik hataları canını sıkmazsa güzel günlerde kullanırsın test etmediysen mutlaka test et birde İstanbul'dan alacaksan Zincirlikuyu birmot'u tavsiye ederim....

Beylikdüzü'ne falan kesinlikle uğrama ben oranın yüzünden almaktan vazgeçtim araçtan soğuturlar adamı...

Ben aracın iç kısmını çok beğendim. Ayrıca navigasyon, bluetooth, parking asist gibi özellikleri olan clarion marka dokunmatik renkli ekranlı zımbırtı takabiliyorlarmış.
    Parçalı deri koltuk, bel desteği, karartılmış arka camlar ve dikiz aynası, yan aynalarda sinyal lambası, sunrooj, bagajı içerden açma düğmesi olmayacak Giuliettada. Bunların yerine led far ve stoplar, start-stop özeeliği olacak.
    Birde şu DNA çok hoşuma gitti. D'ye alınca direksiyon sertleşiyor, gaz pedalı yumuşuyor, her ne kadar 105bg çok yüksek performans vermesede güzel his veriyor.
    Çok kararsızım ama ya allah diyip değiştircem gibi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: çekomastik

Julyet güzel araç ama şahsen jettaya talim ederdim. (2. el kaygısı)
    Ha illa alacaksam o kasaya bence dizel yakışmıyor, 170lik benzinlisini araştırırdım.

Dizel 105HP 61.000
    Benzin 170HP 62.000 (üstelik donanımda çok çok daha iyi)

Beygir düşmanı olmadığımıza göre yakıt masrafı mecbur kılıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: EPICA

Jetta'nız Highline'mış.Bir de Porto jant varsa en beğendiğim C sınıfı sedan.
    Giulietta alacaksanız bir fark olması açısından 170 lik Multiair almanızı öneririm.Fakat o da şehir içi kolaylıkla 10 litreleri geçer performanslı kullanımda.

Kalite olarak pek fark etmeyecek fakat sürüş zevki ve tasarım olarak daha iyi bir araca bineceksiniz.
    170'lik seçeneği alırsanız bir de performans eklenecek bu ikiliye.

2. tekrar olacak ama benzini karşılayacak param olsa az daha kredi çeker 235HP alırım

2012 yılı Ağustos ayı Türkiye'sinde mevcut pompa fiyatları 1,6 dizele mecbur ediyor bizi :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: drsnrky

quote:

Orijinalden alıntı: afas03

BENCE İLERİYE DÖNÜK BİR TERCİH YAP VW JETTA AL DERİM DİZEL MOTORU OLSUN KONFORU OLSUN MALZEME KALİTESİ OLSUN YETERLİ SEVİYEDE AMA Yolda giderken aracıma baksınlar diyorsun kesinlikle Tasarım olarak ALFA ROMEO giulietta derim giuliettanın dizel moturuda arkadaşların dediği gibi vw den kalır yanı yok...

Adam Jetta kullanıcısı zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: manisa_tr

hocam markasında HAÇ işareti olan olan bi araba hiç alınır mı? caiz mi? atalarımız viyana kapısına dayansın, torunları yılanlı haça binsin.. oldu mu yani hocam..

VW'de BMW'de Renault'da haç işareti yokta kazandıkları parayı Gazze'ye yardım amaçlımı yolluyolar
  • quote:

Orijinalden alıntı: shadowgeist

quote:

Jetta 2011 1,6 TDI kullanıyorum, Guilietta'nın fiyatı 61'e kadar düşmüş. Jetta ile 1-2K fark verilip Giulietta alınırmı? Sorunlu bir arabamıdır?

Birde Giulietta 170HP kullanan varmı? Yakıt tüketimi nasıldır? Biraz performanslı kullanmak istesek yakıt tüketimi nerelere dayanır?

170lik giuletta ödül almış çok kaliteli bir motora sahip.
    performanslı kullanımda 10-12 litre civarlarını görürsünüz normal kullanımlarda ortalama tüketimi 6-8litre dolaylarındadır.
    Ki böyle performanslı bir motora göre bence gayet iyi rakamlar bunlar.
    Jetta 2011 dediğiniz araç sanırım yeni kasa meksika üretimi jetta.
    Giuletta o aracı açık söylüyorum biçer.
    1 serisi a3 gibi araçların rakibidir zaten.
    Golfün Jettann oralarda işi yok.
    Motor derseniz de iki motor da teknolojik açıdan iyi,problem yaratmamış üniteler.
    Tabi fiat motorlarının parçaları doğuş efsanesinden daha ucuz onu da eklemek lazım.
    Giulettanın yol tutuşu iç mekan kalitesi(ki eleştiriliyor)jettanızdan daha iyi orası da kesin.
    Ve almışken yüksek donanımla tercih etmekte fayda var,özellikle 1.4 multilairde 70k küsür fiyata sunulanlar gayet güzel.
    Motor performansı size yetecektir,fakat performans isterseniz modülle 20 30 hp alma şansınız var.
    Bu da altınızdaki dizel aracı çok keyifli bir hale getirecektir.
    Kısacası alınır mı alınır.
    Çok da güzel bir seçim olur.

170lik şimdilik alamayacağım.

Yalnız iç mekan kalitesi, yol tutuş ve performans için birbirlerine üstünlük kurabilecek arabalar değil ikisi. Sadece Jetta'nın kapılardaki dandik plastik yerine Giu'da daha çok deri kullanılmış. Jetta'da donanım olarak az daha ağır basıyor. Jetta'yı çok büyük hevesle aldım ve hala keyifle biniyorum ama kampanyayla beraber kafa kafaya aracı sıfırlama fırsatı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: omerbarik

arkadaslar ben giuliett 1.6 jtdm kullanıyorum. aracı kullanalı yaklasık 8 ay oldu. ben tavsiye ederımm

kardeş 8 ayı özetlesen bize, hatta özet geçmeden uzun uzun anlatsan tüm tecrübeyi, heyecanla bekliyorum
  • bu aziz kancar arkadaş neden hala kabullenemiyor bizim 1.9 tdi caddymiz vardı 2007 yılında sabah çalıştırırdık tüm mahalle kalkardı sağolsun alarm gibiydi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schneeflocke

bu aziz kancar arkadaş neden hala kabullenemiyor bizim 1.9 tdi caddymiz vardı 2007 yılında sabah çalıştırırdık tüm mahalle kalkardı sağolsun alarm gibiydi

Neden tamamı ile konuyu okumadan yorum yapıyorsunuz ben 1.6 TDİ CR motorlardan bahsediyorum 1.9 TDİ den degil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aziz Kancar

quote:

bu aziz kancar arkadaş neden hala kabullenemiyor bizim 1.9 tdi caddymiz vardı 2007 yılında sabah çalıştırırdık tüm mahalle kalkardı sağolsun alarm gibiydi

Neden tamamı ile konuyu okumadan yorum yapıyorsunuz ben 1.6 TDİ CR motorlardan bahsediyorum 1.9 TDİ den degil

kardeşim 1.6 TDI motor dedigin araç dayımda 1.6 tdi caddy var şuan adam arabayı çalıştırıyor yine belkide o traktör sesi yeni nesillerde en fazla %10 azalmıştır 1.9 1.6 ses konusunda yine birbirlerini tamamlıyorlar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Aziz Kancar

quote:

kardeşim 1.6 TDI motor dedigin araç dayımda 1.6 tdi caddy var şuan adam arabayı çalıştırıyor yine belkide o traktör sesi yeni nesillerde en fazla %10 azalmıştır 1.9 1.6 ses konusunda yine birbirlerini tamamlıyorlar.

Birbirlerini tamamlıyorlarmı ? yahu kapımda iki tane caddy var biri 1.9 biri 1.6 bu mesajdan sonra gidip çalıştırdım ikisinide sonra gelip mesajınızı tekrar okuyup tebessüm ettim saygılarımla hocam

• Ya bırakın şu motor sesini artık konu Guiletta Jetta takası araçlar ilgili karşılaştırma yapın 1-2 db fazla 1-2 db az zaten aldığınız motoru ekonomi için alıyorsunuz sesi var tüyü var kılı var demeyin....
  • quote:

Ya bırakın şu motor sesini artık konu Guiletta Jetta takası araçlar ilgili karşılaştırma yapın 1-2 db fazla 1-2 db az zaten aldığınız motoru ekonomi için alıyorsunuz sesi var tüyü var kılı var demeyin....

+1
  • quote:

insanların araç tercihleri onların beklentileriyle alakalıdır.
    Aracınızı 0lamış olacak,C+ dediğimiz 1 serisi a3 gibi araçlarla aynı sınıfta değerlendirilen bir aracı uygun fiyata almış olacaksınız.
    Bu açıdan düşünürsek Giuletta almak mantıklı bir iş olur.
    ama aracınızla mutlusunuzdur,kullanmaya devam edersiniz ona da kimse bir şey diyemez.
  • quote:

quote:

insanların araç tercihleri onların beklentileriyle alakalıdır.
    Aracınızı 0lamış olacak,C+ dediğimiz 1 serisi a3 gibi araçlarla aynı sınıfta değerlendirilen bir aracı uygun fiyata almış olacaksınız.
    Bu açıdan düşünürsek Giuletta almak mantıklı bir iş olur.
    ama aracınızla mutlusunuzdur,kullanmaya devam edersiniz ona da kimse bir şey diyemez.

Aslında normalda Giulietta Jetta'dan önce tercihim olabilirdi ama geçen sene eylül ayında Ankara'da bayisi yoktu, fiyatı 70'lere yakındı. Şimdi Eskişehir Yolu'nda servis bayi açılmış, fiyatı kampanyayla anahtar teslimi 61'e kadar düşmüş.
    Ama genede insan durduk yere kaşınıyomuyum diyor, sonuçta Jetta'dan tamamen memnunum diyebilirim.

• quote:

bir test sürüşü yapmanızda fayda var.
    Tercih biraz size kalıyor.
    Ben olsam daha üst bir aracı seçeceğimden hiç düşünmezdim(eğer sedan/bagaj çok lazım değilse)
  • Ben şu an sizin yerinizde olsam 0 alacak olsam Jetta ve Guiletta arasından Guiletta'yı tercih ederim bu tamamen benim beklentilerim ile alakalı...

Ancak şu an bu araçlardan birine sahipsiniz Jetta dizel Highline bir aracınız var araç yeterli motor dizel donanımıda olan bir aracınız var ve 2011 model bu değişim için iki kere düşünürdüm ama sanırım değiştirmezdim.

Tabi üstüne vereceğiniz fark ciddi rakamlar olmayacak bunun yanında model yenilemiş ve aklınızdaki daha öncede almak istediğiniz bir araca sahip olacaksınız bunlar aradaki farka değer şeyler ancak aracınızdan memnunsanız benim görüşüm değişim yapmamanız yönünde sürekli yeni modeller piyasaya çıkıyor aklınıza daha sonra farklı araçlar gelebilir...

Kendimden örnek vermek gerekirse B sınıfı hb bir araca sahibim 3 sene civarı oldu çok marka ve model gezdim ancak cidden tamam dediğim bir araç olmadı Guiletta, 159, GT, Countryman, 1 serisi C30, s60 bi ara cabrio sevdası Z4'e kadar çıktım sonra hepsinden son anda vazgeçtim hala beklemedeyim neyi bekliyorum bilmiyorum ama sanırım artık tam ihtiyaç anını bekliyor insan yani araç değiştirmenin sonu yok gibi size örnek olması açısından yazıyorum belki benimki biraz maymun iştahlılık yada bunları alabılıyorsan neden almıyorsun diye bilirsiniz ama beklenti ve karşılığı durumunu bazen korumak gerekır dıye dusunuyorum....

Kolay gelsin....

• quote:

quote:

bir test sürüşü yapmanızda fayda var.
    Tercih biraz size kalıyor.
    Ben olsam daha üst bir aracı seçeceğimden hiç düşünmezdim(eğer sedan/bagaj çok lazım değilse)

test sürüşü yaptım, çok beğendim, buradan da fikir almak istedim
  • quote:

Ben şu an sizin yerinizde olsam 0 alacak olsam Jetta ve Guiletta arasından Guiletta'yı tercih ederim bu tamamen benim beklentilerim ile alakalı...

Ancak şu an bu araçlardan birine sahipsiniz Jetta dizel Highline bir aracınız var araç yeterli motor dizel donanımıda olan bir aracınız var ve 2011 model bu değişim için iki kere düşünürdüm ama sanırım değiştirmezdim.

Tabi üstüne vereceğiniz fark ciddi rakamlar olmayacak bunun yanında model yenilemiş ve aklınızdaki daha öncede almak istediğiniz bir araca sahip olacaksınız bunlar aradaki farka değer şeyler ancak aracınızdan memnunsanız benim görüşüm değişim yapmamanız yönünde sürekli yeni modeller piyasaya çıkıyor aklınıza daha sonra farklı araçlar gelebilir...

Kendimden örnek vermek gerekirse B sınıfı hb bir araca sahibim 3 sene civarı oldu çok marka ve model gezdim ancak cidden tamam dediğim bir araç olmadı Guiletta, 159, GT, Countryman, 1 serisi C30, s60 bi ara cabrio sevdası Z4'e kadar çıktım sonra hepsinden son anda vazgeçtim hala beklemedeyim neyi bekliyorum bilmiyorum ama sanırım artık tam ihtiyaç anını bekliyor insan yani araç değiştirmenin sonu yok gibi size örnek olması açısından yazıyorum belki benimki biraz maymun iştahlılık yada bunları alabılıyorsan neden almıyorsun diye bilirsiniz ama beklenti ve karşılığı durumunu bazen korumak gerekır dıye dusunuyorum....

Kolay gelsin....

evet aslında belki biraz şımarıklık ama yolda giu görünce için gidiyor, aynısı jetta için oluyodu 2 ay sonra heves gitti, şimdi giu alsam 2 ay sonrada gözüm başkasınamı takılacak diyorum aslında ama bir kere geliyoz dünyaya.

galiba kampanya bitmeden aracı satarsam değiştireceğim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.