Şimdi Ara

johnny2 adlı vatandaşa inat, ücretsiz oyun (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
372
Cevap
0
Favori
12.752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: yesilormancini

her taraf dolandırıcı dolu. ne yazık ki kriz suça teşvik ediyor. ama sanırım bu arkadaşın paraya da ihtiyacı yok.

lise yıllarında çok zengin bir arkadaşım vardı hırsızlık yapıyordu, çok zenginsin niye yapıyorsun dediğimizde adrenalin salgılıyorum abi diyordu heralde bu da böyle birşey.

Onun ağzını burnunu kırsınlarda görsün adrenalini... çok yakın arkadaşınsa kusura bakma ama deli ediyo bu tipler beni
  • dostum kapısında polisleri görünce öyle bir ders alır ki okulda işde evde polis tarafından götürülen insanların halini görseniz.

@oğuzhan bu akşama kadar johnny2 den özür dilemeni bekleyeceğim.
    dolandırıcılıkdan savcılığa başvuruda bulunacağım. normal vatandaş olmadığımdan bürokrasinin nasıl hızlı işleyeceğini okuldan alırlarken görürsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yesil_ozgur_marti -- 17 Ocak 2009; 13:54:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: margornn

Bir ilk sayfayı okudum birde son sayfayı önce oyun vercem diyordu avanza sonra sahtekar olduğu hakkında hemfikit olunmuş sanki biri arada geçenleri özetleyebilirmi yaw üşendim okumaya

(yazar niklerini unuttum, 2 tanesini, o yuzden bas harflerini verdim, bir baska arkadas, avenzea'nın hangi niklerde takıldıgını yazar zaten)

ya konu karışık, johnny2 arkadaşımız 4-5 gun once bir baslık acıp dolandırılıdıgını belirtmisti, oyun degisimi mi, takasi mi ne yapmıs, oyunda gelmemis. mesaj atmıs, cevap alamamıs vs. niki n ile baslayan bir yazardı johnny i dolandırmak isteyen yazar. sonra bu yazar geldi ve ''babam olmustu'' diye yakındı ve genel olarak forumu inandırdı. (bu arada parayıda gondermis herhalde johnny ye yani oyun degilde para gondermis.)

neyse, johnny2 arkadasımız cok saglam, dedektif gibi cıktı.

sonra bu ilk sefer kendini dolandıran yazarın avenzea nikli olan yazar oldugunu desifre etti. bu yazar birkaç niki daha varmıs ve oyle oyunlar ceviriyomuş. neyse tabi tam kesin degildi o sıra, ben johnny yi abarttı, takıntı yaptı sanmıstım.

sonra avenza kendi kaşınarak, forumdan birine bedava oyun verecegini soyledi. o verecegi kisi de, kendisi veya tanıdık biri olan forumda yeni yazar olmus biri cikti.

burada skywalker'ın dikkati devreye girdi ve aslında bedava oyun vermenin olmadıgını yakaladı. yani avenzea, gogorock mıydı neydi, bu yazara oyun vermeye gitmemis. forumda geziniyormus,(zaten sky-walker en basında neden boyle forumda yeni bi adama veriyorsun diye sormustu. avenza'da akıl olsa, gercekten hediye edip en azıdnan kendini kurtarırdı.)

tabi burada miex'inde mesafe hesabından, ve ayrıntılardan katkısı oldu. yani avenza normalde istanbul'da en az 30 dakikalık uzakta bir yere gittigini soyluyor, buraya 25 dakikada gidip gelmis filan.

sonucta o gece johnny yoktu ama biz kendi aramızda olayı cozdukten sonra epey bir geyik yaptık ve eğlendik.

ha ayrıca, johnny i dolandırmaya ve bizi kandırmaya calısan bu yazarın ilk niki ''n'' harfi ile başlıyor, ikinci niki ''avenzea'', 3. niki ''gogorock'' (buyuk ihtimal oyunu hediye ettigi) sonra bir nik daha cikti, ''h'' harfi ile, oda iste bir anda gece cikti, avenzea yı savunmaya başladı, cok garip bir duruşu vardı, muhtemelen ya avenzea'nın kendi yada bir arkadaşıydı.

bunlar hep deşifre oldu. iyi de geyik oldu yanında.

dostum biraz karisik bi hikaye ama umarım anlamışsındır. işte insan, çürük elmalar, böyle kaçamıyor gerçekten, yalancının mumu yatsıya kadar sürüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nejat_80 -- 17 Ocak 2009; 14:00:13 >

• Adam dünkü yağmurda Maltepe'ye yarım saatten az sürede gidip geldiğini söylüyor.(Forumda öyle gözüküyor)

İmkansız yani, yer altından tünel olsa belki olabilirdi.

Onun dışında oyun resmi istenmesine rağmen 1.5 saat sonra anca resim koyabilmeside gerçekten ilginç.

Hemde forumdaydı.

Ona resim koy dendiğinde

"ne resmi koyiim?" "ismimi yaziim mi" diye farklı farklı mesajlar attı vakit kazanmak için.

Sizce ne resmi koyacağı ortada değil mi? Ailece piknik resimlerini koymayacağı kesin sonuçta.

3 tane birbirinden ilginç kullanıcının yarattıgı onlarca çelişkiye hiç girmek istemiyorum gerçekten sayfalar alır(bakmak isteyen önceki sayfalara baksın sky__walker ile alıntılı mesajlarıma)

İlginç valla ya neler oluyor dünyada.
  • quote:

@johnny2

arkaşın adını soyadını telefon numarasını adresini pmden atıp ve tam olarak olayı anlatır mısın?
    dekont falan varsa onlarıda .
    pazartesi günü ilk işim bu ii çözmek olacak.
    bu forum ancak böyle temizlenir.

aileden zengin biri belli, yada maddi durumu iyi, belki sırf hava atmak için bu işe girdi. arkadaşlarına hava atıyor, bakın nasıl dolandırıyorum enayileri diyor, belki sigara, alkol vs gibi kotu alıskanlıkları var, onlari finanse etmek icin kullanıyor.

ama bence hukuki zeminden sıkıştırılırsa, en azından forumdan özür dilemezse ve johnny2 arkadaşımızdan, işin peşinden gitmekte fayda var.

birde bu adam şimdi yarın öbürgün 6 ay sonra bir başka nikle yine dolandırmaya çalışabilir, en kötüsü bu. her zaman forumda bu kadar dikkatli göz olmayabilir. gözden kacıp bir garibanı dolandırabilir, benim en büyük korkum bu.

bu yüzden yesilormancini arkadasımıza ilgisi icin tesekkur ederim. bakalim nereye varacak bu is.

not:

unutmusum ayrıca, miex arkadasımızdan da ozur dilemesi gerekiyor, dun cok cirkin ifadeler kullanıldı ona karsı. oyunu almak icin hırs yaptın, telefonunu ver, filan gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nejat_80 -- 17 Ocak 2009; 14:12:28 >

• Yalnız yine tam olarak emin olmamama rağmen ben paranın johnnye ödendiğini okumuştum, yanlış mı biliyorum? Yani takas ediceklermiş, adam ortadan kaybolmuş, sonra ortaya çıkıp para göndermiş.

Bu durumda dolandırıcılık için dava açılmaz sanırım.

quote:

@johnny2

arkaşın adını soyadını telefon numarasını adresini pmden atıp ve tam olarak olayı anlatır mısın?
  • quote:

Orjinalden alıntı: nejat_80

quote:

Orjinalden alıntı: margornn

Bir ilk sayfayı okudum birde son sayfayı önce oyun vercem diyordu avanza sonra sahtekar olduğu hakkında hemfikit olunmuş sanki biri arada geçenleri özetleyebilirmi yaw üşendim okumaya

(yazar niklerini unuttum, 2 tanesini, o yuzden bas harflerini verdim, bir baska arkadas, avenzea'nın hangi niklerde takıldıgını yazar zaten)

ya konu karışık, johnny2 arkadaşımız 4-5 gun once bir baslık acıp dolandırılıdıgını belirtmisti, oyun degisimi mi, takasi mi ne yapmıs, oyunda gelmemis. mesaj atmıs, cevap alamamıs vs. niki n ile baslayan bir yazardı johnny i dolandırmak isteyen yazar. sonra bu yazar geldi ve ''babam olmustu'' diye yakındı ve genel olarak forumu inandırdı. (bu arada parayıda gondermis herhalde johnny ye yani oyun degilde para gondermis.)

neyse, johnny2 arkadasımız cok saglam, dedektif gibi cıktı.

sonra bu ilk sefer kendini dolandıran yazarın avenzea nikli olan yazar oldugunu desifre etti. bu yazar birkaç niki daha varmıs ve oyle oyunlar ceviriyomuş. neyse tabi tam kesin degildi o sıra, ben johnny yi abarttı, takıntı yaptı sanmıstım.

sonra avenza kendi kaşınarak, forumdan birine bedava oyun verecegini soyledi. o verecegi kisi de, kendisi veya tanıdık biri olan forumda yeni yazar olmus biri cikti.

burada skywalker'ın dikkati devreye girdi ve aslında bedava oyun vermenin olmadıgını yakaladı. yani avenzea, gogorock mıydı neydi, bu yazara oyun vermeye gitmemis. forumda geziniyormus,(zaten sky-walker en basında neden boyle forumda yeni bi adama veriyorsun diye sormustu. avenza'da akıl olsa, gercekten hediye edip en azıdnan kendini kurtarırdı.)

tabi burada miex'inde mesafe hesabından, ve ayrıntılardan katkısı oldu. yani avenza normalde istanbul'da en az 30 dakikalık uzakta bir yere gittigini soyluyor, buraya 25 dakikada gidip gelmis filan.

sonucta o gece johnny yoktu ama biz kendi aramızda olayı cozdukten sonra epey bir geyik yaptık ve eğlendik.

ha ayrıca, johnny i dolandırmaya ve bizi kandırmaya calısan bu yazarın ilk niki ''n'' harfi ile başlıyor, ikinci niki ''avenzea'', 3. niki ''gogorock'' (buyuk ihtimal oyunu hediye ettigi) sonra bir nik daha cikti, ''h'' harfi ile, oda iste bir anda gece cikti, avenzea yı savunmaya başladı, cok garip bir duruşu vardı, muhtemelen ya avenzea'nın kendi yada bir arkadaşıydı.

bunlar hep deşifre oldu. iyi de geyik oldu yanında.

dostum biraz karisik bi hikaye ama umarım anlamışsındır. işte insan, çürük elmalar, böyle kaçamıyor gerçekten, yalancının mumu yatsıya kadar sürüyor.

Sağolasın güzel özetlemişsin bu esnada bende okudum tüm sayfaları 3 kullanıcıda aynı yüksek ihtimal... şimdi eğleniyordur bile forumda bu kadar iilgi çektim diye ne insanlar var yahu

• Ben ondan özür beklemiyorum, sonuçta kendini kurtarmaya çalıştı.

Şu lafa çok gücendim ama "oyunu 40 ytl ye alamadın diye hırs yapıyorsun burda" demişti.

Bana oyun bedavaya teklif edildi.

Ben dedimki, sen benden yaşça büyüksün alın terinle kendi paranla oyununu almışın PS3 oyunu almak bir lüks, ben bu oyunu senden bedavaya kabul edemem saygısızlık olarak görürüm, anca para karşılığı alırım dedim.

Ama bu laflarım üstüne 40 YTL'ye alamadığı için hırs yaptı denmesi hoş değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sky__walker

Yalnız yine tam olarak emin olmamama rağmen ben paranın johnnye ödendiğini okumuştum, yanlış mı biliyorum? Yani takas ediceklermiş, adam ortadan kaybolmuş, sonra ortaya çıkıp para göndermiş.

Bu durumda dolandırıcılık için dava açılmaz sanırım.

quote:

@johnny2

aksini idda edene kadar bayağı nezarette kalır. burnu sürtünür. en az 2 gün kalır birde bulunduğu ortamdaki alınış şekli ile bir daha yapacak hali kalmaz.
    biz buna iyi bir ders diyoruz.

• quote:

Orjinalden alıntı: Miex

Ben ondan özür beklemiyorum, sonuçta kendini kurtarmaya çalıştı.

Şu lafa çok gücendim ama "oyunu 40 ytl ye alamadın diye hırs yapıyorsun burda" demişti.

Bana oyun bedavaya teklif edildi.

Ben dedimki, sen benden yaşça büyüksün alın terinle kendi paranla oyununu almışın PS3 oyunu almak bir lüks, ben bu oyunu senden bedavaya kabul edemem saygısızlık olarak görürüm, anca para karşılığı alırım dedim.

Ama bu laflarım üstüne 40 YTL'ye alamadığı için hırs yaptı denmesi hoş değil.

dostum, en buyuk ozuru senden dilemesi gerek, sana karsı, ustelik ilk basta soyledigin jestten sonra boyle bir seyi soylemesi kabul edilemez. demek bu kadar ezik, zavallı bir tipmiş. kendini kurtarmak için tüm insanlıgından vazgeçmiş, yazık.

gerçi tüm forum bu adamın ne olduğunu anlamış durumda bu tarz kimselerin hareketleri kısa süre insanın moralini bozar ama sonra foyası acıga cıkar. işte böyle oldu.

• Bana hala Avenze hakliymis gibi geliyor.

Evet safim ben
  • tüm yazılanları okudum bence @johnny2 doğruları söylüyor diğer konuyu açan arkadaşın herşeyi düzmece ....
  • avenzea hakjli diyorsaniz, Avenzea02, johnny2 hakli diyorsaniz johnn203 yazip 2236ya gonderin..

Offf amma ekmek yedik ha bu olaydan
  • quote:

Orjinalden alıntı: fallen_angel17

Bana hala Avenze hakliymis gibi geliyor.

Evet safim ben

Şimdi Sebastiyan'ın araştırmalarına göre.Avenzea haklı,Sky__walker suçlu öyle mi
  • 5197 tıklama sayısı...

way be forumun böyle bir entrikalı olaya ihtiyacı warmış sanırsam :)

bütün kızlar toplanık toplandıkk toplandıkkk dikkatle olayın çözümünü beklemedeyiz...
  • Nicki H ile başlayan tipin Avenzea olduğunu düşünmüyorum.

gogocock() mıdır gocorock mıdır onunda Avenzea olduğunu düşünmüyorum, ama sanırım gogorock'ı belli bir süreden sonra dün Avenzea kullandı.

Bunlar tahminen akraba, veya arkadaşlar.
  • Bana dolandırıcı diyen herkeze selamlar olsun..

Alt kısma jhonny2 den aldıgım oyunu ve ona yapmış olduğum ödemenin dekontunu koyuyorum..

Ne diyim, siz eğlencenize bakın. Ödeme yapmış olduğum halde bana dolandırıcı diyen herkeze, sevgilerimi sunuyorum. Hem parasını veriyoruz, hem dolandırıcı oluyoruz. Tebrikler.

johnny2 adlı vatandaşa inat, ücretsiz oyun

johnny2 adlı vatandaşa inat, ücretsiz oyun

Düzenleme tarıhi bugun falan diyen cahil arakadaşlar olursa diye yazıyorum. Onun anlamı, şimdi, yanı bugun bu dokümanı göster emri verilmiş olmasıdır. Diğer tarih ayın 9'u yani bundan 8 gun oncedir.

• Kafam allak bullak oldu gerçekten.

Şu konunun başrol oyuncuları gittikçe artıyor, bir dizi yapılabilir şahsen şu kurgu üstüne.

Birazdan arkadaşların 3. derece akrabalarıda gelir onlarda ödeme yaptım derse şaşırmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Miex -- 17 Ocak 2009; 16:21:29 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Miex

Kafam allak bullak oldu gerçekten.

Şu konunun başrol oyuncuları gittikçe artıyor, bir dizi yapılabilir şahsen şu kurgu üstüne.

Birazdan arkadaşların 3. derece akrabalarıda gelir onlarda ödeme yaptım derse şaşırmam.

Allak bullak oldu kafan?

Yukarda dolandırıcı oğuhan diye salladıgın kısı benım. ben oyunu aldım odemesını yaptım ve dolandırıcı oldum..

bunun neresı senın kafanı bulandırdı??

resim ise resim, dekont ise dekont. baska ne lazım? cıplak fotografda ıstermısınız?
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.