Şimdi Ara

kablosuz adsl paylaşımı mümkünmü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar koblosuz bluetooth teknolojisi ile adsl internet paylaşımı mümkünmü. iki ayrı apartmanda iki ayrı kullanıcı olarak kablo olmadan aynı adsl den internenete girmek istiyoruz. Bir bilen yardım etsin.. bilmeyenlerse konuşmasın lütfen.

• walla metelik kardeş, sana yardım edilmesine edilir lakin üslubun biraz tatsız...
    neyse, kablosuz modemler var siemens, speedtouch gibi markalarda, 100 mt açık alanda etkili bu aletler. ev içinde de 1-2 duvar farketmiyor, kullanılıyorlar. lakin iki ayrı binada ....? tabii binaların konumu önemli, mesafe, duvar kalınlıkları, arada baska bina var mı? ...
    yani denemeden öğrenmen imkansız, çalışıp çalışmayacagını! ki iki gün sonra kar yagar, çalışmayabilir, rüzgar eser yavaslar... öle yaniiii...
    sen, bilgisayarlar 100 metreden yakınsa birbirine kablo çek yine.
  • arkadaşım cevabın için sağol. uslubuma gelince kusura bakma. bilende konuşuyor bilmeyende. doğru bilgiye ulaşmak zorlaşıyor bu durumda.
  • Ben içinde yaşadığımız 100 Meterelik bir mesafede ki bloklarda herkesin internete girebileceği bir sistem varmı onu öğrenmek istiyorum.
  • War öyle bir sistem yanlız bilmen gereken bir konu war, mesafe ne kadar artarsa ve ayrıca kablosuz modem frekansına etki eden elementler (duvar,modemin konumu gibi) de çok önemlidir. Kısacası Kablosuz baglanti yapabilirsin, alirsin wireless modem ve ethernet kartlarını takarsın ama bu mesafede ne kadar etkili olur orasi tartisilir..
  • kardeş ben zyxell wireless modem kullanıyorum abimle (ki karşı binada oturuyo kendileri) adsl paylaşıyorum eger modemi aldıysan bi tane access point al kendine bi tane arkadaşına wireless kart veya benim tavsiyem wireless USB dongle al çünkü haraket ettirilebildigi için camdan sarkıtırsın baglantın kuvvetlenir.

ZYXELL USb dongle lar aynı zamanda AP(access poin) özelligi barındırıyor. ama antenli bir AP nin yerini uzak mesafede tutmuyacaktır.

zaten wireless olayını gözünde büyütme kablo ile ayar özellik paylaşım hepsi aynı bir fark yok.

eger bina arası tam 100 metre ve görüş alanı içinde başka bir bina yoksa ki 100m arası birşeyler vardır ama hadi yoksa elle yapılan antenler var 2km kadar hızı arttırabiliyor ama antenin takılabilgigi AP leri bir araştır derim

modem almadı isen ZYXELL ve ASUS un kablosuz modemleri var aynında dongle da hediye ediliyor.

ama tavsiyem ayrı alman paran varsa :)

• h20 DOSTUM
    SEN BU OLAYLARIN İYİCE İÇİNE GİRMİŞSİN ANLADIĞIM KADARIYLA
    BENİ BU KONUDA KÖR CAHİL SAY VE ONA GÖRE ANLAT.
    MODEM ALMADIM HENÜZ. ETURDUĞUM YER EMLAK KONUTLARI. BİNALAR ARASINDA HİÇBİR ŞEK YOK. YANİ EŞKENAR ÜÇEGEN DÜŞÜN HER UÇTA BİR BLOK VAR VE BLOKLAR ARASI MESAFE 50 MT ARALARI AÇIK.
    şİMDİ bU AP NEDİR DOSTUM. TEK MODEMMİ ALMALIYIM.
    KULLANICILAR BİLGİSAYRLARINA NE TÜR DEĞİŞİKLİK YAPMALI.
    BU OLAYI SİTE YÖNETİMİ ADINA ARAŞTIRIYORUM. YANİ TEK TELEFON HATTINA BİR ADSL MODEM TAKIP BU BLOKLAR DAKİ İNTERNET KULLANICILARINA BU HATTAN HİZMET ULAŞTIRMAK İSTİYORUZ.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.