Şimdi Ara

Kablosuz Modem Almayı Düşünüyorum (ÖNERİ)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Laptop kullanıcısıyım, laptop wireless kartım İNTEL(R) Wifi Link 5300 AGN..
    Mevcut kablosuz modemim de Airties RT-211 Kablosuz ADSL2+ 4 Portlu modem.
    Modemin en son ve bendeki mevcut sürümü 04.05.2007 tarihine ait..Bu tarihten sonra bu model için güncelleme yayınlanmadı.

8mbit'lik internet aboneliğim var.Fakat ping sorunum var.FPS oyuncusu olarak ping benim için çok can alıcı bir durum.Laptop ile modem arasında 2 metre falan var ve arada engel yok.Ama online oyunlarda bilenleriniz anlayacaktırki ping 55-70 arası yani türkiye standartlarında fena sayılmayacak durumda fakat ping dalgalanması yaşıyorum.Ping 15-20 saniyede bir 200-300 arasına çıkıyor ve tekrar ilk haline düşüyor.
    Bazı kişiler modemin eski olduğunu 2012 ve 2013 çıkışlı güncel sürüm bir modemle sorun yaşamayacağımı söyledi.
    Çevremde "laptoptan online oyun oynuyorsan ping sorunu yaşarsın" diyenler var ama bence alakası yok, sorunsuz oynayan kişilerde var.

Şimdi sorum şu wireless kartım eskimi veya bir problem olmuş olabılırmı onu da bu işlerden anlayan birisi yorumlarsa çok iyi olur.
    Her koşulda yarın yeni bir modem alacağım, önümüzdeki aylarda bulunduğum İstanbul/Eyüp semtine fibernet altyapısı ulaşacak bunuda göz önünde bulundurarak 100-200 tl bütçe aralığında bir modem önerebilirmisiniz ?

Biraz uzun oldu özür dilerim , İyi Forumlar

• asus dsl-n55u hem fiber hem adsl hem 3g kullanabilirsiniz. Unutmadan fiber desteği fiber kablo deği ethernet ile geldiğinde mevcut ki sanırım şuan herkes zaten eternet ile getiriyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_75150315/f_//tm.htm#75397161
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.